Autor Tema: Rad sa VCDS (VAG-COM)  (Pročitano 28961 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže milosgranice

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #285 poslato: 08. Nov, 2020. 12:01 »
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Na mreži dixon

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #286 poslato: 16. Nov, 2020. 22:43 »
Је л имао неко искуства са кодирањем возила у гаранцији? Баш basic опције, типа needle sweep, cornering lights, fan speed in AUTO итд. Другар има ауто који је у гаранцији још две године и хтео би да му укодирам неке ситнице, али га страх да не изгуби гаранцију. Ако њих пита, већ знамо одговор наравно, него ме интересује из прве руке је л се ико сусрео са тим :)

Na mreži zoranius

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #287 poslato: 17. Nov, 2020. 08:10 »
Ja sam na predhodnom autu u garanciji podesavao neke sitinice u garanciji i na redovnim servisima niko nije primetio niti mi bilo sta rekao. Ne znam kakva bi bila situacija da je trebala neka intervencija u garanciji.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Van mreže dexterslab011

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #288 poslato: 17. Nov, 2020. 08:30 »
Ja sam sam kodirao gluposti u garanciji, a reklamirao sam i pk kais. Nisu me nista pitali za kodiranje, verujem bre i da ne gledaju. Osim ako je nesto na elektronici problem ili bas na tom delu koji si kodirao, onda verujem da bi problem.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže borg__

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #289 poslato: 08. Jan, 2021. 11:46 »
Pozdrav svima, novi sam na forumu i zapeo sam na VCDS-u.

Pokusavam promjeniti CH/LH svjetla, da mi pali FG kada otkljucam auto (nebitno da li je dan/noc), te sam nasao da se to moze namjestiti
iza security accessa za cent. elec.

Da li mozda netko zna ovaj kod?

Kodovi koje sam probao i ne rade:
 
21343, 12345, 12233, 27971, 79153, 40168, 31347,20113
 
VCDS Report:
 
Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels:. 1K0-937-08x-09.clb
   Part No SW: 1K0 937 087 J    HW: 1K0 937 087 J
   Component: BCM PQ35  H   103 0615 

Hvala Unaprijed! :)
--------------
nesto slicno ovom:

https://www.youtube.com/watch?v=rD3MhXj8QkU&t=227s
  • Vozi: Skoda Octavia MK2 FL 1.9 TDI

Na mreži dixon

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #290 poslato: 08. Jan, 2021. 12:03 »
Који ауто је у питању?

Van mreže borg__

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #291 poslato: 08. Jan, 2021. 12:54 »
Који ауто је у питању?

Skoda Octavia MK2 FL 1.9 TDI
  • Vozi: Skoda Octavia MK2 FL 1.9 TDI

Na mreži dixon

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #292 poslato: 08. Jan, 2021. 13:16 »
Ту је скроз друга прича у односу на голфа 7. Све се решава кроз long code helper у модулу 09 cent elect. Мислим да ни не тражи security access, а ако тражи онда само уђеш у поље где се куца, ставиш миша и сачекаш балончић да искочи у ком пише код, али 99% ни не треба. Углавном, идеш на 09 cent elect > 07 coding > long code helper и сад изгањаш у ком бајту се налази и како иде подешавање, не знам напамет како су обележени битови, али код твог аута се све ради одатле. Тек од golf 7/octavia 3 (MQB платформа), се све мења и ради се преко адаптација :). Ако немаш сензор за светла и није већ активирано CH/LH мораш прво то активирати. Такође се иде кроз long code helper у истом модулу.

Што се тиче активације CH/LH требало би да је под byte 17, bit 5 и 6 да буду активни.
А за магленке као CH/LH мсм да је byte 17, bit 3.
Такође, без сензора за светло мсм да ћеш морати да блицнеш по искључивању аута како би остао да ради coming home, а leaving home ће се активирати при откључавању чак и по дану

Дуго нисам радио октавију као твоју па не знам за 100% јесу ли исти битови. Само обавезно читај како су обележени па можеш и сам сконтати.

Van mreže borg__

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #293 poslato: 08. Jan, 2021. 13:44 »
Ту је скроз друга прича у односу на голфа 7. Све се решава кроз long code helper у модулу 09 cent elect. Мислим да ни не тражи security access, а ако тражи онда само уђеш у поље где се куца, ставиш миша и сачекаш балончић да искочи у ком пише код, али 99% ни не треба. Углавном, идеш на 09 cent elect > 07 coding > long code helper и сад изгањаш у ком бајту се налази и како иде подешавање, не знам напамет како су обележени битови, али код твог аута се све ради одатле. Тек од golf 7/octavia 3 (MQB платформа), се све мења и ради се преко адаптација :). Ако немаш сензор за светла и није већ активирано CH/LH мораш прво то активирати. Такође се иде кроз long code helper у истом модулу.

Што се тиче активације CH/LH требало би да је под byte 17, bit 5 и 6 да буду активни.
А за магленке као CH/LH мсм да је byte 17, bit 3.
Такође, без сензора за светло мсм да ћеш морати да блицнеш по искључивању аута како би остао да ради coming home, а leaving home ће се активирати при откључавању чак и по дану

Дуго нисам радио октавију као твоју па не знам за 100% јесу ли исти битови. Само обавезно читај како су обележени па можеш и сам сконтати.

Hvala ti na ovom upustvu, probao sam sve preko long codinga nikako da ih upali. postoji opcija da se namjesti preko security accessa samo pokusavam doci do te sifre da i to isprobam. Ja imam CH/LH vec u retrovizorima, ali bi htio i ovo da upalim. Postoji i opcija CH with fog lights koja je aktivirana, dodan isto Xenon without shutter ali nista, ni da cuju.

Pokusao sam hover i izbaci sifru samo na motoru...
  • Vozi: Skoda Octavia MK2 FL 1.9 TDI

Na mreži dixon

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #294 poslato: 08. Jan, 2021. 13:46 »
Уф не бих знао напамет заиста :/

Van mreže borg__

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #295 poslato: 08. Jan, 2021. 23:13 »
Уф не бих знао напамет заиста :/

Hvala ti na pokušaju :) nadam se da netko zna ovu šifru :)
  • Vozi: Skoda Octavia MK2 FL 1.9 TDI

Na mreži dixon

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #296 poslato: 08. Jan, 2021. 23:18 »
Баш ти избаци грешку "security access required"?

Van mreže borg__

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #297 poslato: 09. Jan, 2021. 00:48 »
Баш ти избаци грешку "security access required"?

long coding mi radi i adaptation samo za osnovno, tipa CH time i slicno, ali za ovaj dio sto pokusavam ne mogu, koju god sifru ukucam kaze da nije valjana i onda moram drzati auto upaljeno 10min.... probao sam one gore navedene....
  • Vozi: Skoda Octavia MK2 FL 1.9 TDI

Na mreži dixon

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #298 poslato: 09. Jan, 2021. 07:49 »
Кад је проблем у погрешном коду за security access, онда кад одрадиш кодирање кроз long code, наком изгласка из long code helper, и клика на "Do it!", јави се грешка "security access required". Ако ти се не јави та грешка, онда није до security access :)

Van mreže borg__

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #299 poslato: 09. Jan, 2021. 17:04 »
Da ali za ovaj dio podešavanja potreban je security access da otključa dodatni nivo adaptationa
  • Vozi: Skoda Octavia MK2 FL 1.9 TDI



Pretraga foruma [Google]