Autor Tema: Skoda Superb 1.9tdi  (Pročitano 11434 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dulebpZapočeo temu

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #15 poslato: 03. Jun, 2016. 10:56 »
Nisam video uzivo taj auto, ni provozao da bi znao u kakvom je stanju mehanika i ostalo.
Planirao sam do 5000e da dam, pa ako ima jos nesto sitno da se sredjuje to mogu polako onda.
  • Vozi: Passat B5.5 1.9TDI

Van mreže ugi85

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #16 poslato: 03. Jun, 2016. 11:14 »
Ukratko, moje misljenje je da imas 4 varijante pa razmisli:
1. Kupiti malo noviji auto sa servisnom istorijom i malom kilometrazom ali koji je skuplji i verovatno van tvog budzeta.
2. Kupiti stariji, dobro ocuvan auto sa servisnom istorijom i realnom (tacnom) kilometrazom koji je uklapa u tvoj budzet kao sto su ovi:
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8028126/skoda-superb
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8332190/skoda-superb-tdi-130ks
3. Kupiti sumnjiv auto na rizik. Parametara za ovu kategoriju je mnogo, a u nju upada i ovaj Superb sto gledas.
4. Kupovina vozila nize kategorije, u ovom slucaju Oktavije, gde mozes kupiti bolji auto za iste pare.

  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže batke

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #17 poslato: 03. Jun, 2016. 14:35 »
Po mom skromnom mišljenju opcija 4 je najbolja.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže dulebpZapočeo temu

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #18 poslato: 03. Jun, 2016. 14:52 »
Jos uvek mi se vise svidja da ostanem na ovoj kategoriji, Oktavija je manja dosta od Superba. Probacu da se strpim, i da nadjem dobar auto, pa mozda i bolje da predjem budzet malo, al da imam dobar auto...posto planiram da taj auto bude min par godina  kod mene. Ako ne uspem, razmotricu opciju 4. :)
  • Vozi: Passat B5.5 1.9TDI

Van mreže ugi85

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #19 poslato: 03. Jun, 2016. 15:48 »
Uvek se nadje neko ko hitno prodaje dobar auto ispod realne cene samo treba biti strpljiv. Opasno je kad te strpljenje izda pa pogresno procenis, a prevaranata je mnogo i svugde.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže batke

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #20 poslato: 03. Jun, 2016. 16:24 »
Sve zavisi od potreba. Veći auto ne znači automatski i bolji auto. Ako je primaran prosto u vozilu onda je S1 u prednosti odnosu na recimo O2 po prostoru na zadnjoj klupi. Ako ti je bitan motor O2 nemaš sa 1.9tdi od 131KS nego je utišana verzija sa 105KS. Ovde si razmatrao kupovinu S1 sa motorom od 101KS, dok je O2 sa 105KS u startu bolji izbor i vrlo lako se diže na 135KS što taj motor vrlo lepo podnosi (kažem iz iskustva). Meni lično je problem što je S1 duži i nezgodniji za grad. U O2 imaš upotrebljiviji gepeg za bar 30% i postoje tzv peta vrata, dok je na S1 klasičan gepek sa malim vratima što je za porodicu sa decom nepraktičnija varijanta. Inače sam otac dvoje dece. U vožnji po autoputu ja nisam primetio drastičnu razliku u komforu između S1 i O2.

Moja iskustva sa Škodom u poslednjih 10 godina su ovakva:

-vozio službenu Fabiu 1  1.9sdi sa 5 vrata
-privatno Fabia 1  1.9sdi karavan
-službeno Superb 1 1.9tdi 131KS
-privatno Octavia 2 FL 1.9tdi 105KS čipovana na 135KS
-službeno Octavia 2 FL 2.0tdi Scout 140KS
-privatno Octavia 3 2.0tdi 150KS

Naravno da je O3 u ovoj priči nabolji auto jer je i najmodernija da ne kažem najnovija, ali sa novcem koji navodiš kao budžet, možda i da se nategne još malo, od svega ovog bih izabrao O2 1.9tdi i čipovao je. Ali ovo je samo moj način razmišljanja, ne znači da tebi tako odgovara samo razmenjujemo iskustva.  :)
« Poslednja izmena: 03. Jun, 2016. 16:36 batke »
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže dulebpZapočeo temu

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #21 poslato: 03. Jun, 2016. 17:16 »
Trenutno me jos drzi strpljenje..nadam se da cu izdrzati. :)
Joj, znam....nagledao sam se ovih dana svega i svacega, ne mogu da verujem sta sve ljudi prodaju, mislim ok da prodaju, al kakva su to auta za cene koje oni traze je neverovatno. Pola Frankestajn auta, ne zna se od cega su vise napravljeni. Al eto svaka roba nadje kupca, samo za mene nisu takva auta. Gledao sam Bmw 5, Passata, Tourana...i onda ugledao Superb. :D
Pokusavam da pobegnem od minivanova...nadam se da cu naci dobrog S1, da ne moram uzimati Zafire,Senike, Turane... :)

