Autor Tema: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)  (Pročitano 8876 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži 2 Busy

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #15 poslato: 17. Jan, 2015. 08:58 »
Privlače me jako satovi,bio sam veliki ljubitelj satova još u mladosti.Brat mi je iz Malmea poklonio za polazak u 2. razred jedan koji je bio pravo tehnološko čudo tad za mene.Imao je 7 melodija,budilnik,štopericu,datum...Ne znam kako se zvao,ali je bio sportskog izgleda.Sećam se da mi je učiteljica uvek gledala na njega da vidi kad će kraj časa. :D
A sad,u ovo stresno vreme,sa viškom telefona i manjkom para i večitom trkom za istim,nemam vremena za modu.Sad je ručni sat,za mene a zbog mobilnih telefona,postao isključivo modni detalj ljudi koji imaju vremena za sebe,imaju ponešto više u novčaniku...

Van mreže klisko

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #16 poslato: 17. Jan, 2015. 21:26 »
Prvi sat koji sam dobio kao tinejdžer je bio ovog tipa (ne identičan ali sličan, ne sećam se da li je bio Casio ili neki drugi):



Nažalost, bio sam suviše živahan i nepažljiv tako da je sat stradao, mislim da je stradala narukvica pa sam ga nosio u džepu jedno vreme i na kraju ga izgubio.
Sledeći je bio klasični navijač, Darwil sa plavim brojčanikom koji sam dobio u "dobro upotrebljavan" stanju. Ćale je bio baš ozbiljan kad mi ga je davao, držao mi predavanje da moram dobro da ga čuvam, da taj sat treba moja deca da naslede itd... Iako mi to nikada nije rekao, ja sam pomislio da je taj sat dugo u familiji, da je u pitanju tradicija, da ide sa oca na sina... Ćale je mudro ćutao da bih taj sat bolje čuvao nego prethodni. Iako sam se mnogo više trudio da ga pazim, sat su mi ipak maznuli. Bio sam žestoko razočaran i tek par godina kasnije sam ga pomenuo ćaletu, a on mi reče da je taj sat dobio od nekoga bez veze i da se njemu nije svideo, pa ga je dao meni.

Sledeći sat sam kupio sam sebi, beše to negde 1999-te, neki Citizen, relativno jednostavan, ali je opet imao plavi brojčanik. Tada sam radio u inostranstvu i naručio sat iz kataloga neke firme gde smo imali baš dobre cene (bila je neka tax free varijanta iz druge zemlje). Obzirom da sat dugo nije stigao, firma u kojoj je naručen je poslala drugi. Taj drugi je stigao otprilike u isto vreme kada i prvi što sam uredno prijavio prodavcu ali su mi rekli da zadržim oba zbog dugog čekanja (oko pet meseci ukupno). Jedan sam poklonio kolegi, a drugi zadržao. Mislim da je cena bila oko 60 dolara, ali pošto sam dobio dva za te pare, računam da me je izašao 30. :) Sat je radio svoj posao kako treba, ali je uradio još nešto - ubacio je buvu pa sam počeo da čitam o satovima i sve više priželjkujem i neke druge modele. U junu 2000-te prešao sam da radim u Italiju (do tada sam bio po kojekakvim zabitima) i za povratak u civilizaciju sam odlučio da se počastim pravim satom. Naravno, opet je u pitanju plavi brojčanik, a sat je srećom još uvek kod mene i može da se vidi na slici:



U početku sam bio oduševljen satom, međutim po povratku u Srbiju pokazalo se da (bar u to vreme) nije pametno imati takav sat. Sat je počeo da kasni oko dva-tri minuta nedeljno što izlazi iz tolerancije i ja lepo krenem u servis da mi to reše u garanciji. Od tri servisa koji su bili navedeni na sajtu Omege, niti jedan nije postojao. Tadašnji zastupnik me pošalje u svoj servis gde mi kažu da su ovlašteni, da imaju sve delove itd, a kada sam izvadio garantnu karticu (nije papir nego liči na kreditnu karticu) odjednom se ispostavi da su oni još uvek u procesu, da nemaju završenu svu papirologiju i nisu u mogućnosti da to reše osim ako platim. Ja poludim, odlučim da ne platim nego napišem mnogo gadan mail Omegi ali me život malo istumba tih meseci i ne stigoh to da uradim do kraja garancije. Sat i danas kasni ali ne znam koliko pošto ga nosim dan-dva pa ga spremim u kutiju.

