Autor Tema: Problem sa ručnom kočnicom  (Pročitano 12899 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Problem sa ručnom kočnicom
« poslato: 02. Dec, 2013. 13:31 »
Pozdrav! Imam problem sa ručnom kočnicom. Naime i napred i pozadi su diskovi, dešava mi se kada podignem ručnu kočnicu i tako auto prenoći, ili duže malo stoji, kada spustim ručnu, desni točak do kraja otpusti, a levi ostane malo blokiran, bukvalno par milimetara, i ručica od ručne postane labava. Onda se ja spustim ispod auta i bukvalno prstom vratim ručnu do kraja, i ručica od ručne se opet zategne, i sve se vrati u normalu. Da napomenem da su sajle ručne kočnice promenute pre nekih mesec dana, znači obe su nove. E sada, šta mi je činiti, pošto me ovo jako nervira, da li postoji mogućnost da stavim(nabudžim) neku oprugu, koja će mi vratiti do kraja tu sajlu, ili šta raditi? Hvala! :)

Van mreže olajkris

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #1 poslato: 02. Dec, 2013. 13:48 »
Nemam fabiju ... Ali ipak mislim da sa kocnicama ne treba nista budziti neka to bude kako treba. to je moj savet.

Van mreže dulefontana

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #2 poslato: 02. Dec, 2013. 14:03 »
Pozdrav! Imam problem sa ručnom kočnicom. Naime i napred i pozadi su diskovi, dešava mi se kada podignem ručnu kočnicu i tako auto prenoći, ili duže malo stoji, kada spustim ručnu, desni točak do kraja otpusti, a levi ostane malo blokiran, bukvalno par milimetara, i ručica od ručne postane labava. Onda se ja spustim ispod auta i bukvalno prstom vratim ručnu do kraja, i ručica od ručne se opet zategne, i sve se vrati u normalu. Da napomenem da su sajle ručne kočnice promenute pre nekih mesec dana, znači obe su nove. E sada, šta mi je činiti, pošto me ovo jako nervira, da li postoji mogućnost da stavim(nabudžim) neku oprugu, koja će mi vratiti do kraja tu sajlu, ili šta raditi? Hvala! :)
Ukoliko je sistem isti kao kod Golfa 3 GTI (a pretpostavljam da jeste posto sa drugog auta nisu mogli da skinu zadnja kljesta) onda najverovatnije mora remont kljesta. Sistem funkcionise tako da kada ti povuces rucnu poluga pogura cilindar i tako dodje do blokiranja zadnjeg tocka. Verujem da ti glavi sama poluga zbog prljavstine i ne tako cestog povlacenja rucne. Celicna cetka i malo WD-a bi trebala da odrade posao. Ukoliko ne uspes onda mora remont. Isto tako da napomenem da DEBELO vodis racuna da ti WD ne dodje u kontakt sa plocicama i diskom. Najbolje je skinuti kljesta i pokusati da ih ocistis, i dobro ih ocisti od WD-a.

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #3 poslato: 02. Dec, 2013. 17:36 »
A šta mislite, jel bi se moglo ovako nešto odraditi, pošto imam identičan problem kao ovaj? Samo ne znam gde bi mogao nabaviti ovakvu oprugu...

http://www.youtube.com/watch?v=jq5s6oXAj9k

Van mreže djordje cacak

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #4 poslato: 02. Dec, 2013. 19:01 »
Problem ti je veroratno u paknovima jer su klesta zablokirala.Ako umes skini pa razradi rucno.Nista ne budzi sam.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #5 poslato: 02. Dec, 2013. 19:08 »
Ne znam, moguće da je i u paknovima problem, pošto su diskovi i pakne stavljane nove pre jedno pola godine, ali znam da majstor kada ih je stavljao, nije ništa podmazivao, pa ne znam da li je moguće da zbog toga ne vraća dovoljno taj zadnji levi točak. Znači nove su obe sajle ručne kočnice, diskovi, pakne, pa me zbunjuje zašto neće da vrati do kraja levi točak, i to se uglavnom dešava kada auto prenoći ili malo duže stoji pod ručnom, npr. pola dana.

