Autor Tema: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti  (Pročitano 5793 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži bigorZapočeo temu

Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« poslato: 11. Apr, 2019. 14:20 »
Zapoceo bih ovu temu (jer vidim da nema slicne) sa idejom da razmijenimo iskustva o alatima, hobi i profesionalnim, kakvog su kvaliteta i gdje se mogu kupiti i naravno gdje je povoljnija cijena.
 Moram priznati da se sve vise odusevljavam Lidl-om, bi nekakva akcija za moto opremu te kupih ceradu za konja i odusevih se njom jer cijena nikakva, a kvalitet zaista dobar za cini mi se 1300din.
Tako da poceh malo da bacam oko na te akcije koje daje, pa uzeh i mikser za lepila i maltere snage1400w za 5000 din, a stari sam u woby haus-u platio 12000 din snage 1200w koji je pred izdisaj posle godinu dana rada, istina profesionalnog, a u pitanju je hobi alat tako da je sebe visestruko odradio. Em sto je razlika u snazi, vidljiva je i u kvalitetu plastike i uopste izrade. Nadjoh jos nekoliko sitnica koje ni u namjenskim radnjama nisam nasao ili su boljeg kvaliteta po cijeni koja je ista ili cak niza.
Bio sam i novo otvorenoj radnji Okov (nekadasnji Merkur) u BG i mogu reci da sam zadovoljan ponudom jer imaju dosta profi alata koji se nalazi samo u namjenskim radnjama. Drze cijenu ali bar nadjem ono sto trazim i vidim cijene odmah,a ne tek kada mi pravi racun.
Vidjoh da imaju M3 polir paste i skoro svu Sonax kozmetiku, korektore i jos sto sta interesantno.
Ako koga sta zanima neka pita, ja sam par puta imao sta za priupitati,a nisam imao gdje.
Evo sad imamo temu ako se admin ne buni sto pominjemo radnje :)
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #1 poslato: 11. Apr, 2019. 16:53 »
Alat uzimam iskljucivo na bubanj potoku evo vec 10+ godina imam rucice kljuceve i srafcigere i odlicno se drze . Sto se tice elektro alata , to iskljucivo u proverenim radnjama , kod mene u gradu "Woby House" nikad nista lose .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži bigorZapočeo temu

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #2 poslato: 11. Apr, 2019. 17:10 »
Ja srafcigere kod brace ćineza, em su jeftini, em ih mozes lupati cekicem. Desi se da se malo odvale sa vrha i to je sve

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži bigorZapočeo temu

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #3 poslato: 11. Apr, 2019. 17:16 »
Danas naletim u Lindi na racvu za vodu za 700 din, da je uporedim sa starom koju sam uzeo u Lorecicu za 3x vise novca

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže zare

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #4 poslato: 11. Apr, 2019. 17:52 »
Kad smo kod Lidla, prosle godine u Grckoj sam uzeo komplet srafcigera i velikih imbusa i za sada su se dobro pokazali. Skoro sam na akciji kod nas u Lidlu uzeo iste srafcigere na komad za garazu da mi budu pri ruci.

Inace imam dosta raznog alata, najcesce kupujem kvalitetan alat na pijaci kada naleti (a naleti retko) za male pare. Skoro sam uzeo Sandvik PH3 srafciger u odlicnom stanju za 200 din.

Po gvozdjarama ako izuzmemo Unior nema nekog bas kvalitetnog alata, uglavnom Kinezi i neke nepoznate marke.

U jednoj radnji se prodaju Fortum i Extol alati sa ovog sajta, ne znam kakav je kvalitet, deluju dobro uradjeni a cene su relativno povoljne.
https://veleprodajaalata.rs/

U drugoj HM Mulner, slicne cene kao Fortum, deluje jos kvalitetnije
https://www.hmmuellner.com/

Womax i slicne marke rucnog alata vrede koliko kostaju, zavrse posao ali nije to pouzdan alat.

Van mreže slobodanalex

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #5 poslato: 11. Apr, 2019. 17:56 »
uglavnom Kinezi i neke nepoznate marke.

Na primer King Tony, kinez za kojeg vecina ljudi nije cula, a kvalitet kao i cena extra visoki.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže Maksimus

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #6 poslato: 11. Apr, 2019. 18:22 »
Za akumulatorske alate(busilica,cirkular,ubodna testera...)-DeWalt pa svi ostali.
Ovako jos i bosch plavi i makita.
Moja filozofija je da nikad ne kupujem "hobi" alat tipa bosch zeleni,iako sam hobi majstor. Niti dobijem profi napravu(sa performansama,kvalitetom itd),niti prodjem posebno povoljno niti sam isao na "lutriju" kao sa kinezom.
Imam i kineza,kod njih ili crkne brzo ili radi bez greske godinama. Imam jednu brusilicu skoro 15 godina,ko zna sta je sve isekla i osmirglala ali i dan danas radi kao prvog dana,samo sam lezaj zamenio.
Srafcigeri,burgije,nastavci za srafilicu itd kako sta,wurth,hilti,bosch,unior a to uglavnom uzmem na pijaci u Bubanj Potoku.

Na mreži bigorZapočeo temu

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #7 poslato: 11. Apr, 2019. 18:32 »
Profi alat mozes uzimati u svoju radionicu ali recimo meni na gradilistu cim kupim nesto bolje to prije nestane, pa sam se fokusirao na kvalitetniji hobi alat. DeWalt je zaista jedan od najkvalitetnijih alata. Gledao sam kada saaku busilicom zavrcu samonarezive srafove u kutiju 4x4 bez da osjeti ikakav otpor

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži bigorZapočeo temu

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #8 poslato: 11. Apr, 2019. 18:54 »
HM Mulner takodje dobar alat i zgodan za koristiti, ja ga uzimam u FIS-u kada idem u Bosnu. Magnete sam uzeo jos 2014, dok ih ovde vidim od skora u prodaji po radnjama

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže zare

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #9 poslato: 11. Apr, 2019. 19:33 »
Kako su se pokazali ti magneti za varenje? Nije bitna marka, interesuje me da li rade posao?