Citizen me je lepo služio sedam-osam godina, a onda su mi ga ukrali na poslu. Nisam bio nešto posebno vezan za njega, a i bilo mi je mnogo drago što nisu ukrali Omegu koju sam u to vreme takođe redovno nosio na posao i skidao kada je posao zahtevao da se zasuču rukavi što je i bio način da maznu Citizen. Uglavnom, tada sam prestao redovno da nosim Omegu i sada je stavim povremeno, tek da se razmrda mehanizam.

Nakon svih ovih dešavanja odlučim da više neću kupovati satove preko 100 evra tako da sam kupio ovaj drugi koji se vidi na slici iznad i njega nosim svaki dan. Vrlo sam zadovoljan kako radi, jeste da nije automatik ali je težak kao da jeste (a na težinu sam se navikao) i radi za sve pare. Jedina mana (pored toga što nije plav  :) ) je što se dešava da savijanjem ruke ponekad pritisnem dugme iznad krunice koje promeni mesec, tako da je mesec uvek pogrešan ali se na to ne obazirem - nije baš da mi treba sat da bih znao koji je mesec. Čak ni datum ne podešavam redovno (što se i vidi sa slike). Doduše, ima još jednu manu: pomalo mi je dosadio tako da ga možda i zamenim ako bude prilike (tj. para).

U obzir za zamenu dolaze





eventualno ovaj:


  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže bugarin

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #17 poslato: 14. Feb, 2015. 20:47 »
Danas sam za dan zaljubljenih dobio od drage Vostok-Europe GAZ-14 Limousine 2426-5605239.
2426 oznacava mehanizam, a 5605239 model kucista.
Mehanizam je ruski, tj potice od originalne firme Vostok, i moze se naci recimo u modelu Vostok Komandirskie K34

Sat je automatski, precnika 43mm, debljine 14mm i sirine kaisa 22mm. Mali je problem sto je kais ipak za moju ruku kratak, kopcam ga na predzadnju rupicu :) ledja su naravno providna :) trpi pritisak od 5 atm, ima skazaljku za 24h mod, neki antireflektivni premaz na staklu i SuperLumiNova premaz za cifre i skazaljke. ovo su sve podaci proizvodjaca, a za praxu videcemo..........

Vostok-Europe je inace osnovan 2003-ce  Viljnusu (Litvanija), i u pocetku je koristio samo ruske (vostok-ove) mehanizme, da bi kasnije poceo da koristi i mehanizme japanskih proizvodjaca, a naposletku i mehanizam svajcarskog proizvodjaca Soprod, koji je deo Festina grupacije.  Soprodov mehanizam koriscen je samo u jednom modelu koji je radjen u limitiranoj seriji od 3000 komada.

i malo slika da zacinimo ovo suvoparno pisanije.















ps: da, sat je na desnoj ruci, iako nisam levoruk. tako sam naucio od malena, i cudno mi je kad sat stavim na levu ruku :(
« Poslednja izmena: 01. Dec, 2015. 08:15 bugarin »
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže TurboZapočeo temu

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #18 poslato: 15. Feb, 2015. 02:03 »
Bugarine dobio si odličan sat. U njemu je stari Vostok mehanizam koji su Litvanci malo ukrasili, pre svega rotor i stavili su plave šrafove. Taj mehanizam je izveden iz 2409 (koji imam u jednom satu) nastao je u SSSR eri, neverovatno pouzdan, jako precizan, otporan na udarce, hladnoću (ledio sam moj, nista mu nije bilo sem što je požurio 3 minuta posle sat i po u zamrzivaču). Imaš odličan i jedinstven sat. Razočarao sam se kada sam skoro saznao da VE ugrađuje japanske mašine a šlepa se na sovjetsko horološko nasleđe.

