Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Potrošnja goriva na Škodama..općenito  (Pročitano 61756 puta)

slavisa982, Lignjoslav, Sinovac i 26 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Neskela

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #870 poslato: 28. Avg, 2024. 18:50 »
U mom slučaju Fabia 1.0TSI 81KW DSG voznja po gradu bilo KL ili kada sam u BG na kraju vožnje potrošnja mi nikada nije bila ispod 9l/100km.Na otvorenom i na duže relacije max sto sam video na kraju vožnje je 5.2l/100km.
  • Vozi: Fabia IV 81kw 1.0 DSG Style+

Na mreži wkobre

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #871 poslato: 29. Avg, 2024. 09:08 »
Idem sledeće nedelje na put, pa ću baš da obratim pažnju (i slikam ako ne zaboravim), ali mislim da moje traktorče na tempomatu ~140 troši negde 6.5-7.5l
Po gradu mi je rekord 14  =))
A trenutno mi stoji prosek dugoročno 5.9  wac1
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži maradona

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #872 poslato: 20. Okt, 2024. 12:36 »
Ovih dana sam napravio mali test potrošnje, dakle ista deonica (116km AP, 100km magistrala) i to:


Prvi put sam vozio na AP 150-140kmh, naselja 60-70kmh i magistrala 120-130kmh.

Drugi put (danas) sam vozio svugde po ograničenju, koristio tempomat, stvarno minimalno kočio.


Razlika je oko 2.2l/100km u korist drugog puta. Ne znam kolika je vremenska razlika, sumnjam da je ogromna, jer i kad voziš brže uvek se desi da neko izleti u preticajnu, ne možeš preteći na magistrali itd.
Sve u svemu, osetna ušteda goriva, kočnica, a vremenska razlika minimalna.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži observer

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #873 poslato: 21. Okt, 2024. 14:17 »
Možeš komotno i za nijansu brže, dakle nešto između varijante 1 i 2: autoput 140, magistrala 90-100, naselje 60-70 - takođe će biti niska potrošnja, samo je važno ne pipati kočnicu...
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži maradona

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #874 poslato: 21. Okt, 2024. 15:31 »
Nisam pre obraćao pažnju na kočenje, jer sam prilično nestrpljiv, pa stalno naglo ubrzavam, kočim i slično. Ali, sad ću malo da povedem računa o tome, pa ću ispratiti potrošnju. Hvala za savet  bravo2
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #875 poslato: 21. Okt, 2024. 16:59 »
Da sam znao koliku nauku pravite od potrošnje, ne bih ni ulazio u priču o tome.. :))

Evo ja juče otišao do Vrnjačke banje preko Topole, KG i istim putem nazad, solidno brza vožnja (kasnio sam).

Ukupan prosek tamo i nazad 6.1l/100km.
  • Vozi: Superb 2.0TFSI DSG7 STYLE Plus 270HP, VW Bora 1.8TURBO 20V Highline Plus 210HP

Na mreži Markkoni

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #876 poslato: 22. Okt, 2024. 01:27 »
Kada se kasni valjda se ide najbržim putem, a ne najsporijim? Kada već pričamo o nauci. :)

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #877 poslato: 22. Okt, 2024. 01:53 »
Nisi dobio ideju da sam npr. u Topoli nekog morao da ostavim/uzmem?

Zato sam i naveo rutu, jer nije bila najkraća - nego ta koju sam naveo.

Inače put nije loš sve do nekih 20km pred Vrnjačku banju.

p.s. ja bih ovde zabranio priču o potrošnji jer svaki savremeni Škodin motor za svoje mogućnosti troši malo, sa nevelikim i očekivanim razlikama zbog tehnologije.

Daleeeko veći je uticaj vozača.
  • Vozi: Superb 2.0TFSI DSG7 STYLE Plus 270HP, VW Bora 1.8TURBO 20V Highline Plus 210HP

Na mreži Bingodalton

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #878 poslato: 22. Okt, 2024. 07:50 »
Izgleda treba sad da zaCementiramo temu od 800+ postova.

Ja sam los vozac evo, potrosnja mi bude i 18l. Pa da odrzim temu.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #879 poslato: 22. Okt, 2024. 16:46 »
Ja sam los vozac evo, potrosnja mi bude i 18l.

Опа Ђурђо! Ти си чистокрвни Нисов "манекен"!  bravo2  =))
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži observer

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #880 poslato: juče u 10:16 »
Pa zbog uticaja vozača ja jedino i imam motiv da pišem o potrošnji.
Kočenje je trošenje energije - zato ima presudan uticaj na potrošnju. Zato treba kočiti samo kad se mora. I zato me toliko iritiraju vozači koji svojim stilom primoravaju i ostale na kočenje.

Negde sam pročitao po meni najbolju definiciju dobrog vozača - to je onaj zbog kog niko drugi u saobraćaju ne mora da menja svoj tempo i pravac kretanja.

Težite ka tome da budete najbolji ;)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Bingodalton

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #881 poslato: juče u 11:08 »
U nekim slucajevima se ne bi slozio sa tobom.
Konkretno u gradskoj voznji.
Rolanje pred semafor i po bulevarima stvara nepotrebnu guzvu.

Cini mi se da kod nas ljudi previse brinu o kocnicama, kvacilu i potrosnji. Uzasno kilavo startuju, ubrzavaju do 40km/h sporije od Tomosa, a onda puste gas i rolaju do sledeceg semafora. Ovo je bar stanje u NS-u.
Kad god odem negde preko preporodim se. Ljudi normalno krenu sa semafora, bez neke zadrske, voze te automobile, ne maze ih. Zakoce pred semafor tamo gde treba, ne iz 3 puta da popravljaju, pa se dovlace pola po pola metra. Sve je fluidnije, iako je veca guzva u saobracaju.

Kako da se izrazim, zaista voze kad su u saobracaju u gradu. Kod nas ljudi sve drugo rade sem da je voznja primarna radnja u tom trenu.
Oni se vozaju, razmisljaju, pricaju... Ne znam kako to plasticno da opisem, nisu posveceni samoj voznji.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Na mreži Remark78

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #882 poslato: juče u 11:22 »
Upravo tako, evo kolegi mom je dugotrajna potrošnja sa 80% gradske vožnje 4.3 lit (Renault Captur 1.5 dCi). Nikad preko 40 u gradu, a na auto-putu vozi 90-100.

"Rolanje" nekoga pred semafor mi još i ne smeta toliko, ok, pustim i ja gas i lagano.. Ali kretanje brzinom ranjenog puža, pa sledeće vozilo krene sa 2 sekunde zaostatka.. pa kolona od 10 vozila nije u stanju da pređe na zeleno, e to me jako iznervira  :-X
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži maradona

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #883 poslato: juče u 11:27 »
Meni je zanimljivo to što 90% vozila ostavim na semaforu, a ne krećem ludački ni jednim autom. Bukvalno ljudi ne obraćaju pažnju na vožnju ili bolesno čuvaju svoja vozila. Naravno, uvek bude i onih što sa 500m vide da je prebacilo na crveno, pa gaze debelo preko ograničenja samo da stignu prvi na semafor.
Bukvalno situacije kao što je iznad napisao Bingodalton.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži wkobre

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #884 poslato: juče u 11:28 »
Pre će biti da je problem što je kapacitet tih ulica konstruisan da teče kao reka za svih 1000 fića registrovanih u jednom gradu! I poneki Stojadin SUV.

Edit: @maradona zato što debili bleje na Fejsbuku i slično na semaforu.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K