Autor Tema: Problem turbina?  (Pročitano 29120 puta)

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži slobodanalex

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #15 poslato: 27. Jun, 2017. 18:44 »
Ja sam na A5 1.9 tdi imao sličan problem, čuo se zvuk kao pućkanje i vraćao je pritisak na filter vazduha prilikom otpuštanja gasa i turbina je nekako čudno pištala pri davanju gasa (nije zviždala). Nije prijavljivao nikakvu grešku dok nisam krenuo na duži put i na usponu preko Avale je prijavio gresku i bacio ga u safe mode. Dijagnostika prikazala pritisak turbine. Problem je bio vakuum rezervoar koji se nalazi u ventil dekli. Promenio sam ventil deklu, oko 17.500 din i problem je nestao.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže stg44Započeo temu

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #16 poslato: 27. Jun, 2017. 21:27 »
Ja sam na A5 1.9 tdi imao sličan problem, čuo se zvuk kao pućkanje i vraćao je pritisak na filter vazduha prilikom otpuštanja gasa i turbina je nekako čudno pištala pri davanju gasa (nije zviždala). Nije prijavljivao nikakvu grešku dok nisam krenuo na duži put i na usponu preko Avale je prijavio gresku i bacio ga u safe mode. Dijagnostika prikazala pritisak turbine. Problem je bio vakuum rezervoar koji se nalazi u ventil dekli. Promenio sam ventil deklu, oko 17.500 din i problem je nestao.

hvala za info, sutra popodne dolazi drugi majstor da provoza auto, pa cu kod njega prekosutra u servis da stavi na dizalicu i provjeri sve. Ako uspijem riješiti napisat cu sta i kako, kao i u medicini i ovdje je najteze dati dijagnozu, terapija nije problem :)

  • Vozi: Octavia A7 81KW

Na mreži Peja

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #17 poslato: 27. Jun, 2017. 23:20 »
Najteze je naci kvalitetnog doktora.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže stg44Započeo temu

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #18 poslato: 28. Jun, 2017. 18:25 »
Bas tako. Danas nista sa ovim. Kaze prvi put u zivotu ima slican problem. Sutra idem kod treceg.
  • Vozi: Octavia A7 81KW

Van mreže stg44Započeo temu

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #19 poslato: 29. Jun, 2017. 11:47 »
Mozda ce biti dijagnoza uskoro :) Ako riješim napisat cu detaljno. Zvao sam poznanika u drugom gradu koji je nekad bio ovlašteni Škoda partner, i kada sam mu opisao  kaze ako se desava pri otpuštanju na 2000-3000 obrtaja onda je problem u rasterećenju turbine (neki višak ili zrak ili vakuum) koji ne može da naglo izađe iz sistema. Obećao je riješiti kad dodjem do njega 8.7.pa se nadam da će to i biti, vidim po forumima da nisam jedini sa sličnim problemom ali nigdje ne piše da li su ga riješili i kako.
Hvala svima na pomoći i sugestijama
  • Vozi: Octavia A7 81KW

Na mreži hakkler

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #20 poslato: 01. Jul, 2017. 03:18 »
Aktuator na turbini...

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #21 poslato: 01. Jul, 2017. 20:16 »
Kada izbacuje "overboost" gresku aktivator treba produziti , a "underboost" aktivator smanjiti to je kada pali safe mode a turbina je dobra .

A kada zuju krsi itd moze da se desi da je aktivator bas lose podesen ili da su se peraja rasklatila ili geometrija unutra glavi pa ne moze da otpusti pritisak kako treba .

Uglavnom za skidanje ciscenje turbine sto je uglavnom problem ta nagomilana cadj unutra uzimaju od 50-100 e kako gde i to moze da odradi i neki malo bolji majstor .