Na mreži bigorZapočeo temu

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #10 poslato: 11. Apr, 2019. 19:53 »
Dobri su da zadrze metal ali samo dok se zapikuje, ako se ostave, a vari se nesto sa tanjom elektrodom hoce da povlaci elektrodu dok se topi, pa zna ostati supljina. Postoje magneti koji drze kutiju sa vanjske strane u 90 stepeni ali ih kod nas nigdje nisam vidjeo u prodaji.

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže zare

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #11 poslato: 11. Apr, 2019. 20:23 »
Ma "tanak" sam ja kao varilac ali po neki put kada zatreba, snadjem se. A takvima kao ja magnet verovatno olaksava posao. Bas ovih dana sam gledao i dvoumio da li da kupim. Ima u Woby hausu.

Na mreži bigorZapočeo temu

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #12 poslato: 11. Apr, 2019. 20:37 »
Nisu skupi, a zna dobro posluziti kada nema nikog da pomogne jer jednom rukom drzi masku drugom elektrodu, pa se elektroda ne zapali odma i u materijal se pomakne, onda sve ponovo.

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže bugarin

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #13 poslato: 11. Apr, 2019. 23:13 »
uf, jako siroka tema :) narocito za nas koji zbog profesije moraju da poseduju kojekakav alat.

ajd da krenem prvo po mestima kupovine:

Lidl....... uglavnom sitnije stvari sam tu pazario od alata: dodatak za ugaono srafljenje i busenje, laserski nivelir (samo zbog cene kupljen u lidlu)...........

Wobyhaus.......... retko kad kupujem sam alat u wobyhausu, tu uglavnom kupujem stemajze i spiceve za sds prihvat. vise mi se isplati da kupim nov nego da nosim na klepanje. isto tako kod njih uzimam sajle i nastavke za masinu za odgusenje. cena je izvanredna, kvalitet zadovoljavajuci.

Okov......... video par interesantnih stvari, ali u domenu prateceg programa: kutije i torbe za alat i slicno. imaju lep izbor alata, pogotovo dewalt, ali to ne kupujem u ovakvim radnjama. prvenstveno zbog cene. video sam da imaju unior i moj savet je da ga ne kupujete. ne zato sto okov nesto muva ili prodaje falsifikat, vec zato sto unior vise nije ono sto je nakad bio. kljucevi su meksi, klesta imaju slabiji grip, brze im se potrose zubi, srafcigeri mekani (glave)......za poluprofesionalnu upotrebu OK, ali za profi nikako.

Sto se tice brendova, kod mene dominira makita. od velike cekic busilice (hiltija), preko velike i male brusilice, pa do busilice i srafilice. kupljeno kod uvoznika, jer brat mog ortaka u poslu radi u toj firmi i moze da ponudi odlicne cene. u principu sam veoma zadovoljan makitom, osim u segmentu nekih specificnih alata (slicerica recimo)...........

iako u kuci imam uglavnom bosch uredjaje (frizider, masina za sudove, usisivac....) kod alata boschu ne dajem prednost. ne znam zasto, verovatno imam neki kvrc u glavi :)

od dewalt-a koji se pominje imao busilicu. sjajan alat ali iz nekog razloga lose prolazi na nasem trzistu. jedno vreme su imali i problem sa servisom, hammercom je nesto kuburio sa majstorima.

brend koji me je odusevio, i koji mirne duse mogu da preporucim (kada se radi o aku programu) je Milwaukee. baterije perfektne, torque koji razvaljuje (probusio sam srafom alu profil-osb plocu i svoj prst pre nego sto sam osetio bol  =)) ), lezanje u ruci, ma sve. ali sure sa cenama, i to bas sure.

od rucnog alata posedujem bahco (gedorice, srafcigeri, cekic itd). malo je skuplji je ali i kvalitetan.

i na kraju savet: ne kupujte brendirani alat koji se prodaje preko akcija vernosti (NIS, gazprom, roda ili bilo koji drugi trgovacki lanac) najniza klasa, lose izbalansiran alat, motori i lezajevi bucni kao da ce da se raspadnu. ne vrede ni te 2-3 hiljade koliko traze za njih.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Marjanke

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #14 poslato: 11. Apr, 2019. 23:34 »
Meni su se ZEBRA kljucevi definitivno najbolje pokazali, a dok za teren koristim neke lux tools zbog lakog nestanka, ali sa obzirom na cenu zadovoljan sam bas, odvijaci ili srafcigeri su uporedno bili Unior set cca 5000 i womax, 600rsd i mogu reci da je womax sa ovom serijom zaista kvalitetan.
Brusilice i busilice su u zadnjoj seriji uzete od wurtha, iako ne znam ko ih proizvodi posluzile su duze od dewalta, kao sto neko rece, dewalt ima problem sa servisom i problem je sto se kod nas prodaje mnogo kopija dewalta.
Metabo me je generalno razocarao sa brusilicama, jedva su prosle garanciju. Reznni alat nema pravila, ali pored unistenog FRA i Trebinja, Sandvik i Reca odradjuju posao i neka no name glodala za univerzalu sto uzmem na KP. Ima dosta i do nacina koriscenja.



Pretraga foruma [Google]