Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Priprema za maglenke + BC, reset  (Pročitano 3209 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže hirurgTopic starter

Priprema za maglenke + BC, reset
« poslato: Oktobar 21, 2013, 10:33:13 posle podne »
Mene zanima htio bi da ugradim maglenke u skodu a ne znam da li postoji instalacija razvwdena do mjesta ugradnje??? Takodje me zanima da li postoji mogucnost resetovanja ili nesto tako board kompjutera? Recimo kad se ukljuci servisni kljuc na displeju..kako ga ugasiti nakon servisa. I sta on prati I ukljucuje se nakon cega? Da li on samo veliki servis obavjestava ili sve vrste servisa...hvala
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2013, 10:29:09 pre podne pedja »

Van mreže Turbo

Odg: Priprema za maglenke + BC, reset
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 21, 2013, 10:42:00 posle podne »
Po difoltu se na BC-u servisni interval resetuje dijagnostikom, to imaju u servisu a postoje i po oglasima dijagnostike kojima možeš to da uradiš. Tu se prosto namesti recimo 15000km i onda on odbrojava do nule unazad, i upali informaciju da je vreme za servis kada se to vreme približi. On obaveštava da je vreme za redovan servis - ulje i filteri.

Na mreži hakkler

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 21, 2013, 10:46:48 posle podne »
instalacija ne postoji
displey na bc samo obavještava..nema veze sa malim i velikm servisom.
tvornički je podešen na interval od 15kkm.
može se poništiti samoinicijativno uz pomoć ključa tj kontakta i gumbića na satu i za resetiranje trenutne km.
naslov teme nema smisla osim šta je u podforumu od fabije.
neče biti baš vidljiv na tražilici od foruma.
eto ..od mene..molim O0

Na mreži bugarin

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 21, 2013, 10:55:36 posle podne »

Recimo mene zanima htio bi da ugradim maglenke u skodu a ne znam da li postoji instalacija razvwdena do mjesta ugradnje??? Takodje me zanima da li postoji mogucnost resetovanja ili nesto tako board kompjutera? Recimo kad se ukljuci servisni kljuc na displeju..kako ga ugasiti nakon servisa. I sta on prati I ukljucuje se nakon cega? Da li on samo veliki servis obavjestava ili sve vrste servisa...hvala

za kablazu ces morati sam da proveris na kolima. vrlo jednostavno, iscupas plastiku koja je na mestu maglenke i ako u blizini nadjes slobodan dzek, znaci da imas instalaciju :) kad bih govorio iz iskustva, rekao bih ti da tesko da je slucaj da imas vec razvedenu instalaciju, ali necu da te bedacim :)

blinkanje upozorenja za servisni interval ponistavas tako sto pritisnes dugme za ponistavanje dnevne kilometraze. dok drzis to dugme, drugom rukom okrenes kljuc u kontakt bravi u polozaj kontakta. nakon 5 sekundi pustis taster za ponistavanje dnevne kilometraze, i okrenes ga na levo i drzis tako 2-3 sekunde i pustis. sta god da ispise pritisni ponovo taster, ponovo okreni na levo i drzi tako 2-3 sekunde, ponovo pritisni taster. skines kljuc sa kontakta i gotovo.
to na koliko ce upozoravati za servis zavisi od toga kako je setovan BC. VCDS-om interval moze da se menja po zelji.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Karlheinz

Odg: Tema 1000 zasto 1000 zato
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 21, 2013, 11:37:03 posle podne »
Ovu temu postavljam kako bi mogao svasta nesto da pitam za fabiu a pri tom da ne otvaram neke nove teme...onda ovde u hodu bi se moglo odgovarati.

Nažalost ovakve teme (opšte i sa više pitanja) nisu poželjne u ovom delu foruma, slobodno otvori novu temu za svaki problem/pitanje u vezi sa tvojim modelom Fabije i stavi joj konkretniji naslov.

Predlažem ti da pročitaš uputstva i pravila foruma:

http://forum.skodaforum.rs/uputstva-pravila-novosti/pravila-i-uputstva-za-korisnike-skoda-foruma/
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 22, 2013, 07:40:10 pre podne »
Lako ti ja da proveris da li imas fabricki razvedenu instalaciju za maglenke.Upali svetla i povuci prekidac ka tebi ako skljocne 2 puta onda ti je to uradjeno samo da nadjes dzekove koji su odmah pored mesta gde treba da stoje maglenke.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Na mreži 2 Busy

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 22, 2013, 10:12:37 pre podne »
Nema šta da povlači prekidač.Ako ima pripremu ili nešto slično u vezi s maglenkama,na prekidaču su već nacrtane maglenke,na desnoj strani.