Meni bas treba prostor na zadnjoj klupi, zbog toga sam i prodao Bmw 3. Uska je klupa nazad i malo mesta za noge ima. A Oktavija je mozda malo veca od njega. A kod Superba sam se iznenadio koliko je tu mesta. A i gepek mi ne treba veci, sto se toga tice i Oktavija bi mi bila dovoljna.
Bas bi isao na neki od 1.9tdi cuo sam da su dosta pouzdaniji. A i znam neke sto ih voze i nemaju nekih problema sa njima.
Hvala na sugestijama, znaci mi mnogo. :)

Tesko da mogu dobiti bolje informacije od nekog sto se Skode tice...pa ti si skoro sve modele vozio. :)
Evo razmotricu sad i O2 pa cemo videti sta ce biti.
Sad me najvise zanima poredjenje S1 131ks vs O2 105ks? Neke prednosti i mane jednog naspram drugog.
« Poslednja izmena: 03. Jun, 2016. 17:26 dulebp »
  • Vozi: Passat B5.5 1.9TDI

Van mreže batke

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #22 poslato: 03. Jun, 2016. 17:59 »
U tom odnosu snaga 131KS naspram 105KS nebo i zemlja, naravno u korist jačeg. Ali ako se 105KS čipovanjem digne na 135 ili čak ima i mapa koje dižu na 140KS onda je priča malo drugačija. S1 sa 131KS u odnosu na čipovani 105KS (135KS) je fabrički naštelovan tako da poteže na nižim obrtajima i u prvi mah misliš da je osetno superiorniji, ali na 3.00rpm se vidi da polako gubi dah u odnosu na čipovani. Ovo ne mora da znači da je uvek tako jer razni su tjuneri i razne su mape za čipovanje u opticaju u Srbiji...hoću da kažem da idu i jedan i drugi dobro samo je razlika na kom broju obrtaja koji bolje poteže. Evo moja službena ima na satu preko 212kkm i idalje ide sumanuto da ne ponavljam priču iz prethodnih postova šta smo joj sve radili na sirvisima.

Kad govorimo o BMW-u privatno sam vozio neki 316 iz 1981.god.  :B=) ali interesantnije je da sam pre desetak dana bio na X Generation day-u i vozio sve 4x4 mašine počev od X1, X3, X4 i X6. Jedino nisam uhvatio X5. Razni su motori bili i svi su upareni sa osmobrzinskom automatikom   :RR) . Najinteresantnije mi je bilo da uporedim X1 18d sa 150KS koliko ima i moja O3. Mogu da ti kažem da kada se prebaci u manuelni ili sport mod to poteže ludački i menja brzine u deliću sekunde, pravo oduševljenje, ali da ne davim nije tema za razmišljanje...
« Poslednja izmena: 03. Jun, 2016. 18:03 batke »
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže dulebpZapočeo temu

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #23 poslato: 03. Jun, 2016. 18:22 »
Hehe...ma ja ni ne ocekujem da ide kao Bmw. :D Moj je bio bas od 150ks, bez cipa...s vozio sam drugarov sa cipom(oko190ks) Potpisuje u trecoj. xD

Znaci ako nadjem i Superb sa 101ks moze da se cipne i da bude pristojna snaga...a tek pogotovo 131ks+cip.  :)
  • Vozi: Passat B5.5 1.9TDI

Van mreže batke

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #24 poslato: 03. Jun, 2016. 18:43 »
 :B=)
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže dulebpZapočeo temu

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #25 poslato: 03. Jun, 2016. 22:05 »
Pa ti imas isto 150 konja(i to mladih, i jos ni jedan nije pobegao) xD , a jos ti je auto laksi od mog Bmw-a. Mora da ide bas momacki.
Jos ako ga jednog dana cipujes, pa nema skidanja osmeha sa lica. :)
P.S. Nemoj da ispadne da te nagovaram na nesto. :D
  • Vozi: Passat B5.5 1.9TDI

