Autor Tema: KAROQ kupovina, rok isporuke  (Pročitano 37209 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Maksimus

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #60 poslato: 07. Mar, 2018. 10:41 »
Na ugovoru pise od 45-90 dana,ako probiju rok mozes da pitas da ti ubace nesto dodatno.
Inace meni nikad nisu dali nedelju proizvodnje(klinac saznao za my2018 pa isao da ih pita,gledali ga belo,nisu ni znali da ce to da uvedu  =)) ) jedan dan zvali da kazu da ide na farbanje,posle toga da je gotov i da ga uskoro ocekujem. Nekih cini mi se nedelju dana kasnije je stigao  :B=) (i bio je my2018).

Van mreže rocktheroad

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #61 poslato: 07. Mar, 2018. 10:44 »
Predpostavljam da su mu objasnili da su Nemci povukli vise Karoqa zbog sajma u Zenevi, i da je zato nesto datum proizvodnje da zadovolje prioritetna trzista. Ono sto je kod nas netransparentno je da nikada nisam dobio broj narudzbine SLI ili kako god ga zovu. Nikad nisam bilo sta imao osim profakture i roka koji je prenaduvan sa objasnjenjima da je to template, da zakonski moraju tako i slicno. Sve informacije dolaze od dilera i ostaje nam da izaberemo nekoga kome cemo da verujemo. Sve sto mozes da uradis je da odustanes od kupovine ako ne ispostuju rok i to je to.

U mom poslu, kad isporucimo ranije ne dobijamo bonus. Zadovoljstvo klijenta je na prvom mestu i to je satisfakcija, klijent koji hoce ponovo da radi sa nama je vredniji od novog klijenta. Kada zakasnimo, nekad imamo definisane penale, a nekad nemamo. Ali uvek ponudimo discount ili isporucimo nesto vise da se iskupimo, trazili to ili ne.

Auto industrija je mnogo kompleksnija, ali samim tim regulisanija. Sve je odredjeno nekim kvotama za koje se lokalna predstavnistva obavezu, fabriku zanima samo to da ispostuje. Nazalost te kvote nisu bas definisane do tancina. Nemci su mozda nagrnuli sada na 1.5 TSI, ali su jos ispod kvote za kvartal, a do pre neki dan nisu nista potrosili. Isto tako krene panika kada dileri ne ispune kvote na koje su se obavezali, sta mislite odakle sumanute akcije 0% finansiranje itd...

Ne verujem u prioritizaciju trzista, sumnjam da neko radi diskriminaciju tipa Srbi ce biti poslednji. Mislim da je sve orijentisano na ponudu i potraznju... Ako ti fali 100 vozila ove nedelje u Nemackoj, povucices po 10 sa drugih trzista jer je to ljuta rulja koja moze da im se obije o glavu...
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Van mreže fobia24

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #62 poslato: 07. Mar, 2018. 12:53 »
Taman posla, Srbija je za Škodu jedno od značajnih tržišta i ima veći prioritet od Slovenačkog, Rumusnkog. Nemci kupuju 100.000 škoda godišnje i svakako su prioritet u odnosu na Srbiju koja kupi nešto preko 2000 škoda. Ceni se posebno procentualna zastupljenost brenda u Srbiji i zato Srbija ima bolje cene nego bilo gde u Evropi. Nije na odmet da tražiš nešto od opreme zbog probijanja roka, nisu obavezni da daju, ali to je do dilera i koliko vodi računa o klijentima. Da li će on to naplatiti od fabrike ili ne nije ni bitno. Ako ne može oprema, ja bih insistrirao na nekoj opremi od zaštite ili neki besplatan redovan servis. Probati nije greh, svakako do toga ne bi došlo da nisu odlagali.

Van mreže vojkan85

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #63 poslato: 07. Mar, 2018. 13:00 »
Da proba da, ali da mu zamažu oči to bi bilo najgore. Recimo da misle da su mu "učinili" uslugu i izašli u susret za besplatnu zamenu ulja recimo na prvom servisu. Cena cca 100 evra. Da postoje direktne direktive iz Škode iz centrale druga bi pesma bila.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže SammaelZapočeo temu

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #64 poslato: 07. Mar, 2018. 13:36 »
Šta misilite o obrnutoj situaciji, tj. kada bi diler tražio od kupca da npr. doplati još novca (ili da kupi još nešto iz salona od opreme) ako se desi da auto stigne brže od dogovorenih 60-90 dana, npr. stigne za 45 dana? Da li bi to bilo ok?
Ne, zato što je diler na dobitku jer brže dolazi do novca, a nije ni na kakvom gubitku. U svakom slučaju bi kupac mogao da traži od dilera da drži auto kod sebe do dogovorenog roka, čime bi diler bio na gubitku (zauzeto mesto, rizik krađe ili oštećenja na parkingu).

