Autor Tema: Nije hteo da primi gas  (Pročitano 508 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Djole11Započeo temu

Nije hteo da primi gas
« poslato: 13. Nov, 2021. 15:29 »
Desilo mi se danas drugi put za mesec dana da prosto u toku voznje neće da primi gas.Prvi put nije palio lampicu za proklizavanje,ali danas je prvo upalio tu lampicu,pa onda prosto odbijao da primi gas,praktično stao. Koliko god stiskao gas,ništa,niti ide, niti dodaje.Stanem,ugasim,upalim,gas radi normalno,ali se upalila lampica EPC,koja nije htela da se ugasi sledećih par sati dok nisam stigao kući,ugasio ga,upalio i ugasila se lampica.

Ima li ko iskustva šta li može biti?

U pitanju je Škoda Fabia,1.4 16v  74kw benzin,2006 godište.
  • Vozi: Škoda Fabia

Van mreže Djole11Započeo temu

Odg: Nije hteo da primi gas
« Odgovor #1 poslato: 13. Nov, 2021. 15:44 »
Drugar je sad prikačio komp na kola,ovo je isčitao od greški,pa ako neko zna šta znače i jel koja hitna ili ne za kod majstora?
  • Vozi: Škoda Fabia

Na mreži petarp031

Odg: Nije hteo da primi gas
« Odgovor #2 poslato: 13. Nov, 2021. 22:09 »
Dobro vece. Prvo bih skinuo klapnu usisa i ocistio je detaljno. Ako se problem ponavlja moglo bi biti do MAP senzora na usisu.

Na mreži Bingodalton

Odg: Nije hteo da primi gas
« Odgovor #3 poslato: 14. Nov, 2021. 12:12 »
Trebao je kolega iscitati vrednosti o2 senzora pre i posle katalizatora. Kao i neke druge za koji su vezane greske
Verovatno je jedna stvar problem, a izaziva poremecaj u radu motora sto izaziva druge greske.
A moze biti i do manjka vazduha, pa time ni kat. ne radi.

Van mreže zdravsa

Odg: Nije hteo da primi gas
« Odgovor #4 poslato: 23. Nov, 2021. 20:35 »
Imao isti problem , dotrajao dzek na koji se kči el.klapna gasa
Proveri nju da li čvrato stoji i žice u kakvom su stanju
Znaju biti krte od grejanja hladjenja pa jednostavno puknu na ulazu
  • Vozi: skoda fabia combi clasik 1.2htp 2004

Van mreže bgdvinko

Odg: Nije hteo da primi gas
« Odgovor #5 poslato: 24. Nov, 2021. 08:40 »
Ja sam imao slican problem. Najpre poceo gubiti vucu, nekad ide dobro a odjednom nece, pa opet proradi, poceo se ponekad i gasiti, na kraju nije hteo ni da upali uopste. Prijavljivao isto greske lambda senzora. Bio otisao katalizator, sav se unutra sasuo. Kad sam ga skinuo zvecalo u njemu kao da sam ga natrpao srafova. Zamenio, i sve super evo do danas. Isto je vec malo vremesnija fabia 2007
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2007



Pretraga foruma [Google]