Autor Tema: Problem svetla...  (Pročitano 1991 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže nidza932

Odg: Problem svetla...
« Odgovor #15 poslato: 14. Jul, 2023. 11:10 »
Zahvaljujem se svima koji su se potrudili da mi pomognu.
Prvi put sam i ja mislio da je u pitanju kontakt. Medjutim nije.
Da bi se funkcija svetala ponovo upostavila auto se mora ugasiti izvuci kljuc i  ponovo dati kontakt.
U tom stanju treba iskljuciti i ukljuciti osigurac sirene.

Ako se isto radi dok je auto ugasen nece biti rezultata, ako je upaljen nece biti rezultata, ako je bio upaljen pa stoji ugasen na kontaktu nece biti rezultata.
Nakon toga se automobil upali. I dalje postoji indikacija da svetla ne rade, ali ona ipak rade. I tako se moze voziti sve dok se ne ugasi.
Jedini razlog sto svetla ne rade je zato sto su u sustini iskljucena, jer glavnom kompjuteru neki uredjaj daje signal da su sijalice pregorele.
To sad moze biti problem u prekidu komunikacije, ili da je neki modul koji kontrolise ispravnost sijalica pregoreo.

Deluje da gornja procedura uspeva samo da prevari glavni kompjuter da ne gasi napon na sijalicama iako postoji poruka o gresci.
Kakva je uloga sirene u tome za mene je nepoznata.

Na internetu sam vec nalazio simpotome ovog kvara pa sam misli da mozda ima nekoga ko se sreo sa tima.


  • Vozi: Skoda Octavia 1.9 TDI 2010

Van mreže hirurg

Odg: Problem svetla...
« Odgovor #16 poslato: 14. Jul, 2023. 11:16 »
Pa jbt jel nema neko sa dijagnostikom da pogleda. Nismo u proslom veku pa da se baca pasulj i gkeda sta je. A procedura je full :) nadam se da neces ostati na tom da je upražnjavas :)))
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Dušan+

Odg: Problem svetla...
« Odgovor #17 poslato: 08. Maj, 2024. 20:35 »
Pozdrav drugari, imam isti problem sa svetlima, od jutros mi ne rade više sijalica. Jednom u toku dana, prilikom paljenja auto mi nije pokazao grešku,  i sijalice su normalno radile. Međutim, nakon gašenja i ponovnog paljenja opet isti problem. Auto ide kod majstora za 2 dana, ali hajde da pitam ovde, da li je neko rešio takav problem.
  • Vozi: Octavia A5 fl

Na mreži Shlomy

Odg: Problem svetla...
« Odgovor #18 poslato: 28. Maj, 2024. 00:09 »
Ljudi pozdrav svima.Od skora sam po prvi put vlasnik skode,u pitanju je oktavija a5 (fl) 2010 godiste.Nisam za ovih godinu-ipo dana imao nikakav problem sa istom.Od pre par dana imam slican problem sa svetlima kao Nidza i Dusan. Zapravo,problemi su poceli da nastaju zamenom klasicnih sijalica led sijalicama za kratko svetlo koje je u projektoru,koje su sa can-busom i nisu jeftino placene.Daju one kvalitetan snop svetla,lepo osvetljavaju put,puno bolje od klasicnih sijalica ali povremeno kao da 'žmirkaju' (imaju te oscilacije u radu,kao da blago trepere i to smeta pri voznji po mraku).Od samog starta prijavljuju gresku,i to je ocigledno nemoguce resiti.Zamenili su mi prvi par sijalica drugim,isti problem kako sa 'treperenjem',tako i sa greskom na tabli.Glavni problem je taj,sto sada ne rade dnevna svetla pri davanju kontakta na kljucu (dnevna i maglenke su u istom kucistu),levi migavac nazad i desni napred u faru (dok desni u retrovizoru normalno radi).Kad upalim migavce/žmigavce kako god,cuje se u kabini ono brzo 'kuckanje' kao kad ne radi neka sijalica.Probacu sutra po danu ovo sa plavim osiguracem sto je Nidza rekao,pa cu javiti rezultate,ako ne uspem nista,moram zakazati kod nekog "krstenog" elektricara ili u nekom od servisa..,ne bih se ja tu mnogo petljao sa elektrikom i strujom.
  • Vozi: Octavia A5 (FL)

Van mreže Dušan+

Odg: Problem svetla...
« Odgovor #19 poslato: 28. Maj, 2024. 07:16 »
Pozz Shlomy,  ja sam rešio problem,  u pitanju je bio komp, majstor ga nije menjao nego ga je dekodirao.  Verovatno je i tebi isti slučaj. Popravka mi je iznela oko 100e.
  • Vozi: Octavia A5 fl

Na mreži Shlomy

Odg: Problem svetla...
« Odgovor #20 poslato: 28. Maj, 2024. 10:33 »
Nazdravlje :) Sutra idem na zakazanu dijagnostiku pa cemo videti.. Probao sam sa osiguracem,odradi sa dnevnim svetlima (upali ih) ali cim oduzmem kontakt,sve po starom.
  • Vozi: Octavia A5 (FL)



Pretraga foruma [Google]