Osim naravno ako nije ugovoreno drugačije.

Citat
Btw, da li zbog odlaganja datuma i kašnjenja vozila, diler/uvoznik  ima pravo da traži/dobije kao kompenzaciju nešto od fabrike? To je sigurno nekako regulisano u međusobnim odnosima.
Ja se iskreno nadam da dileri imaju tako nešto definisano u ugovoru s proizvođačem.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže SammaelZapočeo temu

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #65 poslato: 08. Mar, 2018. 20:28 »
Pošto nisam dobio nikakv odgovor 3 dana, zvao sam danas popodne dilera.

Navodno nisu imali nikakvu najavu ovoga, kaže da je još u petak stajala 10. proizvodna nedelja i da se prethodnih meseci kretalo stalno 10-11-10-11 i onda su odjednom u ponedeljak svi primerci sa 1.5 TSI izgubili proizvodnu nedelju bez obrazloženja, a da je obrazloženje stiglo naknadno. 90% poručenih Karoqa je sa tim motorom i oni su tražili od Škode da reši sve postojeće porudžbine napravljene pre nego što se ovo desilo. Nemaju nikakav odziv iz fabrike sad dok traje Ženeva, nadaju se odgovoru sutra ili najkasnije u ponedeljak. Ponuđen mi je odmah rabat (bez da sam uopšte pitao), rekao sam da prvo vidimo kakav će biti odgovor pa ćemo onda o tome razgovarati ako odlučim da zadržim porudžbinu.

Ako bude garancije da će isporučiti za 2 meseca, sačekaću. Duže od još 2 meseca za auto bih čekao samo u 2 slučaja:

1. Da odmah otkupe moju Toyotu po dogovorenim uslovima i daju mi zamenski auto koji zadovoljava moje potrebe (dakle minimum neka Octavia) da koristim dok ne stigne ovaj poručeni.

2. Da mi vrate odmah depozit, obavežu se da plaćaju sve servise i registraciju za moju Toyotu dok ne stigne poručeni model i daju garanciju da će Toyotu otkupiti po dogovorenim uslovima bez obzira na dodatnu amortizaciju i eventualna oštećenja, grebanja, itd.

Mislim da nema šanse ni za 1. ni za 2. što me stavlja u poziciju da mogu da sačekam još eventualno nedelju dana pošto mi registracija za Toyotu ističe 1.6. i moram da do tada rešim auto jer nemam nameru da ja plaćam još jednu registraciju (iako će sad po novom biti jeftinija zbog godišta). Ako ne bude šanse za Karoq, i budem morao ponovo da provedem mesec dana gledajući šta se nudi kod drugih proizvođača, poludeću. Radim po 12 sati dnevno, nemam vremena za bacanje na to.

Nemam nameru da uzimam kojekakvo đubre s lagera u kaki bojama i s ko zna kakvom opremom koje će nuditi za sajam.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže fobia24

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #66 poslato: 08. Mar, 2018. 21:07 »
Prvi zahtev ajde. Drugi zahtev ni u jednom delu nije realan. I da kupuješ rols rojs ne bi ti to niko udovoljio. Nadam se da će rešiti to na prikladan način. Zamenski auto ne bi trebao biti problem, zavisi kod kog si dilera izvršio rezervaciju. Ako je manji, onda su i šanse manje.

Van mreže vojkan85

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #67 poslato: 08. Mar, 2018. 21:09 »
Pa ispada da im cela proizvodnja staje zbog sajma? Koje su to slepačke priče.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže SammaelZapočeo temu

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #68 poslato: 08. Mar, 2018. 21:24 »
Prvi zahtev ajde. Drugi zahtev ni u jednom delu nije realan. I da kupuješ rols rojs ne bi ti to niko udovoljio. Nadam se da će rešiti to na prikladan način. Zamenski auto ne bi trebao biti problem, zavisi kod kog si dilera izvršio rezervaciju. Ako je manji, onda su i šanse manje.
Ja se slažem, zato i kažem da su male šanse. Zahtev br. 2 zapravo ne bi trebalo da ih košta više od 500 eur (registracija + 1 servis) ako auto stigne u razumnom roku, ali je svakako rizik za njih. Zahtev br. 1 može da košta mnogo više od 1000 eur u zavisnosti od toga kako računaju trošak zamenskog auta i koliko dugo se cela priča rastegne.

