Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke  (Pročitano 32598 puta)

0 članova i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže vojkan85

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #285 poslato: 17. Avg, 2024. 21:25 »
Za te pare oprema ravna nuli. Bolje razmotri drugu opciju, neki Selection paket ili vidi Oktaviju. Nisu ista klasa ali imaces vise opreme.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži varicak

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #286 poslato: 17. Avg, 2024. 22:00 »
Oct Selection u odnosu na ovaj Superb ima od opreme samo lane assist i driver alert više od opreme. Sa druge strane Superb ima matrix farove, 18" točkove, električno otvaranje gepeka, grejana sedišta, volan i dizne za prenje šoferke i farova. prednje senzore za parkiranje. Oct sa istim ovim motorom i DSG košta 30.000.

Van mreže vojkan85

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #287 poslato: 18. Avg, 2024. 09:24 »
Mislim da Ambition Superb nema 18" već 17". Svakako nisu iste klase auta, ali oprema ti na kraju prodaje auto. Evo recimo ja sam mislio da sa L&K imam sve kod sebe, a opet ima brdo opreme koje fali, a najveći je paket opreme. Dobro razmisli oko opcija ako je samo Škoda opcija za kupovinu, i to nova.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži dixon

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #288 poslato: 18. Avg, 2024. 09:59 »
32k za škodu, kakva oprema o čemu pričate... Ambition su ona krš sedišta ko u oct a5, matrix farovi samo na reklami vrv će dobiti one klot sto imaju halogeni migavac (dada u 2022 godini ).

Pročešljaj malo pre nego sto se zaletis, evo ti u istom cenovnok rangu auto da se vozis kao gospodin... http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/24140503/audi-a6-40-quattro-black

Na mreži TALJUB8595

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #289 poslato: 18. Avg, 2024. 10:40 »
Kao gospodin da vozi dizel sa 200kkm.
Jedino bi imao gospodske probleme.
  • Vozi: Audi a6 c7 fl 2.0 TDI S-tronic

Van mreže vojkan85

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #290 poslato: 18. Avg, 2024. 11:13 »
Ne znam o kakvim problemima pricas sa 200k na dizelu ako su servisi bili uredni. Kao da ljudi nisu prelazili i po 500k sa dizelima. Vezivati se za km i juriti auto sa malom km ne mora da bude bolja opcija kroz kupovinu. Nije da nema uticaja na cenu i sve, ali nije presudan faktor, jer svakako bez uredne servisne knjizice svako ko ozbiljno radi spustanje km, ne ostavlja tragove.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži dixon

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #291 poslato: 18. Avg, 2024. 11:18 »
Tu skodu sto ce novu da uzme, kad predje 100k i dalje ce biti 4 klase ispod ovog a6. Veruj mi jer znam sta pricam, radim ta auta svaki dan. I ja vozim superb i to mk2 gde je zavrsna obrada masu bolja nego na mk3 a o fl da ne pricam kako su ustinuli na materijalima. Audi a3 ima bolju zavrsnu obradu od superba, a6 je svetlosnim godinama ispred i nikad mu skoda nece prici. I da dobar a6 sa 200kkm je vrhunski auto, nikakvih problema nece imati vise nego sa novom skodom :). Toliko od mene a vi mozgajte dalje. A coveku koji razmislja sta da uzme predlažem da ode i provoza superb i da provoza a6 pa ce mu biti jasne neke stvari :)

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #292 poslato: 18. Avg, 2024. 12:10 »
Далеко су изнад мог ценовног ранга, и Суперб, а поготово неко возило премиум класе, и половно и ново, као предметни Ауди А6 са огласа, али сам заступник онога "ново је ново", јер да ли О или С нова, вероватно значи сигурно 5-6-7 година без икаквог размишљања о одржавању, осим о потрошним материјалима.
Премиум возило данас, нажалост, подразумева премиум цену, премиум опрему, премиум удобност, премиум безбедност, али не и премиум квалитет. И одржавање оваквог возила пропорционално је поприлично скупље од "народског", наравно, ако се одржава редовно и како Бог заповеда.
Блиска родбина ми вози премиум кола, Аудије и Мечке, редовно их одржавају, и од њих сам научио да та кола возе док су у гаранцији, а кад их возе и после гаранције онда не воле баш да причају о одржавању и ценама одржавања, и проблемима који се јаве на "младим" колима (5-6-7 година).
Последњи пример ми је рођак који је пре 3 године узео годишњака Ауди А7, и негде одмах по истеку гаранције почео га зезати да ли ДПФ да ли АдБлуе, и требало нешто озбиљно да се мења (читај преко неколико хиљада евра) и он ипак да пар сто евра да се систем искључи, јбга.  :o
Код овог огласа, бар мени, је занимљиво и да човек са таквог возила иде на Голфа. Нормално, могуће да ће га заменити неким новим А6 или А8, а Голф ће бити за пијацу.  :)
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže vojkan85

