Autor Tema: Novi metod merenja brzine na auto-putu  (Pročitano 11416 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marjanke

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #15 poslato: 29. Jul, 2017. 21:20 »
Glupost totalna, problem je sto se kod nas zakon o bezbednosti saobracaja primenjuje da bi se uzeo novac, a ne sa nekom logikom da se smanji broj nazalost poginulih u saobracajnim nezgodama, auto put je daleko bezbedniji od magistrale, da ima mozgova u onoj agenciji postavili bi na crnim tackama kamere i radare i oznacili bi gde ima kamera da bi normalan covek usporio, ovako dokle god leze po vrzinama i koprivama nikad nece biti bolje.

Na mreži AcoSk

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #16 poslato: 29. Jul, 2017. 23:14 »
Glupa metoda, vozim 200kmh, svratim usput na pumpu, popijem kafu... i sta onda? Prosecna 80 ili manje...
Kako su me sprecili da vozim brzo, nikako. Naravno ovo je jedan od mogucih primera (ne ukljucuje onaj ako zuris negde, pa ne stajes nigde)

Usput, do koje li ce prosecne brzine tolerisati?

Van mreže ugi85Započeo temu

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #17 poslato: 30. Jul, 2017. 08:20 »
Nazalost, u sistemu gde se meri vreme tolerancije gotovo da nema. U teoriji mogli bi kaznjavati sve koji su pojedine deonice presli sa prosekom od 120km/h jer kad se uracuna ubrzanje od 0 do 120km/h i usporavanje zbog naplatne rampe, logicno je da vozilo sa prosecnom brzinom od 120km/h moralo prekoraciti brzinu. Ukoliko budu kaznjavali sve brzine iznad 120km/h (cak i 121km/h) drzava ce inkasirati ozbiljne sume na dnevnom nivou.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže nebojsar

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #18 poslato: 30. Jul, 2017. 11:56 »
Glupa metoda, vozim 200kmh, svratim usput na pumpu, popijem kafu... i sta onda? Prosecna 80 ili manje...

Nije glupa metoda iz prostog razloga sto neko ne vozi 200 na sat da bi posle sedeo na pumpi pola sata i pio kafu. Rezultat njegove voznje bi bio ekvivalent decije price o zecu i kornjaci. Neko ko vozi 200 na sat hoce da stigne na odrediste brze od ostalih. Za ove sto piju kafu po pumpama postoje presretaci koji treba da sankcionisu nasilnicku, bahatu i ostale tipove voznje po deonicama. Ja ovo podrzavam  jer ne smatram nase auto puteve dovoljno bezbednim prvenstveno zbog nekulture i nepoštovanja propisa. To je ujedno glavni razlog brojnih izginuća . Sto se tice ogranicenja od 130 njega bi trebali primeniti ali na samo mali broj novootvorenih deonica. Od Beograda do Šida i nazad ne bi trebalo da bude ni 120 jer je put užas.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Na mreži AcoSk

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #19 poslato: 30. Jul, 2017. 12:13 »
Nisi u pravu. Mnogi voze 200kmh pa im se pripije kafica :)
Ako vozis 200kmh pa svrtis na kaficu, svakako ces stici pre na cilj nego 120kmh i kafica, zar ne

@ugi85, bas tako, da bi na rampi prosek bio 120kmh, 100% moras prekoraciti brzinu da bi taj prosek ostvario... Jos jedan razlog da je metoda glupa.

Zakljucak, kaznjavace one koji stvaro zure negde (ko zna zbog cega), a one koji dodju na autoput da "probaju" svoju masinu "koliko moze da razvije", nece. Prosto..

Na mreži MAKS

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #20 poslato: 30. Jul, 2017. 12:45 »
Da se razumemo nesto.
Nece oni ukinuti ni presretace ni radare. Drzava ce sebi uvuci novce na ovaj il onaj nacin. hearcut

I prvenstveno treba poboljsati uslove na putevima jer je to osnov bezbednosti. Naravno i starost automobila. I bez pogovora zaustaviti divljanje pojedinih vozaca.

E tek tada cemo imati manje saobracajnih nesreca i materijalnih steta.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže zare

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #21 poslato: 30. Jul, 2017. 12:57 »
Naravno da nece ukinuti ni radare ni presretace, zasto bi? Da nisu neke mnogo razvijenije i uredjenije zemlje ukinule, mi stigli na njihov nivo pa treba da sledimo njihov put.
Ne otima drzava nama pare za kazne, nego joj mi poklanjamo zbog svoje gluposti i kompleksa vise vrednosti. Te sto voze 200 ja bih odmah u zatvor na mesec dana, auto pod presu i dozivotno oduzimanje dozvole.

