Autor Tema: Da li kupiti novo ili polovno krilo?  (Pročitano 998 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže rocky4Započeo temu

Da li kupiti novo ili polovno krilo?
« poslato: 31. Maj, 2019. 13:26 »
Tražim po oglasima krilo za automobil, naravno polovno, i naletim na novo po ceni od 3500 rsd i A klasu za 5500 rsd, a polovna su oko 30 e. Ima li neko iskustva sa novim delovima ili je ipak bolje kupiti polovno?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4 TDI 2004

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Da li kupiti novo ili polovno krilo?
« Odgovor #1 poslato: 31. Maj, 2019. 15:42 »
Reci cu ti samo da je covek pre neki dan dosao po viljusku za fabiju 2012 uzeo je novu najskuplju i 3.5cm je duza od originala . Branik za fl octaviju a5 po cm duzi sa strana . Ako uzimas idi na lice mesta i izmeri
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Nidza Opc

Odg: Da li kupiti novo ili polovno krilo?
« Odgovor #2 poslato: 31. Maj, 2019. 23:05 »
Ja bi ti preporucio da uzmes polovno,prosle godine sam za golfa 5 uzeo lukasovo iz kopije katastrofa,pre golfa 5 sam imao e46 ista prica jedva ga uklopio sa zazorima
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year

Van mreže shuxx

Odg: Da li kupiti novo ili polovno krilo?
« Odgovor #3 poslato: 01. Jun, 2019. 09:23 »
menjao sam haubu na staroj škodi MK 1, kaže mi majstor nova...ti je jeftinija od polovne, ali i tanja, moraš da paziš kako spuštaš haubu

sve novo je tanje i lošije, završava... ali je polovno BOLJE

govorim o limariji
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Na mreži pajapop

Odg: Da li kupiti novo ili polovno krilo?
« Odgovor #4 poslato: 01. Jun, 2019. 12:02 »
Ne mojte mesati originalne delove karoserije sa "reparaturnim" delovima. Originalni delovi u prodaji i ne postoje. Prodaju se samo reparaturni koji se deklarisu kao originalni jer pasuju samo za taj model automobila. Ne moze se bilo koje i kakvo krilo ili neki drugi deo limarije montirati na bilo koji automobl, pa se zato i naziva "originalnim" jer odgovara samo za taj tip vozila. Ali to krilo po kvalitetu lima i zastite nije ni blizu originalnog koje je fabrika montirala. O sitnijim odstupanjima u velicini i zakrivljenjima ne treba ni diskutovati. To su sitnice koje majstor svojim vestinama kompenzije... Zato, ako je to krilo dobro ocuvano treba montirati. a zato su takvi delovi po otpadima ne retko i skuplji od nazovi "originalnih reparaturnih delova"...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže Maksimus

Odg: Da li kupiti novo ili polovno krilo?
« Odgovor #5 poslato: 01. Jun, 2019. 17:55 »
Ne treba mesati delove koje proizvodi bilo ko(npr sa siluxa) i originalne delove iz ovlascenog. Taj iz ovlascenoj je identican onom sa auta 100%.

Van mreže -nebojsa-

Odg: Da li kupiti novo ili polovno krilo?
« Odgovor #6 poslato: 01. Jun, 2019. 18:00 »
Bas tako. Ovde se napisa kao da ne postoji originalni novi deo, identican onom sa vozila. Doduse kosta dosta vise od zamenskog dela.
Mada i kod zamenskih delova ima svega; neki su bolji neki su losiji.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.



Pretraga foruma [Google]