Evo jednog mog Vostoka sa 2409 mašinom. Model je 960 Neptun, jako redak tip kućišta i nezgodan za narukvice, ja sam ovu pravio :'(

I zalđena Amfibija sa 2414A mašinom :-D

Huawei P6 TT
« Poslednja izmena: 15. Feb, 2015. 02:09 Turbo »

Van mreže bugarin

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #19 poslato: 22. Feb, 2015. 13:53 »
da budemo iskreni, sat je kupljen po mom izboru. >:D

nekako mi je logicnije dati taj iznos novca za sat sa kvalitetnim ruskim mehanizmom, nego na neku kopiju u-boata, constantin vacherona i slicno.

mozda bi i ja kao i svaki drugi mali selja voleo da na ruci kuca patek philippe  :RR) .
ali kao i u izboru vozila, i pri izboru sata je po meni jako bitno da se pridrzavamo pravila da se kupuje samo ono sto se uklapa u vas lifestyle i finansijki profil.

zamislite da se pojavim na skupu sa fabiom yunior iz 2001-ve a na ruci sat od par hiljada eura  nono. ne ide nikako. jos gora varijanta da je na ruci jeftina ili skupa kopija............

elem, vidim na forumima da neki spocitavaju ovom mehanizmu (2426) nacin pomeranja skazaljke za sekunde. ne znam sta ocekuju, klizanje kao kod rolexa? meni je cak interesantan nacin na koji se sekundara pomera, identicno kao kod pomenutog patek phillipe-a  :B=)

na ruci je svaki dan. iako ga uredno skidam svaki put kad pocnem da radim, ima dosta rezerve snage. mislio sam da narucim kutiju za navijanje automatskih satova, ali pokazalo se da bi to bio nepotreban izdatak. da imam 2-3 automatika pa ajde, ovako ..... naravno uvek moze da se navije rucno, bez straha da ce opruga biti prenategnuta.

  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže theemp

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #20 poslato: 04. Mar, 2015. 14:16 »
Evo i ja da predstavim par mojih skormnijih satova. Još kao klinca su me navikli da nosim sat na ruci, bilo je i digitalnih i analognih varijanti uglavnom ništa skupo i ništa dugotrajno.

Neko vreme nisam imao ni jedan, a onda su došle prve samostalno zarađene pare, neka to bude kao prva plata. Tada sam želeo da kupim hrongraf, izbor je pao na Lorus model iz serije rf8. Lorus pripada Seiko grupaciji imaju dobar odnos cena/kvalitet nešto kao Casio tako da evo posle skoro 6 godina mogu reći da nisam pogrešio, čak je i baterija trajala malo jače od 5 godina.



Drugi sat je Casio G Shock DW9052-1V. Iskreno nisam neki ljubitelj digitalnih satova, ali G Shock je ipak sat koji bez bojazni može da se stavi na ruku kada se nešto radi, bavi sportom, ode na kupanje tako da ipak vredi imati jedan. Odavno sam hteo da ga pazarim, ali su modeli uglavnom glomazni, a ja imam poprilično tanak zglob. Ovaj sam uzeo slučajno od jednog poznanika on ga je poručio iz USA, ali nasuprot mom zglobu njegov je ogroman tako da mu je ovaj model bio previše mali, a meni je okej stajao pa smo se brzo dogovrili. Iako sam gore napomenuo da nisam neki ljubitelj digi satova, ovaj mi je postao sat za svaki dan.



Treći sat je ruska Slava automatik iz 80-ih godina. Pripadao je pokojnom dedi, otac ga je nosio neko vreme dok nije počeo da staje na ruci, trebao mu je servis mehanizma ćale nije hteo da ga sređuje i dugo je stajao. Ja sam ga skoro iskopao, u okej je stanju. Nadam se da će proraditi posle servisa, i da mu neće trebati neka veća investicija jer se jednostavno neće isplatiti. Naravno treba da se promeni kaiš, eventualno ispolira staklo, ali to tek ako posle servisa proradi kako treba. Planirao sam da to odradim ovih dana, ali su kola počela da mi prokišnjavaju tako da je to sad prioritet.


 
Sad pošto se tema odnosi i na satove koje bi nosili, u planu mi je jedan automatik. U zavisnosti od toga da li ću uspeti da popravim dedin automatik zavisi i kada ću kupiti svoj. Pošto baratam skrominijm budžetom vrv će to biti provereni Seiko 5, i to model SNK809K2. Sviđa mi se taj military izgled, a plus sat nije glomazan što mi odgovara.



