Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Zujanje iz volana  (Pročitano 1299 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Edo TDITopic starter

Odg: Zujanje iz volana
« Odgovor #15 poslato: Jun 23, 2018, 13:52:57 posle podne »
Citao sam detaljno sve poruke koje ste napisali.Prvo hvala svima na raznolikim misljenjima!!Kolicina ulja u servo volanu je maximalna,jer sam prosle godine servisirao glavu upravljaca zato sto su manzetne popucale i bilo je lufta u glavi upravljaca gde je curilo ulje za servo.to je majstor popravio,malo mi je otezano isao volan pa sam ponovo posetio istog mastora ali mi on reko da to treba da ulegne te je izgleda bio upravu.Kasnije mi se javilo to zujanje ali sada u zadnje vreme necujem ga nesto cesto, mada po nekad se ipak cuje.A ovo sto vi kazete kola iz Swice....ma oni nama uvaljuju ono sto ne moze da prodje TIF(servis) koji i jeste najstroziji u Evropi.A auto kojem je servis radjen skoro taj auto je skuplji pa negde oko 1.500 fr od ostalih koji nisu skoro prosli servis ali si zato miran oko 3 godine.Pozdrav
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9 tdi laurin and klement

Van mreže Makish

« Odgovor #16 poslato: Jul 17, 2018, 07:35:14 pre podne »
Meni se pre neki dan pojavio taj zvuk, nazovimo ga zujanjem, ispostavilo se da je malo ulja u pumpi zafalilo
  • Vozi: Octavia 1.9TDI MK1

Van mreže Peja

« Odgovor #17 poslato: Jul 17, 2018, 11:27:49 pre podne »
Zujanje prilikom motanja u mestu ili pri sporom kretanju se moze cuti i od aksijalnih lagera u solji amortizera.

Van mreže salepostman

« Odgovor #18 poslato: Jul 17, 2018, 13:11:18 posle podne »
I meni se nekad cuje to zujanje ali moja skoda nema hidraulicni servo, sta li bi to moglo da bude?
  • Vozi: Skoda oktavia a5,2.otdi 2008 god

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #19 poslato: Jul 17, 2018, 21:19:31 posle podne »
Elektromotor na letvi volana ili slab akumulator
  • Vozi: Fabia 1.9 tdi, Yeti 170 4x4, Audi S3 quattro

Van mreže salepostman

« Odgovor #20 poslato: Jul 17, 2018, 21:43:25 posle podne »
Cuje se nakada kad motam volan, a akumulator jos fabricki tako da je sve moguce. Hvala Buco.

Van mreže vlado985

« Odgovor #21 poslato: Jul 17, 2018, 22:39:41 posle podne »
Ma lezajevi solja amortizera, tako je kod mene na fabiji bilo identicno.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4mpi 50kw AME

« Odgovor #22 poslato: Jul 18, 2018, 17:59:13 posle podne »
Pa moguce je i da su solje ali bi to osecao i u voznji dosta , e sad najbolje bi bilo da otvori haubu dok neko mota volan onda bi tacno znao odakle dolazi zvuk .

« Odgovor #23 poslato: Jul 18, 2018, 18:00:16 posle podne »

Cuje se nakada kad motam volan, a akumulator jos fabricki tako da je sve moguce. Hvala Buco.

Proveri sta se desava sa obrtajima dok motas volan ako blago padaju vrvt je akumulator

Van mreže salepostman

« Odgovor #24 poslato: Jul 18, 2018, 18:18:49 posle podne »
Bas cu probati sutra to sa obrtajima kad motam volan a zujanje koliko sam primetio samo u voznji ali sutra testiranje. Hvala svima pa javljam rezultate.