Cisto da znate da vas ne deru po turbo servisima , ociste i kazu reparirana turbina sto se desavalo itekako .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže musculus4

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #22 poslato: 03. Jul, 2017. 15:24 »
Isti zvuk cujem i ja ali ajde probaj ovako ako dajes gas uvek ga oduzmi ispod 2000 obrtaja i vidi da li ti se javlja taj zvuk, meni se javi kada naglo dajem gas i oduzmem tik ispod 2000 obrtaja tada se cuje taj zvuk. Ono sto sam ja izvukao kao zajednicko jeste da vecina ljudi koji su zamenili kvacilo imaju taj zvuk ali opet nije mi jasno sto se necuje preko 2000 obrtaja ako je do kvacila. Pogotov je izrazen na uzbrdici . Meni su proveravali turbinu cistili usisnu egr sve je u najboljem redu. Mada su mi skrenuli paznju da moze biti i do creva ali sada je pitanje kog... Elem meni ni gram ne trosi ulja i auto ide kao mecava.
  • Vozi: skoda oktavia A5 2.0 tdi 2007

Van mreže Marjanke

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #23 poslato: 03. Jul, 2017. 23:25 »
Skoro sam bio kod majstora na servisu i pitao ga za taj sova zvuk, ono sto mi je receno jeste da skoro svaki 1.9 od 105ks ima slicne simptome i da nije problem koji je hitan i koji moze napraviti havariju.

Послато са Lenovo A6020a46  


Van mreže stg44Započeo temu

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #24 poslato: 04. Jul, 2017. 10:08 »
Kod mene se javlja ovisno o opterecenju turbine, dakle moze biti i 1500 i 3000 ako auto ide niz brdo ili po ravnom cuje se jako rijetko ili nikako, medjutim kada ide uz uspon cuje se uvijek pri naglom oduzimanju ili pak prebacivanju u veću brzinu, mada dominira izad 2000rpm. Serviser kaze da zna sta je, cekam subotu, pa cu vam javiti (ako on kaze meni uopste detalje). Na srecu momak drzi servis koji je 20god bio Skoda ovlasteni, isao je po edukacijama jer je morao, pa se nadam da necu biti srece kao do sada pa da onako odokativno kazu "repariraj turbinu". Valjda im je to najlakse reci.
  • Vozi: Octavia A7 81KW

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #25 poslato: 04. Jul, 2017. 11:03 »
Ako smem da procenim, zvuk koji se čuje iznad 2000 obrtaja može biti iz same turbine (ali bi tada auto slabije vukao i to bi se osetilo u vožnji) ili iz nekog od creva u sistemu recirkulacije.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #26 poslato: 04. Jul, 2017. 14:46 »
Da nije mozda skinut katalizator kod tebe ?
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže stg44Započeo temu

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #27 poslato: 08. Jul, 2017. 15:31 »
Aktuator na turbini...

Upravo to. Odvezao danas. Momak kaze aktuator nije nastelovan. Cak sam saznao da je radjena reparacija turbine na 69.000km u garantnom roku..valkda ima podatke u nekoj bazi..i kaze to je super jer bi mene cekalo posto su ti.modeli iz 2007.skoro svi imali neki feler.
  • Vozi: Octavia A7 81KW

Na mreži hakkler

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #28 poslato: 08. Jul, 2017. 22:21 »
Po tvom opisu problema predpostavljao sam mogući problem. Ajd bitno da si riješio jer najteže je napravit točnu dijagnozu problema.

I sam sam imao nedavno manevre oko zvukova..čak i na novi kuplung..zamašnjak (5tkm)..nosače motora..svašta nešto. Sa tim da je kod mene za razliku od tebe..na vakumski ventil pa nema nekog posebnog štelanja aktuatora.
Išao je turbo dolje..na čišćenje ali aktuator je otišao skroz u bananu. I onda još nezgoda kod čiščenja unutrašnjosti kučišta..tako da..sreća u nesreći..kod mene je komplet novi turbo.
+ moram nabavit ovo crijevce jer staro slini na povratu u blok.(2.slika)

Van mreže Marjanke

Odg: Problem turbina?
« Odgovor #29 poslato: 08. Jul, 2017. 22:23 »
Koja je cena tog aktuatora?



Pretraga foruma [Google]