U ovom očajanju sam gledao sad čak i 2.0 TDI iako ZAISTA ne želim dizel ali sumnjam da bi mi ga ponudili po istoj ceni kao ovog.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže vojkan85

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #69 poslato: 08. Mar, 2018. 21:26 »
Zašto imaš odbojnost prema dizelu? To su provereni motori i mislim da nećeš imati problema sa njim.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže SammaelZapočeo temu

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #70 poslato: 08. Mar, 2018. 21:32 »
Po karakteristikama na papiru za dodatnih 500 kubika u odnosu na benzinca ima lošije performanse, da ne pričam o tome da je teži i da poskupljuje održavanje auta. Ja vozim dizel već godinama, sad mi već jako smeta buka (1.5 je praktično nečujan u poređenju) a lično smatram da je dizelima u Evropi odzvonilo i ne želim da budem u situaciji da za 2 god plaćam kojekakve ekološke takse dok se vozim po EU (ili još gore, da ne mogu da uđem u neki evropski grad zbog privremene zabrane usled trenutnog zagađenja). Svake godine bar 7-8 puta autom idem u EU (najčešće ovde po komšiluku tipa do Austrije, ali bar jednom godišnje i negde dalje - uglavnom do Danske).
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže vojkan85

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #71 poslato: 08. Mar, 2018. 21:35 »
To sa time dal je dizelu odzvonilo niko ne zna. Ne bi i dalje pravili dizele da ga smatraju mrtvim. Automobile na elektro pogon je još rano ocenjivati. Iskreno pre bih dizela nego lošu bateriju koja može da zapali ceo auto. Neka hvala još uvek. A te priče o zagađenju im ne piju vodu jer ima mnogo gorih i većih uništavača planete od kola, ali da ne odem u off ;).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Maksimus

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #72 poslato: 08. Mar, 2018. 21:43 »
Ne brini,zabraniti euro6 sa adblue nece skoro. Ako nesto zabrane to ce biti starije generacije dizela(navedeni euro 6 sa adblue zagadjuje manje nego stariji benzinci).

Van mreže SammaelZapočeo temu

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #73 poslato: 09. Mar, 2018. 23:07 »
Sa Briskoda foruma

Citat
I understand there is an issue stopping the completion of some Karoqs in the Skoda plant at the moment

My dealer has been very good at keeping me informed of the build situation, but my car (BW8) was started on the 23rd of February and they couldn't understand why the status was not updating subsequently.

They asked Skoda UK about it and they said that the car had got to stage 7 (out of 8) in the factory, and even supplied the VIN number. They thought maybe it was an updating glitch.

This morning, after further enquiries, my dealer got an email stating "...there are issues stopping this car from being fully completed on the production line....."

The email to my dealer suggests that my car is not unique. It's a generic email with a list of the other Karoqs in the same situation, including another two for my dealer and Karoqs for other dealers as well.

(Mine is a !.5TSI DSG Edition - the other two dealer cars are a diesel and a manual, both Edition versions )

Has anyone else heard anything? 

Citat
Our car was BW8, made it to the final stage then went missing off the system with around 100 other cars. It's still at the factory and we've been told to expect delivery sometime in April now.

I go on holiday from the 7th so we will probably take delivery on the 15th if it's arrived.

(Car is a 1.5tsi edition)

Citat
I've not had any information from my dealer about my BW8 1.5 Edition.  Supposed to have been ready to be loaded on to a ship last Friday to Sheerness but the storm messed that up.

I chased the dealer yesterday but they said they'd been expecting a phone call about where the car is but it never came.  They were supposed to update me today but haven't.  Got a feeling my car is one of those 100.

Citat
I was told mine is stuck at the same bw9 status 10 on the system because it’s being built at a another factory to what was first allocated, and they haven’t updated the system, I was told on Tuesday it’s been built and it’s on it’s way to the UK, today I checked after seeing above posts and it’s still at the end of the line waiting final checks, same as last week, all these updated by Skoda UK. Ive given up, I don’t think Skoda UK have a clue. I even escalated to customer complaints and had a phone call off VAG on Wednesday, he said he would  keep me informed daily because I had raised a complaint for lack of information, guess what I’m still waiting today.

Citat
It looks like about 200 karoqs affected by lack of material issue.. n now out car BW8 is not going to arrive until April. Very very disappointed!!!!

Šta se to dođavola dešava?
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Na mreži Peja

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #74 poslato: 10. Mar, 2018. 07:15 »
Pojeo ih mrak :)

Zona sumraka  =))
 
Kakve bre faze, auto se sklopi za par sati!
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI



Pretraga foruma [Google]