Van mreže ugi85Započeo temu

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #22 poslato: 30. Jul, 2017. 15:37 »
Na ovaj nacin nece resiti problem bahatih vozaca koji drasticno prekoracuju brzinu na auto-putu jer ce takvi praviti pauze kako bi se uklopili u dozvoljeni prosek. Pretpostavljam da im stajanje od par desetina minuta nije nista naspram uzitka sto su zavrnuli sistem.
Po auto-putu vozim jednom u nedelju-dve i primetio sam da su najbahatiji stranci jer su za njih nase kazne izgleda sitnis pa im se isplati da rizikuju. Kazna za voznju brzinom do 160km/h je 5000 dinara koliko inace kosta par paklica cigareta u Svajcarskoj pa ne mogu da odole. U letnjem periodu ne smem da se ukljucim u levu traku ako ne vozim barem 140 inace rizikujem. Bas me zanima da li se planira zaustavljanje svakog od njih na naplatnim rampama i sta ce reci EU na to sto se Srbija bogati na racun njenih gradjana metodom koja kod njih nije u upotrebi.
Od domacih vozaca najvise se bahate oni koji voze sluzbena vozila, 1000 puta sam video sluzbene puntice kako jure 150km/h.
Takvi ce sada praviti pauze pa posle opet divljati a cenu toga ce platiti neko sa prosekom od 125-130km/h.
Inace, bahati su svi! Oni koji voze preko 180km/h ne pustaju levu traku i ponekad preticu sa desne strane. Kamiondzije, vozaci autobusa i oni koji voze do 100km/h cesto izlecu u levu traku bez zmigavca tek kad im se neko priblizi na 10-15m pa taj mora da koci ko blesav i na uzbrdicama se ne sklanjaju u traku za spora vozila.
O kvalitetu auto-puta i njegovom odrzavanju ne vredi raspravljati. Zbog silnih radova ove godine kamencica koliko hoces, a stetu od njih niko ne pokriva.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže BrRista

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #23 poslato: 30. Jul, 2017. 15:51 »
Naravno da treba kaznjavati sve koji naprave prekrsaj, bez obzira da li su domaci ili stranci. Realno - kada vozis u inostranstvu moras da postujes propise ili placas kaznu. Ne vidim zasto bi kod nas bilo drugacije.
  • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi

Van mreže zare

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #24 poslato: 30. Jul, 2017. 16:06 »
Zato sto je kod nas postao nacionalni sport kako krsiti zakon a da te ne uhvate pa jos da kukas na sav glas kako te drzava pljacka jer nemas od cega da zivis a moras da placas kazne jer krsis zakon.

Van mreže nebojsar

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #25 poslato: 30. Jul, 2017. 16:53 »
Slazem se za kazne za prekoracenje koje su smesno male i za domace i za strane pojmove. Kazna treba da startuje od vece cifre i da nema pravila oportuniteta (upola cene) bas odmah i za svakoga. Tu ako je drzava htela da napravi kvaku da postedi nekoga moze da to primenjuje na domacim vozacima koji imaju vise prijava u poslednje vreme i strancima. Tipa da uslov bude izlazak pred sudiju za prekrsaje pa ako on odobri kazna ti se umanjuje na pola ili da moras da ides da sklopis sporazum kako to vec ide...
 To bi stranci izbegavali i placali bi punu kaznu (jer obicno 100ak eu za njih nije problem) a nasi bi naravno uglavnom uvek gledali da izbegnu. Da cifre startuju od 100 eu za manje prekoracenje i da se zavrse na 1000+ eu drugacije bi bilo. Mada i tu verujem da bi se strani vozaci pre uveli u red nego domaca ekipa.

Sto se tice prosecne brzine ima manjih deonica na autoputu koje su cirka 70-150km i na kojima neko ko putuje realno ne mora da staje, sem ako ne ceka prosecnu brzinu. Da moram da biram da vozim brzo i da moram zbog toga da pauziram i da vozim normalno bez stajanja, uvek cu birati opciju bez stajanja.

  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže BrRista

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #26 poslato: 30. Jul, 2017. 19:26 »
Kod nas je veci problem nedostatak auto puta nego kazna za prekoracenje brzine  :(
Meni iz Uzica je muka kada moram u Beograd da idem. Putevi su losi i preoptereceni. Nova deonica auto puta je mnogo mnogo popravila stvari ali ce biti dobro kada se ostatak zavrsi, posebno obilaznica oko Cacka (najveci uzas).
Takodje, problem je mala tolerancija - kolega je platio kaznu za brzinu od 61 i jedanput za 62 na ogranicenju od 60...To je preterivanje, realno.
  • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #27 poslato: 31. Jul, 2017. 09:37 »
Sad mi pade na pamet - a šta je sa vozilima koja imaju tagove?

Oni neće ni znati koja im je brzina izmerena, samo će im stići  kazna na kućnu adresu.
 hearcut hearcut hearcut
Još jedan primer besmislenosti sistema - vozim moju redovnu relaciju - Velika Plana - Niš celim putem 150 kmh i dođem na Nais naplatnu rampu i čekam 15 minuta u redu iza Turaka... Koja mi je prosečna brzina?

Radi bezbednosti na putevima sam pre za to da se postave radari sa kamerama (koji mogu da snime sve uredno na tim brzinama!) na delovima auto-puta koji su potvrđeni kao opasni.

Podržavam i presretače za one koji divljaju na auto-putevima.

Ali, ovo... Potpuni nonsens!
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Na mreži Peja

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #28 poslato: 31. Jul, 2017. 09:44 »
Neuporedivo vise ljudi pogine na magistrali i u gradu, nego na auto putu.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #29 poslato: 31. Jul, 2017. 10:07 »
Kazna treba da startuje od vece cifre i da nema pravila oportuniteta (upola cene) bas odmah i za svakoga.
Pravilo oportuniteta  i ne važi odmah i za svakoga.

Zavisi od stepena prekoračenja.

U naseljenom mestu je valjda do 20kmh iznad podložno tom pravilu, preko toga se ide kod sudije za prekršaje, uz pretnju mere oduzimanja kategorije (oduzimanje 4 boda se podrazumeva). Mada, i tu postoji mogućnost sporazumnog priznanja krivice uz ispunjenje određenih uslova.

Na auto putu sam jednom samo platio kaznu za 151 kmh. Mislim da se kod sudije ide za 160+.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4



Pretraga foruma [Google]