Posle njega ko zna kako će se stvari kretati, zavisiće naravno od finansijske konstrukcije. Ali želja mi je da u jednom trenutku kupim kvalitetan švajcarski sat koji ću kad dođe vreme ostaviti svom detetu. Najviše bih voleo da to bude neki elegantan IWC. Ovako nešto bi zadovoljilo. :)



  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže The Punisher

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #21 poslato: 04. Mar, 2015. 14:33 »
Prvi sat koji sam dobio kao tinejdžer je bio ovog tipa (ne identičan ali sličan, ne sećam se da li je bio Casio ili neki drugi):



Nažalost, bio sam suviše živahan i nepažljiv tako da je sat stradao, mislim da je stradala narukvica pa sam ga nosio u džepu jedno vreme i na kraju ga izgubio.
Sledeći je bio klasični navijač, Darwil sa plavim brojčanikom koji sam dobio u "dobro upotrebljavan" stanju. Ćale je bio baš ozbiljan kad mi ga je davao, držao mi predavanje da moram dobro da ga čuvam, da taj sat treba moja deca da naslede itd... Iako mi to nikada nije rekao, ja sam pomislio da je taj sat dugo u familiji, da je u pitanju tradicija, da ide sa oca na sina... Ćale je mudro ćutao da bih taj sat bolje čuvao nego prethodni. Iako sam se mnogo više trudio da ga pazim, sat su mi ipak maznuli. Bio sam žestoko razočaran i tek par godina kasnije sam ga pomenuo ćaletu, a on mi reče da je taj sat dobio od nekoga bez veze i da se njemu nije svideo, pa ga je dao meni.

Sledeći sat sam kupio sam sebi, beše to negde 1999-te, neki Citizen, relativno jednostavan, ali je opet imao plavi brojčanik. Tada sam radio u inostranstvu i naručio sat iz kataloga neke firme gde smo imali baš dobre cene (bila je neka tax free varijanta iz druge zemlje). Obzirom da sat dugo nije stigao, firma u kojoj je naručen je poslala drugi. Taj drugi je stigao otprilike u isto vreme kada i prvi što sam uredno prijavio prodavcu ali su mi rekli da zadržim oba zbog dugog čekanja (oko pet meseci ukupno). Jedan sam poklonio kolegi, a drugi zadržao. Mislim da je cena bila oko 60 dolara, ali pošto sam dobio dva za te pare, računam da me je izašao 30. :) Sat je radio svoj posao kako treba, ali je uradio još nešto - ubacio je buvu pa sam počeo da čitam o satovima i sve više priželjkujem i neke druge modele. U junu 2000-te prešao sam da radim u Italiju (do tada sam bio po kojekakvim zabitima) i za povratak u civilizaciju sam odlučio da se počastim pravim satom. Naravno, opet je u pitanju plavi brojčanik, a sat je srećom još uvek kod mene i može da se vidi na slici:



U početku sam bio oduševljen satom, međutim po povratku u Srbiju pokazalo se da (bar u to vreme) nije pametno imati takav sat. Sat je počeo da kasni oko dva-tri minuta nedeljno što izlazi iz tolerancije i ja lepo krenem u servis da mi to reše u garanciji. Od tri servisa koji su bili navedeni na sajtu Omege, niti jedan nije postojao. Tadašnji zastupnik me pošalje u svoj servis gde mi kažu da su ovlašteni, da imaju sve delove itd, a kada sam izvadio garantnu karticu (nije papir nego liči na kreditnu karticu) odjednom se ispostavi da su oni još uvek u procesu, da nemaju završenu svu papirologiju i nisu u mogućnosti da to reše osim ako platim. Ja poludim, odlučim da ne platim nego napišem mnogo gadan mail Omegi ali me život malo istumba tih meseci i ne stigoh to da uradim do kraja garancije. Sat i danas kasni ali ne znam koliko pošto ga nosim dan-dva pa ga spremim u kutiju.

Citizen me je lepo služio sedam-osam godina, a onda su mi ga ukrali na poslu. Nisam bio nešto posebno vezan za njega, a i bilo mi je mnogo drago što nisu ukrali Omegu koju sam u to vreme takođe redovno nosio na posao i skidao kada je posao zahtevao da se zasuču rukavi što je i bio način da maznu Citizen. Uglavnom, tada sam prestao redovno da nosim Omegu i sada je stavim povremeno, tek da se razmrda mehanizam.

