Autor Tema: Dnevna svjetla skoda octavia facelift  (Pročitano 1498 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Skodilak91Započeo temu

Dnevna svjetla skoda octavia facelift
« poslato: 24. Jan, 2019. 23:22 »
Aktivirao sam dnevna svjetla preko VCDS na O2 ali ne uspijeva mi nikako ovo kao sto je uspijelo ovome sa videa
https://m.youtube.com/watch?v=ot8Kj6OBwEg takodje kao i ovaj nemam auto prekidac a imam senzor na reteovizoru, moze li neko objasnjenje.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9 TDI 2009 Facelift

Van mreže fobia24

Odg: Dnevna svjetla skoda octavia facelift
« Odgovor #1 poslato: 25. Jan, 2019. 08:26 »
O2 fl su imale dnevna svetla za tržište EU veeć aktivirana fabrički da ja znam. Moja bivša je imala, ja sam samo led stavio. Nisam imao ni senzor za svetla.

Van mreže Miro MNE

Odg: Dnevna svjetla skoda octavia facelift
« Odgovor #2 poslato: 25. Jan, 2019. 08:44 »
Na kojoj O2? prije FL ili FL? Znam po svojoj Afričkoj Octaviji da ima dosta nelogičnosti u odnosu na ostale Evropske Octavije.

Prva stvar da ti nije neko mijenjao prekidač? Ja sam imao 2005 elegance sa klasičnim prekidaačem I senzorom I dnevna ukodirana u maglenke ali za kratka sam uvijek morao da štraknem prekidač. Kad ima Auto prekidač ovo je normalna pojava ali ovako  wac1

Što kaže fobia je tačno ali nema mogućnost prebacivanja bez Auto/Tunel light prekidača da ja znam.

Sad sam malo pročačkao I navodno na FL može da se aktivira da rade istovremeno i DRL preko maglenke (daytimeruning light) i Permanent running main lights (kratka svijetla). E sad kod FL je automatski DRL u poziciji pored maglenke + ako ukodiraš ovo drugo a imaš senzor možda ćeš dobit što I ovaj lik
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže Skodilak91Započeo temu

Odg: Dnevna svjetla skoda octavia facelift
« Odgovor #3 poslato: 25. Jan, 2019. 09:37 »
Facelift 2009 godistr model 2010. Kod mene je ukodirano cim dam kontakt da mi pali "dnevna svjetla" tj  ona svjetla pored maglenki. Cim upalim svjetla gore na prekidacu dnevna svjetls se gase. Da li bih zamjenom prekidaca tj ugradnjom ovoga auto prekodaca dobio ovo sto  je ovaj lik na videu. Znam da moze kad se uzima i senzor ali senzor imam vec u retrovizoru
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9 TDI 2009 Facelift

Van mreže Miro MNE

Odg: Dnevna svjetla skoda octavia facelift
« Odgovor #4 poslato: 26. Jan, 2019. 12:12 »
Probaj da ukodiras jos i permanent opciju u low beam. Mislim da ces tako dobiti sto i ovaj.
A da dobijes fabricku varijantu treba ti prekidac i treba ti da ga zicom spojis sa retrovizom.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Na mreži Br@n@

Odg: Dnevna svjetla skoda octavia facelift
« Odgovor #5 poslato: 12. Apr, 2021. 14:35 »
Pozdrav!

Pošto vidim da ima slična tema, rekoh da probam  ovde da ne otvaram novu.

Na mojoj Octavia-ji FL imam dnevna svetla, odnosno prekidač sa automatskim paljenjem svetla, kao i senzore na šoferci.
E sad pošto nemam "posebna" da kažem dnevna svetla pored maglenki ili u faru, imam običan far sa halogenim sijalicama, a nervira me trenutno podešavanje a to je da se preko dana isto ponaša prekidač za svetlo kada je na "0" položaju i na "Auto" - u oba slučaja pali oboreno svetlo. Koliko sam primetio u oba slučaja ne pali pozicije na štopaljkama što je dobro, već samo prednja kratka svetla.

Pošto imam VCDS, koja bi akrobacija bila najpodesnija da se podesi za dnevna svetla?
Ovo trenutno sa "0" položajem da pali kratka svetla nije loše  jedino u smislu da ne treba da se misliš da li si zaboravio da upališ svetla ili ne, ali s druge strane svaki put pali svetla čim daš kontakt i pre nego što zaverglaš, što dodatno opterećuje akumulator.
Razmišljao sam o varijanti da uključim maglenke kao dnevna svetla, ali koliko sam video iskustva drugih ne znam koliko je pametno držati maglenke upaljene sve vreme, a i veće je cimanje menjati sijalice na maglenkama kad crknu nego na kratkim svetlima.

Na mreži Br@n@

Odg: Dnevna svjetla skoda octavia facelift
« Odgovor #6 poslato: 12. Apr, 2021. 23:14 »
Možda nisam lepo objasnio, mislio sam koje još varijantu za dnevna svetla mogu da iskombinujem, a da je zakonski dozvoljeno? Za korišćenje maglenki nisam siguran da je dozvoljeno, a i kao što sam već rekao ne sviđa mi se kao rešenje za DRL . Duga svetla ne dolaze u obzir kao DRL, tako da ne znam šta još preostaje kao alternativa fabrički podešenim kratkim svetlima, a da ne krši zakon?



Pretraga foruma [Google]