Autor Tema: Crveno svetlo!  (Pročitano 3821 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alexa06Započeo temu

Crveno svetlo!
« poslato: 20. Jan, 2019. 13:20 »
Jutros mi pisali kaznu za crveno svetlo, semafor postavljen pošto se radi mostić od 20 m (samo jedna traka)na prav put u 5 ujutru nigde nikoga i ja pordjem kroz crveno a pandur iskače iz helikoptera,ne znam šta je bolje da idem na priznanje krivice ili kod sudije naravno kad mi bude stiglo.Ima li ko iskustva?

Послато са Redmi 5 Plus  


Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #1 poslato: 20. Jan, 2019. 13:40 »
Ako ne moze da dokaze tj ako nema kamera ti improvizovani semafori cesto brljave , pobrljavili su kada su radili prosirenje na putu kod Mladenovca nema 2 meseca i bio je direktan sudar tj vise cukanje bio sam prisutan , a cuo sam da je bilo jos par cukaranja . Tako da ne znam sta da ti kazem , uvek sam za priznanje kad napravim neki haos ali u tvom slucaju mozda ne bih .

Edit: koliko znam kazna za crveno je 3 meseca dozvola i do 50.000din i 5 6 kaznenih poena valjda . Probaj bolje da se izvadis nekako
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži AcoSk

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #2 poslato: 20. Jan, 2019. 23:11 »
Ja bih ovo sto Buca pomenu.
Ako pandur nema sliku, reci da je bilo zeleno, da je pobrljavio semafor.. Pa sta bude.

A ako ides na priznanje, mislim da mozete da se dogovorite da platis novcanu, a da ti dozvolu ne uzimaju

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #3 poslato: 21. Jan, 2019. 01:03 »
Ja sam za 71 kmh (ogranicenje 50)  isao na priznanje . Bilo je dozvola mesec dana svakako i poeni to mora , a dogovor ide za novac od 6000-20000 stavio mi je 6000 tj najmanje . Tako da probaj prvo da se vadis
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Hornet

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #4 poslato: 21. Jan, 2019. 09:05 »
Ja sam isao na priznanje, sve sto sam uspeo time da uradim je umanjena novcana kazna (minimalna) a uzeli mi dozvolu 2 meseca kao sto pise u propisu. Mislim da to priznanje je samo na novcanu stranu dobro a ostalo regularno... barem je meni i prijatelju tako bilo.
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Van mreže Miro MNE

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #5 poslato: 21. Jan, 2019. 09:10 »
Ne znam kako ide to sa sudstvom kod Vas ali ako budeš tvrdio a on nemao nkakav dokaz opet se vise njemu vjeruje (riječ jednog policajca = 2 svedoka) ali u zakonu piše da policajac ima pravo da prekršaj sankcioniše na osnovu neposrednog opažanja što znači da ne mora da ima kao dokaz kameru ili fotku (to je samo za lakše I brže dokazivanje postupka). Ne znam da li ovaj slučaj može dovesti do vještačenja da li je semafor pobrljavio ili ne, ali ako se dokaže u postupku vještačenja da je semafor bio OK (a sve mi se nešto čini da hoće) onda I ti troškovi vještačenja idu tebi na podmirivanje, pa novo suđenje, izađe to. Sam vidi. Znam da je u tvom slučaju semafor besmisleno postavljen, ja lično nikad na takav semafor ne bih stao da mi je ugrožena bezbjednost (kanjon morače, 2h ujutro, magla, dijete u kolima,  krivina, nakon krivine semafor zbog radova, ja jedini na semaforu = logično da sam pažljivo prošao). Ali u ostalim slučajevima stanem jer je to crveno kao I svako drugo crveno koje se mora poštovati kolko god nelogično bilo postavljeno.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Na mreži 2 Busy

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #6 poslato: 21. Jan, 2019. 13:49 »
Probaj bar da smanjiš novčani deo.Idi na priznanje,reci da si žurio na posao ili nešto slično.Ali vaspitnu meru ti neće smanjiti,to je bar siguno.