Na mreži milosgranice

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 23, 2013, 10:08:16 pre podne »
blinkanje upozorenja za servisni interval ponistavas tako sto pritisnes dugme za ponistavanje dnevne kilometraze. dok drzis to dugme, drugom rukom okrenes kljuc u kontakt bravi u polozaj kontakta. nakon 5 sekundi pustis taster za ponistavanje dnevne kilometraze, i okrenes ga na levo i drzis tako 2-3 sekunde i pustis. sta god da ispise pritisni ponovo taster, ponovo okreni na levo i drzi tako 2-3 sekunde, ponovo pritisni taster. skines kljuc sa kontakta i gotovo.
kod mene na fabiji isto pocetak, okrene se u smeru kazaljke, pusti, pritisne ponovo i kraj
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže djordje48

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 23, 2013, 12:52:31 posle podne »
Pronadji moju temu kod fabije mk2. U najboljem slucaju ces imati izbusene rupe za maglenke u braniku. Prekidac, maske od branike sigurno moras da menjas.kablove nemas, al se sve lako kod iole boljeg majstora za sat vremena uradi. Poseebna prica je lampica u instrument tabli...pa kad resim taj problem, javljam
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011

Van mreže hirurgTopic starter

« Odgovor #9 poslato: Novembar 02, 2013, 10:02:20 pre podne »
Hm prekidac imam rupe na braniku imam. Znaci prekidac ima onaj hod kad povucem prema sebi kao I takodje ima obiljezeno polje za maglenke..indikator kraj prekidaca. E sad meni se tu nalaze interkuleri...I kuda provuci instalaciju. Majsyori me ne zanimaju hocu kucna radinost sam svoj majstor.. ima li ko sa maglenkama da pojasni kako je spojena kampica u istrument tabli...ili ga je pptrebno zamjeniti sa onim koji ima vec sredjeno. Al ni to nije frka...samo me zanima kuda su prosli kablovi..

Послато са GT-N7100

« Odgovor #10 poslato: Novembar 11, 2013, 06:09:48 posle podne »
Nema šta da povlači prekidač.Ako ima pripremu ili nešto slično u vezi s maglenkama,na prekidaču su već nacrtane maglenke,na desnoj strani.
Kakve veze ima sto su nacrtane maglenke,one su nacrtane za svetla pozadi,zato treba da proveri da li ima jedan ili dva stepena na prekidacu za maglenke,jer su sa jednim za pozadi a sa dva i za napred i pozadi.

« Odgovor #11 poslato: Novembar 11, 2013, 06:18:53 posle podne »
99% imas prekidac sa jednim stepenom izvlacenja za maglenke i jednostavno uzmes relej i povezes da kada povuces prekidac jednom da ti sijaju maglenke i svetla za maglu pozadi,a vidi ima li ko na forumu da ti pojasni kako to da uradis,a ne da ti da samo semu kacenja releja,a instalacija ti je prosta stvar,skini plastiku ispod km sata i odvi 2 zvezdasta srafa imas 1 ispod plastike ged je poklopac osiguraca i mislim 3 u donjem redu.to skini i nadji neku rupu kuda ces izbaciti kablove od prekidaca do maglenki.Ako ima neko da pojasni coveku kako da poveze neka se prikljuci.

Na mreži 2 Busy

« Odgovor #12 poslato: Novembar 11, 2013, 06:36:33 posle podne »
Moj auto je u elegance opremi i ima taj prekidač za svetla sa dvostrukim izvlačenjem.Standard je zadnja maglenka i ima to nacrtano na prekidaču svetlo je prema desnoj strani.To sam hteo da napišem.

« Odgovor #13 poslato: Novembar 11, 2013, 09:04:15 posle podne »
Moj auto je u elegance opremi i ima taj prekidač za svetla sa dvostrukim izvlačenjem.Standard je zadnja maglenka i ima to nacrtano na prekidaču svetlo je prema desnoj strani.To sam hteo da napišem.
E sad smo se razumeli,samo nisi coveku objasnio lepo.Pozdrav

« Odgovor #14 poslato: Novembar 12, 2013, 05:49:07 posle podne »
Pa sramota da nema elektricara da objasni coveku kako da zavrsi posao i poveze maglenke na prekidac.