Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Škode koje SE VOZE na našim ulicama [SLIKE]  (Pročitano 38911 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži petarp031

Odg: Škode koje SE VOZE na našim ulicama [SLIKE]
« Odgovor #645 poslato: Jul 23, 2020, 00:41:17 pre podne »
Mislim da je Miro u pravu, octavia 1 ima generaciju 1 haldex-a, A5 pre FL generaciju 2, A5 FL nosi generaciju 4 haldex. Moguce da Filipa i zema buni razvoj haldexa, gde je prvi haldex napravljen 98 i trajao do 2001.god, a od 2002 god je izasla gen 2, ali skoda nije ubacila gen 2 do nastanka Octavia mk2 ili A5 kako ko voli. Gen 3, skoda je preskocila jer je nastao 2004.god a A5 skoda je tada vec bila u fazi zavrsetka i pocetka prodaje. Kod mk2 fl (A5) je ugradjen gen 4 haldex sistem koji je razvijen 2008.god, a kako je FL nastao 2009.god vec je mogao da preuzme najnoviji sistem haldexa.
  • Vozi: Octavia RS mk1

Na mreži DonKihot

« Odgovor #646 poslato: Jul 23, 2020, 07:21:55 pre podne »
Ma mene ne buni, ja više pitam jer stvarno ne znam. Znam da je kod mene gen2. I znao sam da nema gen3 u skodi. :-)
  • Vozi: Škoda Octavia II SCOUT 2.0 PD TDI

Van mreže Filip BG

« Odgovor #647 poslato: Jul 23, 2020, 16:27:35 posle podne »
Hvala vam na tumačenju Miro MNE i petarp031. Najverovatnije je tako kako kažete.
Ono što sam smetnuo sa uma u svom prvobitnom razmišljanju, je to da je u svoje vreme O1 bila jedini Škoda model sa 4x4 pogonom. S obzirom na to da ih je pravljen relativno mali broj pretpostavljam da su mogli da zadrže tada već stari model Haldex-a (imali su zaliha ili su se i prva i druga generacija neko vreme pravile u paraleli). U vreme kada je Yeti doživeo FL (i O2 pre toga) bilo je već 3 modela sa 4x4 pogonom pa je i ukupan broj prodatih primeraka bio veći. Zato su tada išli u korak sa razvojem Haldex-a, tj. stavljali aktuelnu generaciju prilikom facelift-a.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži Miro MNE

« Odgovor #648 poslato: Jul 24, 2020, 13:48:14 posle podne »
Tako nekako bih to vidio i ja. mk1 4x4 je izašla 98god pa je logično da je koristila tada dostupan sistem i tako joj je ostalo do kraja zbog relativno malog udijela 4x4 u ukupno proizvedenim a i zbog prostora da A5 dobije nešto sofistikovanije riješenje.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance