Anketa

Nova Skoda SCALA izgleda:

Odlično!
57 (54.3%)
Lepša spolja, nego unutra.
6 (5.7%)
Unutra lepo, spolja manje.
8 (7.6%)
Vrlo dobro, originalno.
13 (12.4%)
Obično, ništa posebno.
19 (18.1%)
Loše, promašaj.
2 (1.9%)

Ukupno glasova: 105

Autor Tema: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije  (Pročitano 23800 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Karlheinz

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Karlheinz

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #76 poslato: 03. Jul, 2019. 14:52 »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Nikola 93

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #77 poslato: 09. Jul, 2019. 19:22 »
U Cacku izlozili Scalu...
  • Vozi: Skoda Rapid 1.4 TDI Spaceback 90 ks

Van mreže Miro MNE

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #78 poslato: 19. Jul, 2019. 10:04 »
Vidio je juče uživo kod nas u CG, stigla 3 komada, osnovni paketi opreme, što znam, zanimljiva, lično mi smeta zasječeni prednji dio kao kod BMW-a ili Volva, ostalo mi se svidjelo. Čime me je auto iznenadio, to su dimenzije, široka, krupna, naduvana nekako, baš komad od auta. Po riječima predstavnika, scala bi trebalo da zauzme mjesto Octaviji, octavija sledeća će da bude nešto malko manji superb, a tek superb .... ? Tu priču mi donekle potkrepljuju I ove cijene koje ovdje kačite, koje su malo jače po mom mišljenju. Ali dimnzijama je Sclaa u rangu golfa, Leona I sl, I postaje im direktan konkurent, tako da vidjećemo.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže Karlheinz

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #79 poslato: 30. Jul, 2019. 08:28 »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Maksimus

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #80 poslato: 30. Jul, 2019. 14:46 »
Meni se cini da ce VW oktaviju da pozicionira na mesto nekadasnje dzete. Kao prostraniju alternativu golfu-ali bez velicine i cene koja prati passat/superb.
Scala dodje kao siromasnija alternativa golfu i leonu,auto za nekoga ko zeli hecbek te velicine i prostora ali nema potrebu za tehnologijom koju nude "starija braca"(jaci motori,zavrsna obrada,4x4 pogoni,verovatno i neki sistemi)-sto i ima smisla.
Iskreno mislim da ce scala biti odlican auto za nase prilike. Kao i rapid limo,doduse ne toliko spartanski.

Van mreže djordje48

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #81 poslato: 30. Jul, 2019. 15:37 »
Samo se nadajmo da nece degradirati oktaviju. Da zadnja vrata ne budu kao na dzeti :( skala preskupa za nas. Verujem da ce u nemackoj naci klijentelu.... :-X ali da izgleda prelepo izgleda nema tu sta. Astra Fokus i Mazda 3 em su ruzni em nemaju toliko prostora kao skala bravo2

Van mreže Karlheinz

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #82 poslato: 01. Avg, 2019. 12:22 »
SCALA u opremi "Monte Carlo", premijerno 10. septembra, na frankfurtskom auto salonu.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže djordje48

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #83 poslato: 09. Avg, 2019. 10:27 »
Vala za 18 000 eura sigruno ne bi kupio ni skalu ni golfa a jos male ibizu i pola :(  polako ali sigurno vw grupacija postaje sve samo ne narodni auto. Ali dobro, nece se usreciti menadzeri >:(

Jedina skala koja je ok ulozeno-dobijeno je ona za 12 900. Ubijanjem rapida kao velikog automobila zastarele tehnologije za 11 900 skoda je ubila narodni auto :(

Van mreže fobia24

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #84 poslato: 09. Avg, 2019. 11:21 »
Scala je u kvalitetu izrade odmakla od rapida, pa je i jača cena logična posledica. Pojam "narodnog auta" ne znam jel postoji jer su svi autobili iste klase i cenovno pozicionirani kao što su i bili pre novih modela. Poskupljuje škoda, posupljuje i konkurencija, ali treba imati na umu i devalviranje eura koje je takođe prisutno svake godine.

Van mreže djordje48

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #85 poslato: 09. Avg, 2019. 11:30 »
Sad ce svi da kupuju pezo 301, elantru, tipo i citroen ne znam kako se.zove. toliko su glupi i ruzni da se ne trudim imena da pamtim. Setimo se oktavije 1 tour i oktavije 2 tour. Zasto sada nemamo oktaviju 3 tour npr? :( Rapid u limuzinskoj verziji je bio vrhunski auto za nase trziste i istocnu evropu. Jer nije bilo moguce kupiti toliki auto sa tolikim gepekom i toliko prostora u kabini za malo iznad 11 000 eura, i da se otvaraju kompletna vrata pozadi. Fijat tipo karavan je imao gepek kao rapid, ok ali to je italijanska kanta. Ovo je bio ipak nemacki auto. Bio je pun pogodak. Zasto su ga ugasili nije mi jasno... :( i naravno videcete koliko ce njih pre da kupi plasticnu jeftinu kantu elantru za 15 000 ili tojotu corolu tj auris umesto skale. Cena skale je skandalozna :o jedini auto na sajmu ove godine koji u najnizem pakrtu opreme nije imao elektro podizace napred vec prokletu kurblu je bila fabija. Sve lade i dacije i svaki klio dolaze sa elektro podizacima napred u najnizem nivou opreme. Demantujte me ako gresim :(voleo bi da je drugacije. Ali auto sa kurblom i bez klime vise nema smisla. Neka izbace i servo radi usetede troakova >:(

Na mreži petarp031

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #86 poslato: 09. Avg, 2019. 11:37 »
Ne bih se slozio, za oko 14.500 eur, mislim da trenutno nema bolje kupovine od scale. Vozilo koje u tom paketu ima odlicnu opremu, veoma zivahan a ekonomican motor, vozi se mnogo lepse od konkurencije, prostora vise od vecih vozila. Kad bih hteo da uzmem nova kola u toj ceni, pretpostavljam da bih kupio scalu ili odlazecu octaviu.
To je moje misljenje.

Poslato sa ANE-LX1  


Van mreže vnov

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #87 poslato: 09. Avg, 2019. 12:19 »
Scala je za klasu iznad Rapida i logično je da je skuplja ali ove cene slažem se da treba još dole da idu.Ova osnovna od 12900 nema šanse da ide dole.Nema više jeftinih kola iz razloga što u osnovnom paketu moraju da imaju gomilu bezbednosnih asistencija.Ova skala što smo testirali Fića i ja u ambitionu i ako ne piše u spisku opreme ima radar za kočenje, praćenje traka i asistenciju za vozila koja uđu u mrtvi ugao.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže djordje48

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #88 poslato: 09. Avg, 2019. 15:53 »
Nazalost nema puno ljubitelja :( naravno da bi uvek uzeo skalu, ali neki ljudi kojima je svejedno sta voze cim vide francuza ili zutog svemirski dizajniranog odmah ce da se zalepe za njih. A tek za opela da ne pricam :(

Van mreže djordje48

Odg: Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije
« Odgovor #89 poslato: 09. Avg, 2019. 16:01 »
Bilo bi dobro da se na nivou EU donese slican zakon kao za obavezan ESP. Nova vozila se ne smeju isporucivati bez klime, 4 elektro podizaca stakala i elektricnih retrovizora i centralne brave sa kljucem skakavcem. Sad svi imaju servo ok :bravo:



Pretraga foruma [Google]