Anketa

Koliko često perete (i čistite unutrašnjost) svoje Škode?

1x mjesečno
40 (25%)
2x mjesečno
34 (21.3%)
1x tjedno
36 (22.5%)
2x tjedno
11 (6.9%)
1x godišnje..kad se baš mora
6 (3.8%)
ne perem ga i ne čistim sam..to rade drugi tj. u autopranicama.
22 (13.8%)
perem ga i čistim skoro svaki drugi dan...čim se ukaže prilika
7 (4.4%)
ne perem ga..pere ga kiša i snijeg a suši vjetar
4 (2.5%)

Ukupno glasova: 140

Autor Tema: Anketa: Pranje i čiščenje svog limenog ljubimca, kako, koliko, čime...  (Pročitano 15933 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži hakklerZapočeo temu

ptičji izmet nagriza lak u roku 24-48h pogotovo sad kad je ovako vruće.Neki sonax ili onaj Meguiars za njegu laka ili u tvom slučaju..neki najlon ili cerada ako baš moraš tu parkirat...nakon što ovo riješiš.

sent from my right thumb


Van mreže zare

Verovatno bi cesto nanosenje voska olaksalo pranje i smanjilo ostecenje laka.

Na mreži hakklerZapočeo temu

kažu dva dana sunce ;)

idem makinu malo sa baby šamponom proć..jer miniwash ne pomaže kako se sve zapeklo :)


Na mreži Peja

Prskalica sa blagim rastvorom etiola u destilovanoj vodi sa vrlo malo tecnosti za staklo.
Cekam da padne lepa kisa, cim stignem u garazu prebrisem od vode onom cupavom rukavicom, zatim je dobro isperem, naprskam pomenutim rastvorom deo po deo auta i opet prebrisem... Auto 98% cist!
15 minuta intenzivnog posla.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži Peja

eeeee lupio i ostao ziv...  =)) =)) =)) =)) =))

ne bre etiol vec ETANOL, onaj iz farbare

 =)) =)) =)) =)) =))
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže Filip

ja sam odavno prestao da DRLJAM farbu sunđerom :P
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže zare

Meni ovde nesto nije jasno. Auto koji je vozen i mokar od kise brises rukavicom? Bez prethodnog pranja?

Na mreži Peja

Da, tako je, ona rundava rukavica.
Ne vozim po nijvama vec putevima, auto jeste tako reci cist, samo povrsinska prasina, nisam lud da trljam blato.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže mirkuk38

Pejo, nije ti to dobra praksa... nikako.  wac1

Van mreže zare

Mokar auto ulepljen u prasinu i ko zna sta trljati krpom bez ikakvog pranja... Ja to ne bih a ti kako hoces.

Na mreži Peja

Ko je rekao trljanje? Rekao sam prebrisati.
Prebrisivanje se ne razlikuje ni po cemu od rucnog nanosenja sampona, samo sto ja sampon ne koristim. Sta, kao sampon kod rucnog pranja podmaze pa se farba ne ostecuje?
Jedino prihvatam zamerke ako poredimo sa beskontaktnim pranjem.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži hakklerZapočeo temu

imao malo vremena...ono što miniwash u samouslužnoj ne skine riješi sonax i spužva  ;)


Van mreže vlada320

Nikakva beskontaktna pranja ne mogu oprati delotvorno auto kao što sunđer može. I koliko god da se trudite, puška će preskočiti da opere neka mesta (unutrašnjost blatobrana, podsajtne ...). Samo treba znati oprati auto sunđerom, naravno da se može oštetiti lak ako je auto prekriven peskom. Ako se farba redovno voskira (bar 2x godišnje) i auto nije preterano prljav, slobodno perite sunđerom. Samo, sa dosta vode i prvo prevlačite ovlaš, pa u drugoj ruci možete pritisnuti.
Videli ste moj auto na skupovima, preko pet godina ga perem ručno sunđerom, bez šampona i brišem jelenskom kožom. Jedino ga voskiram kvalitetnim voskom 2x godišnje. I svi me pitaju da li je farban, kako se tako sija, kako nije metalik i slično. A ta mikroskopska oštećenja laka nastaju na 1000 načina i bez pranja auta, tako da mene ne zabrinjavaju i ne vidim ih. Jedina oštećenja koja stalno primećujem nova su ogrebotine od tuđih vrata pri bočnom parkiranju i to je ono što mi je na vrhu liste nerviranja.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže Filip

  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže zare

Nije civilizacija za svakoga...



Pretraga foruma [Google]