Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)  (Pročitano 2666 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TurboTopic starter

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #75 poslato: Decembar 04, 2016, 16:15:21 posle podne »

Najnoviji. Orient Automatic Diver 2016. Mehanizam je Orient inhouse F67 sa hack i handwind funkcijom. Kuca na 21600bph.

RN3 Pro via TT

Na mreži klisko

« Odgovor #76 poslato: Decembar 04, 2016, 17:57:37 posle podne »
Kako si ga nabavio? Ja se nešto lomim da uzmem Orient Mako II ali ga ne nalazim u blizini.
Hvala
edit: koji je tačno model na slici? Sviđa mi se.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

« Odgovor #77 poslato: Decembar 04, 2016, 19:16:51 posle podne »
Model još nema tipično Orient ime koje u stvari neformalno daje Orient USA. Nov model je i još ga nema u ponudi u USA tako da nema ime a tačan model mogu da ti kažem kad pogledam. Kupio sam ga u Budimpešti pre neki dan u ovlašćenoj Orient radnji Tutuora. Oni ne šalju za Srbiju i ne daju formular za povraćaj PDVa nažalost ali sam mu ubio 20% cene na black friday.

Inače ovo mi je drugi Orient, imam i Symphony Mk. 1. Predobri su im satovi. Najbolji dresovi za pristojan novac. Rešio sam sad kad položim pravosudni da uzmem neki Orient Star.

Imaš par Makoa na Kupujemprodajem.com, ima i jedan Ivan koji ih donosi iz Mađarske i od njega sam kupio Symphonyja i znam vise ljudi koji su od njega uzimali tako da je proveren 101%. Nema uvek aktivne oglase na KP ali uvek 'radi'. Moram da nadjem prepisku negde pa ću ti dati kontakt. Inače Makoi su oko 150e.

Evo i jedan rus nabavljen nedavno. U pitanju je Specijalna serija Vostok Amfibije 020 automatik.

RN3 Pro via TT

Van mreže dexterslab011

« Odgovor #78 poslato: Decembar 04, 2016, 22:05:40 posle podne »
Izvinite zbog lose slike. 2 x Police, 2x Esprit, 1 Edifice by Casio... Za posebne prilike Armani koji je sad na zameni stakla i Marvin iz 60 i neke koji je moj pokojni deda dobio na poklon (on mi je i najdrazi). Iskreno voleo bih da imam i meki Filip Patek...ali nista 😃
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži 2 Busy

« Odgovor #79 poslato: Decembar 05, 2016, 07:19:08 pre podne »
Druže,slikaj to pojedinačno.Ništa se ovde ne vidi.

Sony Xperia Z3

Van mreže dexterslab011

« Odgovor #80 poslato: Decembar 05, 2016, 08:44:28 pre podne »
Morao sam da slikam zeninim telfonom jer kod mene ne mogu da podesavam kvalitet slike i umev je prevelika za post. Ajde veceras kad stignem, mqlo cu da se zezam.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

« Odgovor #81 poslato: Decembar 05, 2016, 13:49:42 posle podne »

Evo jos nekih iz kolekcije.

A što se tiče šta bih voleo, u planu mi je i Hamilton Pan Europ plavi.

RN3 Pro via TT

« Odgovor #82 poslato: Decembar 11, 2016, 15:25:05 posle podne »
Evo i nešto novo. Malo igranja i modovanja.

Vostok Amfibija tip 100 sa promenjenim bezelom i kaišem. Stavljeni i ojačani štiftovi. Na prodaju je ako nekog zanima. Pravim mesta u kutiji, samo 12 kom može da stane. :-)

RN3 Pro via TT

Na mreži klisko

« Odgovor #83 poslato: Decembar 11, 2016, 19:25:32 posle podne »
Ne znam ni da li se broji u satove, ali od datuma na ekranu nosim ovo malo čudo

A poručio sam ovo:

i nadam se da će da stigne za ~ dve nedelje.

« Odgovor #84 poslato: Decembar 11, 2016, 19:42:15 posle podne »

prvi radi od '99-e, mislim da mu je ovo cetvrta ili peta baterija .. bio sa mnom u vojsci, sada ga nosim kad me mrzi da ujutru kacim narukvicu, i na razne aktivnosti.

drugi je od '08-e, menjana jednom narukvica i redje ga nosim, otkako je pre godinu dana dosao treci ..

vidim da su u poslednje vreme kojekuda popularne teme sa satovima, tamo sam video bas lepih modela, da mogu da biram nosio bi neki lep Seiko ili tako nesto ne preterano skuplje ... skoro sam se mislio da kupim smartwatch, ali sam odustao, ne zelim ipak jos i njegovim odrzavanjem da se opterecujem, dobro je i ovako

« Odgovor #85 poslato: Decembar 12, 2016, 10:23:54 pre podne »
Klisko jel to Mi Band II? Ja nikako da ga poručim, jer stalno nosim satove i onda ne znam gde bi njega ali je fenomenalna sprava. Dobar Orient, bićeš zadovoljan. Meni samo smeta malo bucniji rotor, kao i na mom Symphonyju.