Van mreže mlax

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #26 poslato: 03. Jun, 2016. 22:10 »
Evo da se i ja javim, ne zato sto prodajem pomenuti auto nego kao neko ko je 7 godina vozio S1 i mislim da ti mogu pomoci.
Ja sam odusevljen tim autom i ubedljivo najbolji auto koji sam ikada imao. Kad sam ga kupovao logika je bila da ga vozim 3 godine i prodam i onda kupim noviji jer sam do tada tako radio sa autima. Nije velik udar na budzet, svake tri godine dodajes po 2.000 evra i uvek vozis relativno nov auto. Medjutim, kad sam kupio ovog superba zadrzao sam ga 7 godina jer me je odusevio.
Mesta unutra koliko hoces, i napred i pozadi. Polozaj za volanom se moze namestiti bolje nego kod ijednog drugog auta koji sam vozio (a vozio sam ih dosta, sto privatnih, sto sluzbenih).
Motor super, povlaci iz nizih obrtaja fantasticno, preticanja na magistrali su pravo zadovoljstvo. Ja sam sad kupio 2.0tdi 140 ks CR i prilicno sam razocaran. Moj stari je isao bolje.
 Sto se tice cipovanja verzije od 105Ks, mislim da to nije to. Ta dva motora imaju razlicite turbine a mislim i dizne, tako da bi cipovanje dodatno povecalo opterecenje na te delove, sto za motore sa tim kilometrazama iza sebe nije nimalo dobro.
Sto se tice mana, nema ih mnogo ali evo nekih:
1. Kondenz u farovima (nakon 2006 godista resen problem)
2. Unutrasnje svetlo u kabini kad se otvore vrata hoce da se pokvari tj. ne pali kad otvoris vrata a inace na prekidac radi. Ovo sam primetio na 10-ak primeraka i nikome nije radilo. Moze da se sredi ali samo kod elektricara koji zna za ovu manu.
3. Rubovi haube zahvaljujuci tehnoloskom procesu farbanja hoce da poprime povrsinsku koroziju, koja nije opasna i ne napreduje ali je vidljiva ako se zagledas. Ovo su ispravljali u garanciji ali mnogi vlasnici nisu hteli da rade da se ne bi videlo da je hauba farbana.
4. Zadnji parking senzori hoce da zaribaju od vlage. Zamena pojedinacnog kosta 8.000 dinara u AutoCacku. Mozda moze i jeftije negde drugo.
To bi bilo to, ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.
Moja preporuka je da ne ides na oktaviju nego da trazis ipak superb. Ja kad sednem u oktaviju posle superba kao da sam seo u ficu. ne zbog velicine nego osecaja. Ipak je to klasa iznad i to se itekako oseti. Znam koliko je frustrirajuce cekati da se na oglasima pojavi nesto sto valja. Ja sam S2 kupovao godinu dana.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže ugi85

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #27 poslato: 03. Jun, 2016. 22:40 »
Problem sa svetlima je cesta boljka kod VAG vozila i odnosi se na mikroprekidace u bravama. Improvizacijom moze lako i jeftino da se resi.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže batke

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #28 poslato: 03. Jun, 2016. 22:42 »
Pa ti imas isto 150 konja(i to mladih, i jos ni jedan nije pobegao) xD , a jos ti je auto laksi od mog Bmw-a. Mora da ide bas momacki.
Jos ako ga jednog dana cipujes, pa nema skidanja osmeha sa lica. :)
P.S. Nemoj da ispadne da te nagovaram na nesto. :D
Hteo ja i još napravio popist u jednoj renomiranoj tjunerskoj kući. Ali sam odustao u poslednjem trenutku. Sa O2 sam imao problem sa kvačilom, a čipovao sam je pa nisam želeo isti problem. Pored toga postoji problem sa garancijom jer svako priključivanje na dijagnostik u servisu detektuje neovlašćeno petljanje sa računarom vozila i direktno šalje info u Škodu i gubi se garancija. Ali nakon vožnje onih BMW-a sve više se grejem da ipak odradim remap.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže dulebpZapočeo temu

Odg: Skoda Superb 1.9tdi
« Odgovor #29 poslato: 03. Jun, 2016. 22:49 »
Hvala za korisne informacije mlax.
Tvoj auto mi se bas svidja, al na zalost prelazi mi budzet. Voleo bih da uzmem auto od nekog ko ga je lepo odrzavao i pazio, to nema cenu bukvalno. Pogotovo sa pravim kilometrima kao sto je tvoj. Al takvih je jako malo na oglasima. Mislio da uzmem jedan kod mene u gradu, kod coveka je 10god, al prodao mu se S2 koji je planirao da uzme i odustao je od prodaje dok ne nadje drugi S2.

Sto se motora tice, vozio sam Passata B6 2008. 2.0tdi sa 140ks i ne mogu reci da ne ide auto, al nekako nije osecaj kao sto sam imao u 320d. Cak na crtu sam ga ostavljao za dve duzine...na otvorenom isto u bilo kojoj brzini ne moze ni prici. 

Bilo bi dobro kad bi mogao uzeti mladji, te od 2006. jer farova ima jako slabo u ponudi za zamenu, a da nisu iz ovlascenog. I mora da su skupi jako.
Ovo ostalo i nije jako strasno...mora da ima neke mane, nema ni jedan da je savrsen. :)
I ja bih voleo da uzmem bas Superb, samo ako budem imao srece da nadjem ok primerak.

Hahhaa, batke navescu te na zlo, a tek smo se poceli druziti na forumu. :D Nemoj jos da predjes na Bmw neki, pa da me banuju ovde odmah na forumu. xD
  • Vozi: Passat B5.5 1.9TDI



Pretraga foruma [Google]