Van mreže DUTJA ZP

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #6 poslato: 02. Dec, 2013. 19:28 »
Znači nove su obe sajle ručne kočnice, diskovi, pakne, pa me zbunjuje zašto neće da vrati do kraja levi točak, i to se uglavnom dešava kada auto prenoći ili malo duže stoji pod ručnom, npr. pola dana.
Sve ti ovo novo,a ti bi da zbudzis sam nekakvu oprugu koju ni nemas? Daj ne igraj se majstora vec idi kod nekog majstora ili ti je problem banalan kao ta opruga (pa ce ti naplatiti celih 200din) ili je nesto ozbiljno (a onda bas zato ti ne bi trebao petljati sam oko toga).
A sto ti auto stoji danima parkiran pod rucnom? Jel parkiras na nekoj nizbrdici ili ti je samo navika?

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #7 poslato: 02. Dec, 2013. 19:31 »
Čista navika, kad kod parkiram auto bilo gde, povučem ručnu. A i garaža ima blagi nagib. :)

Van mreže početnik

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #8 poslato: 02. Dec, 2013. 20:05 »

Prvo radi preciznosti: Paknovi su na doboš kočnicama a pločice na diskovima.
Lično mislim da bi trebao da odeš kod majstora da ti razradi "čeljust" koja ide na disk. U čeljusti se nalazi klip koji na kraju ima zaštitnu gumu koja štiti da ne uđe prašina u cilindar i tako pohaba klip. Kad razradi cilindar i proveri zaštitnu gumu samo će se vraćati.

Van mreže djordje cacak

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #9 poslato: 02. Dec, 2013. 20:22 »
Nisam video da su ti i pozadi diskovi.Onda samo da razradis klip.Malo vodene smirgle i malo ga ismirglaj i resio si problem.Podmazi i vrati ga u leziste.
I dalje povlaci rucnu kao po navici,jer onda neces imati dodatnih problema kao neki koji nikada ne povlace,pa onda kada povuku onda zablokira sve zivo.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #10 poslato: 02. Dec, 2013. 20:30 »
Nisam video da su ti i pozadi diskovi.Onda samo da razradis klip.Malo vodene smirgle i malo ga ismirglaj i resio si problem.Podmazi i vrati ga u leziste.
I dalje povlaci rucnu kao po navici,jer onda neces imati dodatnih problema kao neki koji nikada ne povlace,pa onda kada povuku onda zablokira sve zivo.

Onda ću pravac kod majstora da to razradi, stvarno glupava stvar, bukvalno mi ne vraća jedan zub.

Van mreže djordje cacak

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #11 poslato: 02. Dec, 2013. 20:34 »
Najbolje,ako nisi siguran da umes onda teraj kod majstora.Videces kako je prosto pa pamti kako se radi za nedaj boze.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #12 poslato: 02. Dec, 2013. 20:36 »
Najbolje,ako nisi siguran da umes onda teraj kod majstora.Videces kako je prosto pa pamti kako se radi za nedaj boze.
Nisam siguran kako se to radi, pa ne bi da eksperimentišem. Samo se nadam da će to da reši ovaj problem.  :)

Van mreže djordje cacak

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #13 poslato: 02. Dec, 2013. 20:39 »
Pa to ti je to,jer ako si zamenio sajle,plocice onda je samo do klipa.Jesili koji put kontrolisao taj tocak da li se greje u toku voznje.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #14 poslato: 02. Dec, 2013. 20:42 »
Pa to ti je to,jer ako si zamenio sajle,plocice onda je samo do klipa.Jesili koji put kontrolisao taj tocak da li se greje u toku voznje.

Jesam, grejao se letos malo, pošto je hvatao taj prvi zub, kao što sam ranije napisao, onda mi je majsor to malo samo podmazao WD-om i funkcionisalo je do pre neki dan, kada je opet počelo da blokira, i kažem samo spustim ručnu i sagnem se dole i prstom podignem onaj mehanizam do kraja.



Pretraga foruma [Google]