Van mreže nelle

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #7 poslato: 21. Jan, 2019. 14:15 »
I ja bih ti preporučio priznanje sa nagodbom. Ali pokušaj da zadržiš dozvolu, iskukaj ako je moguće. Za prekoračenje znam da je moguće, za crveno ne znam. Igra ulogu i da li si kažnjavan prekršajno i za šta.
  • Vozi: O3 fl 1.2 tsi

Na mreži 2 Busy

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #8 poslato: 21. Jan, 2019. 14:18 »
Nema šanse da zadrži dozvolu,ako je zaprećena vaspitna mera (oduzimanje dozvole).Meni je sudija uzeo dozvolu iako sam mu rekao da sam profesionalni vozač i da mi dozvola znači posao.

Van mreže Neba

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #9 poslato: 21. Jan, 2019. 15:03 »
Ја колико знам из примера из околине признање и историја прекршаја утичу само то у ком делу опсега казне ће те ребнути, а да судија не може због признања искочити из опсега. Типа ако је за казну предвиђено 1 до 3 месеца одузимање дозволе и новчана казна од 6 до 20 хиљада, признањем се може клизач померити што је и најчешће случај у пракси ка доњој граници...
(подвлачим да је ово искуство неколико људи из моје блиске околине, не значи да некад негде није било другачије)

Такође би додао да се на суочавању даје (блага) предност службеном лицу као сведоку него возачу.

Како год... Срећно!
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže nidza

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #10 poslato: 21. Jan, 2019. 15:27 »
Ja sam za 71 kmh (ogranicenje 50)  isao na priznanje . Bilo je dozvola mesec dana svakako i poeni to mora , a dogovor ide za novac od 6000-20000 stavio mi je 6000 tj najmanje . Tako da probaj prvo da se vadis

Ne znam što su ti oduzeli dozvolu, ako si išao na sporazum? Verovatno si već imao teže prekršaje?

Nominalno za taj prekršaj je mesec dana dozvola i 4 poena, plus novčana kazna. Sporazum ti oprašta zabranu, poeni ostaju, kazna minimalna, u ovom slučaju 6000din. Ja sam sa 72km/h uhvaćen, gde je ograničenje 50km/h.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #11 poslato: 21. Jan, 2019. 17:46 »
Iskreno to mi je prvi i jedini prekrsaj u zivotu u saobracaju koji mi je pisan naravno . Posle toga sam imao par kazni za nepropisno parkiranje i to je to . Ne znam ni sam , rekli su mi isto kao i ti da ako idem na sporazum samo placam novcano i poeni ali eto vidis nije tako bilo nazalost
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže alexa06Započeo temu

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #12 poslato: 23. Jan, 2019. 05:42 »
I meni je ovo prvi prekršaj za 16god. koliko imam dozvolu aktivan vozač (oko 30000god) nadam se da će biti olakšavajuća okolnost što je privremeni semafor,ali videćemo kad bude stiglo kukacu koliko budem mogao (5 ujutru žurim na posao još mi i bila slava itd...)

Послато са Redmi 5 Plus  


Van mreže DarkoNS1987.

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #13 poslato: 23. Jan, 2019. 08:51 »
Po mom mišljenju, najbolje je priynati i ići na sporazum sa policjom. Ako ti je prvo prekršaj kao što kažeš proći će dogovor. Za oduzimanje dozvole je "dobra volja" policjaca gde budeš išao na dogovor. Ti si kriv pa si kriv. Odugovlačenje postupka košta, svaki izlazak pred sud košta, tako da na kraju bude duža dara nego mera. Jedini razlog gde bih jja odugovlačio postupak je taj da ti je zakazano da odeš kod sudije u ponedeljak npr, a ti u sredu imaš neki neodložan put i potreban ti je auto. U svim ostalim slučajevima priznao bih prekršaj. Jbg, zajebao si istrpi kaznu i to je nauk za ubuduće.
  • Vozi: Octavia 1.6 tdi 2018. Style

Van mreže salepostman

Odg: Crveno svetlo!
« Odgovor #14 poslato: 23. Jan, 2019. 13:35 »
Samo da znas ako ti da zabranu one nekrece odma. Odma ti odredi kaznu a cekas resenje o oduzimanju i tog dana kad primis resenje , na kucnoj adresi od tog trenutka ti krece zabrana.
  • Vozi: Skoda oktavia a5,2.otdi 2008 god



Pretraga foruma [Google]