Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Nepravilan rad /Trzanje hladnog motora 2.0tsi CCZB  (Pročitano 82 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shkodilak87Topic starter

Nepravilan rad /Trzanje hladnog motora 2.0tsi CCZB
« poslato: Jun 06, 2022, 17:43:56 posle podne »
Postovanje

Naime imam problem koji postaje skup . Kada je motor hladan , prvih 10min rada ,  trza na konstantnom laganom gasu , onaj najnormalniji gas u gradskoj voznji , ispod slabije iznad slabije , kad se zaleti preko 2000obrtaja onda sve normalno.

Mnogi su mi govorili Lanac jer je presao 230 000Km ,  i konacno resim da menjam lanac i sve sto ide uz to zajedno sa vodenom pumpom , filter ulja goriva i sta tu sve ide ,
to me izaslo 700e plus 300e ruke .
I dok je majstor to radio primetio je da je Usisna Grana ostala bez klapni , istopile se , pa sam promenio i nju , nekih 250e.
Kasnije sam otisao da zamenim svecice , i tu sam primetio da jedna bobina nije original . Nego je zamnska .

I to sam sve izmenjao medjutim , mrka kapa .

Sad naravno bolje radi utegnutije , ali i dalje stuca , trza . Kada se gleda Obrtomer , on lagano  vibrira gore dole , nije stabilan . Interesantno da kad ja tapkam gas onda ne , radi normalno ,cak mogu da tapkam lagano i da se ni ne oseti , sve radi normalno , al to mi oduzima paznju , ne mogu to da radim , ipak vozim .

I sad , neki mi kazu Bobina , majstor kaze   ne moze biti bobina . na internetu kazu Blow By ventil , ne znam nisam menjao .

Jel ima neko neku ideju ,

Neko iskustvo .
majstor kad je rastavio Usisnu granu , ventili su bili cadjavi i to solidno , i to smo ocistili ,  Glava motora nije otvarana .

• Vozi: Superb 2/ 2013 Elegance 2.0 TSI