Autor Tema: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela  (Pročitano 12918 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Neba

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #15 poslato: 31. Jul, 2014. 23:10 »
Osilacija moze biti, kod mene je ima ali ne tako drasticne. Kad je hladan je negde na sredini MIN-MAX a kad je vruc motor ide i milimetar iznad MAX.

A evo i citat iz uputstva:
"Check the level of coolant in the coolant expansion bottle ⇒ fig. 143.
The coolant level when the engine is cold must lie between the “MIN”
and “MAX” markings. The level may also rise slightly above the “MAX”
marking when the engine is warm."
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže Turbo

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #16 poslato: 01. Avg, 2014. 00:16 »
Isto i kod mene piše u uputstvu.

Van mreže Allen88

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #17 poslato: 01. Jul, 2015. 23:08 »
ajmo sad sa destilosanom vodom ili cesmovacom se menja???
  • Vozi: Skoda fabia 1.4mpi 2002 44kw+TNG

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #18 poslato: 01. Jul, 2015. 23:14 »
Konkretno ja koristim destilovanu vodu!!Ne koristim cesmusu zbog stvaranja kamenca u sistemu! ;)
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže Turbo

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #19 poslato: 02. Jul, 2015. 11:47 »
Ja sam negde naleteo na netu a to mi je potvrdio i majstor u AČ da ne treba destilovana nego demineralizovana tj demi voda.

Van mreže Beli82

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #20 poslato: 03. Jul, 2015. 01:12 »
Ako je to izjavio majstor iz AČ koji  ne zna da je demineralizovana u stvari destilovana...ja kod njega ne bi ostavio ni peglu da joj naspe vodu.
Demineralizovana voda samo zvuči nekako bolje jer je sada u trendu proseravanje sa nazivima proizvoda i sirovina kako bi zvučali cool. Eto, uspeli su i majstora da zajebu...

Inače, obavezno destilovana tj demineralizovana voda u određenoj mešavini sa odgovarajućim antifrizom , zbog kamenca koji uništava hladnjake. Nikako ne sipati antifrize koji nisu odobreni od proizvođača jer se može izazvati havarija creva i hladnjaka.
« Poslednja izmena: 03. Jul, 2015. 01:17 Beli82 »
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Van mreže Turbo

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #21 poslato: 03. Jul, 2015. 07:18 »
Naravno da nije isto, google je tvoj drug.

Van mreže Beli82

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #22 poslato: 03. Jul, 2015. 11:19 »
Da, nije isto...demineralizovana voda je "nešto" boljeg kvaliteta jer ima razlike u jednoj ili dve  PH jedinice koje inače nemaju veze sa kolima. Demineralizovana voda koju praktično svi proizvođači zovu destilovana voda je za kola ista. razlike koje se tiču ove dve praktično iste vode je u metodama dobijanja tj tehnološkom procesu, što je jedino bitno u farmaceustkoj industriji zbog higijenskih razloga, jer demineralizovana ima bolju bakteriološku sliku. Mom autu ne smetaju bakterije u hladnjaku i još nisam čuo da se neki auto razboleo od toga. Čuo sam da je od česmovače korodirao hladnjak ali je to sve.

 Da nisam kupio peglu u Tehnomaniji pa malo bolje pročitao upravo članke o demi tj destilovanoj vodi, verovatno se nikada ne bih zainteresovao za to. Ali, pošto su mi debili iz tehnomanije rekli da se u nove pegle slobodno sipa obična umesto destilovane, posle 6 meseci se nakupilo toliko kamenca i sranja da je otišao dihtung na poklopcu pegle i sada moji ukućani mogu da je koriste samo bez vode jer curi. Isto tako sam nekih 15-ak godina u trgovini i marketingu i veoma dobro znam čime se koriste kompanije da zbune kupce i prodaju skuplji proizvod. I ne mešaj me sa botovima koji rade copy-paste citate po svim forumima i prave se da znaju sve. Ja sam 15-ak godina u trgovini i marketingu, jako dobro znam šta kompanije koriste da bi im proizvod zvučao primamljivije, i ne pišem to bez razloga. Evo, pitaj ti tog majstora koja je razlika između destilovane i demineralizovane vode...da se kladimo da nema pojma, a pogotovo da nema pojma zašto je po auto bolje da se sipa demineralizovana a ne obična destilovana voda.
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Van mreže Allen88

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #23 poslato: 05. Jul, 2015. 18:06 »
Koja je razlika izmenju g12 i g12+ , da li se medjusobno mesaju,za moju skodu u knjizi pise g12+,a na posudi g12???
  • Vozi: Skoda fabia 1.4mpi 2002 44kw+TNG

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #24 poslato: 05. Jul, 2015. 23:19 »

Van mreže Allen88

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #25 poslato: 06. Jul, 2015. 12:06 »
aha znaci za moju 2002god  g12+,po tabeli...svaka cast za tabelu :RR)
« Poslednja izmena: 06. Jul, 2015. 12:15 Allen88 »
  • Vozi: Skoda fabia 1.4mpi 2002 44kw+TNG

Van mreže Allen88

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #26 poslato: 07. Jul, 2015. 22:14 »
Koje Antifriz je ovako kvalitetnije i gde ima da se kupi?
  • Vozi: Skoda fabia 1.4mpi 2002 44kw+TNG

Van mreže mihajloalasp

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #27 poslato: 08. Jul, 2015. 00:36 »
Ja koristim Mannol i Pilot antifriz za sva vozila, mada ti je svejedno koji ćeš, jedino bih NISov izbegao, posle godinu dana se podigne tačka smrzavanja, za dve godine već bude -4, -5 stepeni.

Van mreže lipovaccc

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #28 poslato: 13. Okt, 2015. 14:17 »
Danas sam kupio antifriz G12+ za fabiju pa me interesuje da li moram da ga razblazujem ili ne ja bi sipao 100 posto pa me interesuje da neće nesto nauditi motoru i hladnjaku 100posto ???
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže vule035

Odg: Fabia I, antifriz, koji, koliko? +tabela
« Odgovor #29 poslato: 13. Okt, 2015. 14:58 »
Mešaj ga sa vodom u odnosu 1:1. To će da ti drži do nekih -35 zimi. Sa 100% koncentratom propišali bi ti razni spojevi i hladnjak :B=)
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4 MPI 50kW 2002. god.



Pretraga foruma [Google]