RN3 Pro via TT

Na mreži klisko

« Odgovor #86 poslato: Decembar 12, 2016, 22:52:19 posle podne »
Jeste, Mi Band II. I ja sam razmišljao i verovatno sam pogrešio, nosim ga silom. Narukvica mi ne odgovara, nekako mi pritisne zglob sa strana, a gore i dole ima lufta. Drugar ima prethodnu verziju i to možda ima smisla da se nosi kao narukvica pored sata. Dvojka je bez veze uz sat, mada sam ja nosio tako, malo na levoj, iznad sata, malo na desnoj i ne odgovara mi nikako. Inače, nosi se malo iznad sata (nekoliko cm ka laktu, zbog merenja pulsa). U principu se ne vidi ispod odeće. Uzeo sam ga najviše zato što mnogo sedim, kada detektuje da sedim duže od sat vremena, vibrira i pokaže figuru koja ustaje sa stolice. Sarađuje sa google fit i lepo vidim kako onim danima kada prošetam u vreme ručka grafikon aktivnosti za taj dan ode 10-15% dalje. Dodatni plus je što vibrira kada dobijem poruku ili zvoni telefon (dežuran sam i noću, ne budi ženu i decu, a budi mene). Slično važi i za jutarnji alarm, a mogu i dodatne notifikacije da se programiraju (mislim da podržava do pet aplikacija).
Loše strane: nije pravi sport tracker, nije HRM da imaš otkucaje srca dok vežbaš, nije ni previše tačan (dve vožnje kolima je detektovao kao šetnje).
Automatsko paljenje ekrana i pokazivanje vremena (na pokret ruke) je dosta sporo, a nije uvek ni pouzdano, taman kada mislim da nije shvatio da hoću da vidim vreme i pipnem ekran, on prikaže vreme, a moj dodir to promeni na broj koraka i onda treba da okrenem krug da dođem do vremena. A najviše od svega, smeta mi na ruci (pogotovo radnim danima kada moram da nosim košulje, zapinje stalno). A treba da se nosi stalno da bi imao nekog smisla...
Iskreno, malo sam se razočarao i ako dete nastavi da me moli da kupim i njoj jedan, možda dobije ovaj moj. Ali pokušavam da mu dam šansu bar dve-tri nedelje, dok ne dođe Mako :)
Edit: vidim da nisam napisao gore, sat skidam kada dođem s posla, a band ostaje i tada me najviše nervira. Imam nešto na ruci, a to nije sat.

Van mreže marko nis

« Odgovor #87 poslato: Decembar 13, 2016, 16:55:27 posle podne »
Ja nosim Polar rs800cx pte , pro tour edition , imam traku za puls, senzore za hodanje s3+ , za bicikl i gps g3 senzor, pun komplet i koristio ga dugo pogotovo na voznjama bicikle . Sat je i sada perfektan i meri puls bas precizno. Malo je oguljen.

Ali sada imam novog favorita to je Garmin fenix 3 sapphire i to bih nosio samo je bas papren mada je i Polar bio skup u svoje vreme  8)
  • Vozi: Skoda fabia vrs mk1

Van mreže marko nis

« Odgovor #88 poslato: Decembar 13, 2016, 16:56:42 posle podne »
Garmin Fenix 3 sapphire
  • Vozi: Skoda fabia vrs mk1

Na mreži klisko

« Odgovor #89 poslato: Decembar 26, 2016, 22:54:45 posle podne »

A poručio sam ovo:

I stiglo ovo

Značajno je tamniji cifer nego na gornjoj slici, to je prvi i najsnažniji utisak. Možda bude svetliji na dnevnom svetlu, ali opet ne verujem da može biti kao sa slike. Nisam siguran da mi se to sviđa, deluje ozbiljnije u stvarnosti, ali niti je plav niti je crn. Nije dil brejker, i dalje mi je lepši od crnog (koga sam mislio da uzmem zato što od ranije imam plavi sat), samo nije ono što sam očekivao.
Narukvica je relativno široka, nisam naviknut na to, ceo sat je težak (iako sam mislio da sam naviknut na to) i za sada nije udoban. Ali takav osećaj sam imao i kada sam prvi put stavio automatik na ruku, pa sam posle navikao i lagani satovi su mi posle smetali. Daću mu šansu.