Autor Tema: Octavia "zabacuje" zadnji kraj  (Pročitano 3832 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže nemacxZapočeo temu

Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« poslato: 21. Okt, 2013. 00:33 »
Naime, imam neki "problem", te i pritužbe od pojedinih osoba koje sede nazad i izigravaju mi čika C:-), mada ni sam nisam siguran da li je to uopšte vredno pomena, ali da upitam iskusnije, da li je normalno da pri malo većim ubrzanjima i prelascima preko nekih manjih rupa "bacaka" zadnji kraj? Pod malo većim mislim pri naglijim ubrzanjima od 80 do 130 (ovo lupam otprilike, najviše primetim oko 100).

Ne čini mi se nekim problemom, ali opet, u čemu može biti problem (ako postoji, naravno), i da li je ovo normalno ponašanje za nju?
  • Vozi: Škoda Favorit 136LS 1.3 40kW 91' ; Škoda Octavia Mk2 1.9TDI 77kW 04'

Van mreže dulefontana

Odg: Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« Odgovor #1 poslato: 21. Okt, 2013. 02:09 »
Meni trese dupe na 90, ali meni je jedna felna ostecena, proveri da nemas fizicko ostecenje na zadnjim tockovima.

Sent from my HTC Desire X


Van mreže nemacxZapočeo temu

Odg: Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« Odgovor #2 poslato: 21. Okt, 2013. 17:01 »
Ne, točkovi su u perfektnom stanju.
  • Vozi: Škoda Favorit 136LS 1.3 40kW 91' ; Škoda Octavia Mk2 1.9TDI 77kW 04'

Van mreže Neba

Odg: Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« Odgovor #3 poslato: 21. Okt, 2013. 17:17 »
bacaka!? Lupam, moze biti da amortizeri gube polako svoju funkciju i da pri prelasku preko neravnina zadnji deo poskakuje, ako razumes sta zelim reci (ako si vozio auto sa crknutim amortizerima znas na sto mislim).  verovatno nije od koristi al ono ne moz da skodi  :)
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže nemacxZapočeo temu

Odg: Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« Odgovor #4 poslato: 21. Okt, 2013. 18:13 »
Otprilike je takva situacija kakvom si je opisao, poskakuje, predivan glagol :D Jesam, nije baš toliko, ali slično, proveriću to sledeće.  ;)
  • Vozi: Škoda Favorit 136LS 1.3 40kW 91' ; Škoda Octavia Mk2 1.9TDI 77kW 04'

Van mreže mihajloalasp

Odg: Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« Odgovor #5 poslato: 21. Okt, 2013. 19:50 »
Ne znam koliko je od pomoci posto se ne radi o istom autu, ali sto kolega rece proveri amortizere, meni se Favorit tako ponasao dok nisam promenio amortizere, od kako su promenjeni vise to ne radi :)

Van mreže Nebojša90

Odg: Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« Odgovor #6 poslato: 22. Okt, 2013. 00:19 »
Druže, zadnji amortizeri su ti pri kraju 100%. Imao sam isti problem, doduše na fabiji, isto tako po neravninama zabacivao, bacakao zadnji kraj. Stavljeni novi amortizeri Monroe, od tada sve perfektno.  ;) 

Na mreži t.salai

Odg: Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« Odgovor #7 poslato: 22. Okt, 2013. 00:24 »
Provjeri i zadnje selene da nisu dotrajali. Obicno se manifestira lupkanjem pri neravninama i naglim promjenama smjera, ali za svaki slucaj provjeri jer ionako ces biti ispod auta  :)
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže dario_r

Odg: Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« Odgovor #8 poslato: 24. Okt, 2013. 21:44 »
Mislim da je u pitanju njen graciozni hod.imao sam cast da vidim vasu skodu i izgleda perfektno.mislim samo da se ona folira na cesti i da glumi macketinu.mijauuu.te shodno tome zabacuje zadnji kraj.pozzz.
« Poslednja izmena: 24. Okt, 2013. 22:28 pedja »

Van mreže nemacxZapočeo temu

Odg: Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« Odgovor #9 poslato: 25. Okt, 2013. 10:14 »
Ne znam koliko je od pomoci posto se ne radi o istom autu, ali sto kolega rece proveri amortizere, meni se Favorit tako ponasao dok nisam promenio amortizere, od kako su promenjeni vise to ne radi :)

Eh Favorit, sad ne izlazim iz njega, batalio skroz Octaviu, manje glavobolja imam :D

Druže, zadnji amortizeri su ti pri kraju 100%. Imao sam isti problem, doduše na fabiji, isto tako po neravninama zabacivao, bacakao zadnji kraj. Stavljeni novi amortizeri Monroe, od tada sve perfektno.  ;) 

Sve mi više izgleda da u ovome čuči problem ;D Posle velikog servisa javljam dešavanja.

Provjeri i zadnje selene da nisu dotrajali. Obicno se manifestira lupkanjem pri neravninama i naglim promjenama smjera, ali za svaki slucaj provjeri jer ionako ces biti ispod auta  :)

Mhm, pacijent nije imao ove simptome, a seleni promenjeni pre 2-3 meseca, ne škodi da opet pogledam, hvala na savetu ;)

Mislim da je u pitanju njen graciozni hod.imao sam cast da vidim vasu skodu i izgleda perfektno.mislim samo da se ona folira na cesti i da glumi macketinu.mijauuu.te shodno tome zabacuje zadnji kraj.pozzz.

Hahahaha, ti nisi car, ti si kralj :D
  • Vozi: Škoda Favorit 136LS 1.3 40kW 91' ; Škoda Octavia Mk2 1.9TDI 77kW 04'

Van mreže dulefontana

Odg: Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« Odgovor #10 poslato: 25. Okt, 2013. 10:36 »
Davno sam ja govorio da ce Favorit da nadzivi ove novije automobile, naravno ako mu karoserija ne popusti :P

Van mreže FavoRAT

Odg: Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« Odgovor #11 poslato: 26. Okt, 2013. 09:55 »
Koliko kilometara ima auto?
  • Vozi: '98 Felicia LX 1.6

Na mreži hakkler

Odg: Octavia "zabacuje" zadnji kraj
« Odgovor #12 poslato: 26. Okt, 2013. 10:15 »
Koliko kilometara ima auto?

cca 260 kkm



Pretraga foruma [Google]