Nakon svih ovih dešavanja odlučim da više neću kupovati satove preko 100 evra tako da sam kupio ovaj drugi koji se vidi na slici iznad i njega nosim svaki dan. Vrlo sam zadovoljan kako radi, jeste da nije automatik ali je težak kao da jeste (a na težinu sam se navikao) i radi za sve pare. Jedina mana (pored toga što nije plav  :) ) je što se dešava da savijanjem ruke ponekad pritisnem dugme iznad krunice koje promeni mesec, tako da je mesec uvek pogrešan ali se na to ne obazirem - nije baš da mi treba sat da bih znao koji je mesec. Čak ni datum ne podešavam redovno (što se i vidi sa slike). Doduše, ima još jednu manu: pomalo mi je dosadio tako da ga možda i zamenim ako bude prilike (tj. para).

U obzir za zamenu dolaze





eventualno ovaj:




Klisko, imas i ovaj ako ne i najlepsi od slicnih modela:



http://www.ebay.com/itm/CASIO-EDIFICE-Chronograph-100M-EF546D-1A1-EF-546D-1A1-Free-Ship-/191066891784?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c7c796608

Van mreže TurboZapočeo temu

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #22 poslato: 04. Mar, 2015. 14:49 »
Ja naručio prvi dress sat. Dugo sam gledao sta cu i kako i izbor je pao na japanski Orient Symphony Automatic. Volim čelične narukvice ali je problem što cepaju rukav od košulje ili džempera, sakoa tako da sada razumem zasto elegantni satovi imaju kozne kaiseve, iako sam do skoro mislio da je narukvica elegantnijeg izgleda, ali tu ima i malo prakticnih razloga zasto nije tako kako sam ja mislio.

Sat stize ovih dana iz Mađarske gde je najblize ovlasceno predstavnistvo Orienta. Voleo bih da ima mogucnost ručnog navijanja ali to u ovoj ceni koliko ce me koštati ne postoji. Providni poklopac mehanizma obozavam i ovo mi je prvi takav sat, iako rotor i mehanizam nisu ukrašeni.

Odlucio sam da zadrzim SKX007, Orient, jedan G i očevu Raketu 24h. Ostali ce na doboš, neki su već prodati. Moram i neku kutiju da nabavim, hteo sam da pravim ali shvatio da ce mnogo vise da kosta i uz to nece da lici ni na sta ako ja to budem radio :)

Huawei P6 TT


Van mreže theemp

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #23 poslato: 04. Mar, 2015. 16:05 »
Uh super izgleda ovaj Orient. :)
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže TurboZapočeo temu

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #24 poslato: 05. Mar, 2015. 07:23 »
Hvala, jedva cekam da stigne pa ce biti jos slika. Do tada: Seiko PROSPEX Marinemaster 50th Anniversary


Huawei P6 TT


Van mreže tutinburg

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #25 poslato: 06. Mar, 2015. 17:01 »
SWATCH_Chrono_Custom ... Ne nameravam da menjam ...
  • Vozi: Skoda Fabia 1,4 mpi

Van mreže Sreten

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #26 poslato: 07. Mar, 2015. 12:49 »
Ja volim Casio satove, stoga ima par lepih modela tog brenda.


  • Vozi: Skoda Superb II 1.9TDI, Honda Accord CU2 2.4 i-Vtec, Honda Civic TypeR FN2

Van mreže TurboZapočeo temu

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #27 poslato: 07. Mar, 2015. 16:10 »
Evo dve prinove u kolekciji: jako redak Lorus Disney Paja Patak, i još ređi i značajniji, prvi koji su izbacili Auto Light Illuminator MD-310.



Huawei P6 TT
« Poslednja izmena: 07. Mar, 2015. 16:16 Turbo »

Van mreže TurboZapočeo temu

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #28 poslato: 13. Mar, 2015. 09:33 »
Još jedna prinova:

Huawei P6 TT


Van mreže TurboZapočeo temu

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #29 poslato: 13. Mar, 2015. 09:35 »
Jos jedna prinova:

Huawei P6 TT




Pretraga foruma [Google]