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #293 poslato: 18. Avg, 2024. 12:17 »
Ja kod novog vidim par problema, ako se mogu nazvati problemima. Priznavanje i natezanje oko garancije je jedna od njih. Ok, potrosni materijal ne spada ni u jednu garanciju ali ne daj Boze recimo nesto oko motora da ne valja. Ljudi su se otelili, pisali na 100 mesta dok se nasa Cacak mafija udostojila da pristane da zameni deo recimo. Te zakon, te dani oko isteka, ovo, ono, i to traje i traje, a covek krene da gubi zivce. Isto tako, nov auto gotovo odmah gubi cenu po izlasku iz salona. Vidjam po oglasima neke ljude koji se nadaju da ce za auto 2023. godiste, dobiti isti novac koji su dali. Sve ima svoje prednosti i mane. Jeste novo, novo, ali danas je sve novo upitnog kvaliteta nazalost. Svakako, garancija bi trebala da smiri zivce, ali ponekada i pritisak skace zbog nje.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži dixon

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #294 poslato: 18. Avg, 2024. 12:18 »
E o tom bez razmisljanja dok je u garanciji evo mala suprotnost. Naime pre 6-7 meseci dolazi covek sa superb 2021 decembar, 2.0 tdi 150ks. Posle 3-4 meseca od kupovine javlja se problem AdBlue, u ovlasceni ode, zamene mu neki deo (diznu adblue ili slicno). Posle 2 meseca opet problem, on u servis, oni zamene nesto drugo. 3 meseca se vozio i opet problem, on u ovlasceni oni zamene kompletan sistem AdBlue (rezervoar, diznu, senzore, SCR ecu... Vozi se jos 3-4 meseca i na 118.000km se javlja opet problem, on u ovlasceni, oni pišu Češkoj i Škoda CZ kaže zamenite motor. Zamene mu komplet motor, da, ceo motor. Vozi se mesec dana opet AdBlue problem i na kraju mu dečko iz ovlašćenog da moj broj i mi ugasimo AdBlue i auto se vozi najnormalnije vec cini mi se skoro godinu dana (dpf nakon gasenja AdBlue kad se odradi kako treba nastavlja da radi regeneracije itditd). Sta je poenta, covek je taksista i svaki put kad je auto isao u ovlasceni ostajao je tamo 2-3 nedelje sto znaci ostaviti coveka bez sredstva za rad i zaradu. A i on se vodio time novo bez razmisljanja pa ipak nije bilo :))

Na mreži AleksandarAca

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #295 poslato: 18. Avg, 2024. 12:30 »
Nagradno pitanje: ko kupuje posle te skupe automobile koji su presli 200k kada se predje sa njima jos neka km? Postprodaja je ravna nuli. Davno sam procitao na B92 nikad jaci komentar u stilu "Kupio sam auto od lika koji je menjao samo ulje i filtere, o toku mog vlasnistva sam zamenio skoro pola auta i prodao sam ga liku koji menja samo ulje i filtere" :D

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #296 poslato: 18. Avg, 2024. 12:32 »
Добро, у @dixon претходном примеру су се спојиле две "невоље" - данашњи дизел (прекомпликовано возило и мотор са гомилом софистицираних система које очигледно не праве довољно квалитетно) и такси (екстремни захтеви и услови вожње).  :)
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže hirurg

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #297 poslato: 18. Avg, 2024. 12:40 »
Prolazim ja sad kraj skodinog servisa,kad tamo pise neki broj ispod pise Dixon. U produzetku pise sve sto mi ne znamo on rjesava :)))

Van mreže vojkan85

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #298 poslato: 18. Avg, 2024. 13:04 »
Skoda kao i verovatno drugi proizvodjaci limitiraju mnogo opcija, pa tako recimo Oktavija 2020. godiste ima LA, ali kada pustis volan ne drzi traku. Da ne spominjem da stalno radi i da moras rucno da je gasis,  a ako trazis da je ugase, kazu gubi se garancija. Paradoks nad paradoksima. Dodjite, aktiviracemo, 300€, hvala. Isto tako kao sto opciju navigacije kupujes, i placas je cca 38k rsd. Bukvalno kola postaju SaaS. Ovlasceni servisi su najveca prevara i nema tu nikakvih majstora. Plug and play and pay.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #299 poslato: 18. Avg, 2024. 13:15 »
И да се дода и "pray"!  :))
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023