Autor Tema: fabia 1,9 tdi 77 kw lupanje naprijed  (Pročitano 869 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dragan tbZapočeo temu

fabia 1,9 tdi 77 kw lupanje naprijed
« poslato: 02. Jun, 2019. 08:15 »
Ujutru kada upalim i krenem,čujem neki čudan zvuk u prednjem trapu.Teško ga je opisati.Lupka kao da su kilave gume.Nisu,nove su mišelinke.Ili kao kada sa starim i lošim trapom idete po makadamu.Zvuk se gubi kada brže idem.Izbacim na ler na ravnom putu,ništa ne čujem.Iritira me taj zvuk.Auto ima 160 000.Bio sam na dizalici,utegnuto je sve.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,9 tdi

Van mreže mihajloalasp

Odg: fabia 1,9 tdi 77 kw lupanje naprijed
« Odgovor #1 poslato: 02. Jun, 2019. 12:36 »
jel se menja zvuk kad u nekoj brzini pustis gas?

Van mreže dragan tbZapočeo temu

Odg: fabia 1,9 tdi 77 kw lupanje naprijed
« Odgovor #2 poslato: 02. Jun, 2019. 13:58 »
Ne prijatelju.Nema ga.To samo na maloj brzini kada krećem.I sporo vozim.Zaletim ga na drumu,pustim gas,izbacim na ler,toga nema.Ma nekako ružan zvuk,kao kilava guma kada mlati.Nije guma.Nije kvačilo(set zamijenjen).U rikverc kada vozim,nema toga.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,9 tdi

Van mreže thorass

Odg: fabia 1,9 tdi 77 kw lupanje naprijed
« Odgovor #3 poslato: 15. Nov, 2019. 01:37 »
Ne prijatelju.Nema ga.To samo na maloj brzini kada krećem.I sporo vozim.Zaletim ga na drumu,pustim gas,izbacim na ler,toga nema.Ma nekako ružan zvuk,kao kilava guma kada mlati.Nije guma.Nije kvačilo(set zamijenjen).U rikverc kada vozim,nema toga.


Zdravo, i kod mene isti problem. Cini mi se kao da je na prednjoj desnoj strani, ali nisam bas siguran...kao da nesto klapara, ne mogu ni ja tacno da opisem na sta me asocira zvuk. Mozda kao kad stavis kliker u neku manju kartonsku kutiju pa je polako vrtis u krug, samo malo priguseniji zvuk. Kad krenem ujutru lagano ili ako ima blagih neravnina na putu cuje se to, a kad dodam po gasu izgubi se taj zvuk. Iskreno, mislim da to ima veze sa nekim delom za oslanjanje ili se nesto olabavilo ispod haube pa klapara.

Ako si resio problem, molim te reci sta je bio problem?


Hvala i pozdrav,
Borko
  • Vozi: Skoda Roomster 1.6 16v 2010

Van mreže dragan tbZapočeo temu

Odg: fabia 1,9 tdi 77 kw lupanje naprijed
« Odgovor #4 poslato: 15. Nov, 2019. 08:13 »
Da,upravo je i kod mene tako lupalo.Najgore od svega je bilo što niko nije mogao da otkrije u čemu je stvar.U nekoliko servisa.Na kraju je bilo da umišljam.Međutim,bilo je do prednje desne šojle.Naravno promijenje su obje.Sada je ok.
Kaošto je neko ovde već rekao,trap je kompleksna stvar,sa puno dijelova i svaki od njih može praviti problem da te izludi.Neka ima milimetar lufta,to se na dizalici teško vidi a kada sjedneš u auto,ozvanja o šasiju reko bi raspada se sve.
Daću ti savjet,ma koliko me možda neko kritikovao ovde,trap pregledaj kod ljudi koji imaju kanal a ne dizalicu.Samo je to prirodan položaj auta.Kada visi trap, teže je otkriti kvar.Meni je kvar našao čovjek penzioner.Stari majstor.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,9 tdi

Van mreže thorass

Odg: fabia 1,9 tdi 77 kw lupanje naprijed
« Odgovor #5 poslato: 15. Nov, 2019. 18:08 »
Da,upravo je i kod mene tako lupalo.Najgore od svega je bilo što niko nije mogao da otkrije u čemu je stvar.U nekoliko servisa.Na kraju je bilo da umišljam.Međutim,bilo je do prednje desne šojle.Naravno promijenje su obje.Sada je ok.
Kaošto je neko ovde već rekao,trap je kompleksna stvar,sa puno dijelova i svaki od njih može praviti problem da te izludi.Neka ima milimetar lufta,to se na dizalici teško vidi a kada sjedneš u auto,ozvanja o šasiju reko bi raspada se sve.
Daću ti savjet,ma koliko me možda neko kritikovao ovde,trap pregledaj kod ljudi koji imaju kanal a ne dizalicu.Samo je to prirodan položaj auta.Kada visi trap, teže je otkriti kvar.Meni je kvar našao čovjek penzioner.Stari majstor.


Hvala ti puno na odgovoru. Imam jednog majstora sa kanalom pa cu prvom prilikom da odvezem auto na detaljan pregled. Nadam se da ce mi resiti problem jer nije stvar u parama nego me nervira to lupkanje i ne znam koliko je ozbiljno. Mada kad je krenulo da lupka ja sam posle toga isao u Holandiju autom i vratio se...presao sam nekih 3500km i cini mi se da se cuje isto kao i pre puta. Videcu, u svakom slucaju hvala veliko na savetu :)

Pozdrav, Borko
  • Vozi: Skoda Roomster 1.6 16v 2010

Van mreže dragan tbZapočeo temu

Odg: fabia 1,9 tdi 77 kw lupanje naprijed
« Odgovor #6 poslato: 15. Nov, 2019. 20:33 »
Da nebi bilo zabune.Ovo vrijedi za moju Mk2.Ovo sa šoljama.Nekada sam imao probleme sa MK1 koju tata vozi.Mozda sam negdje i pisao ali tu su bili sileni u pitanju.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,9 tdi

Van mreže Filo

Odg: fabia 1,9 tdi 77 kw lupanje naprijed
« Odgovor #7 poslato: 15. Nov, 2019. 22:11 »
Proveri poluosovine gde ulaze u menjac.
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 LX 1995

Van mreže dragan tbZapočeo temu

Odg: fabia 1,9 tdi 77 kw lupanje naprijed
« Odgovor #8 poslato: 15. Nov, 2019. 22:23 »
Detaljna provjera.Kod mene je trajala i trajala.Govorili su da umišljam.Jedino je stari majstor rekao;To što ne znate da otkrijete,ne znači da ne lupa niti da je covjek lud.Šolje su svi kontrolisali na dizalici i motajući lijevo desno.Nije pucketao aksijalni ležaj.Navodno su to simptomi šolje.Međutim,čovjek je vizuelno zaključio da je auto u neprirodnom položaju.Jer,šolja se žargonski rečeno SPLJOŠTILA. Vjerovatno loš kvalitet gume.Kada je auto dignuto to se ne vidi.Mislim da su koštale nekih 25 maraka.To je oko 1300 din.po komadu.Od golfa 4,koliko se sjećam.Brzo ih je zamijenio.
Javi sta si uradio.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,9 tdi



Pretraga foruma [Google]