Autor Tema: Active Vs Ambition  (Pročitano 2570 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže StriborZapočeo temu

Active Vs Ambition
« poslato: 05. Jun, 2019. 19:07 »
Zdravo, ako neko moze da mi pomogne, zanima me sta se jos gubi u Active verziji Kodiaqa u odnosu na Ambition sem onoga sto pise u ponudi:

Alu felne 17"
Patosnice
Dvozonska klima
Spoljasnji i unutrasnji retrovizori sa automatskim zatamljenjem
Jeyless Go
LED fsrovi sa AFS1 funkcijom
Teleskopski uredjaji za pranje farova
Grejaci prednjih sedista
Prednja svetla za maglu sa corner funkcijom
Coming home funkcija
Zadnji senzori za parking
Elektricno zatvaranje i otvaranje prtljaznika
Bolero radio
Vozacevo i suvozacevo sediste sa lumbalnom podrskom
Osvetljenje poda
Dodatna 4 zvucnika
Program mreza
I znam da je stof jednobojan...

Posto razlika je 5450 evra... Radije bih dodao par stvari na Active, nije mi sve toliko bitno, a manje dosta ispadne... Negde sam na net-u procitao da se gube ona plasticna zastita za vrata sto izleti kad ih otvaras... Da li neko zna za jos nesto da se gubi, verovatno nesto sitno a vidljivo?
Hvala na vremenu!
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4

Na mreži markopn88

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #1 poslato: 05. Jun, 2019. 20:57 »
pa active ti je skroz klot da tako kazem, da bi ubacio nesto kao dodatnu opremu izadje skoro na isto kao ambition.. jedino ako tebi ne trebaju led svetla dvozoznka klima alu 17 inca i jos pojedine stvari..

Sent from my SM-J730F  

  • Vozi: renault laguna 1.9dci

Van mreže -nebojsa-

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #2 poslato: 05. Jun, 2019. 21:02 »
Po mom skromnom misljenju taj Active jedino kod Superba lici na nesto, sto se opreme tice. Kod Kodiaqa nema ni automatsku klimu, ni led farove, ni alu felne ako se ne varam. Obicno se dodavanjem par opcija na Active cena priblizi srednjem paketu opreme koji je gotovo uvek najpovoljniji.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Na mreži markopn88

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #3 poslato: 05. Jun, 2019. 21:05 »
to jesi u pravu.. kodiaq sa active opremom je bas siromasan, ambition je vec bolje uradjen i ja njega uzimam mozda samo promenim felne i boju metalic po zelji..

Sent from my SM-J730F  

  • Vozi: renault laguna 1.9dci

Van mreže -nebojsa-

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #4 poslato: 05. Jun, 2019. 21:15 »
Da ja kupujem taj auto, ispod Ambitiona ne bih isao. Dok na Active kompromisno dodas samo najneophodnije vec cena ode blizu Ambitiona. Jos ako na Ambition izboksujes neki popust, dodjes skoro na isto. Nisu moje pare u pitanju i naravno da je lako dodavati na cenu vozila tj. budzet ali je realno tako. Ja bih probao da dobijem ponudu za Ambition sa npr.metalik bojom i za Active sa neophodnim dodacima pa bih uporedio.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Na mreži markopn88

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #5 poslato: 05. Jun, 2019. 21:22 »
pa o tome pricam druze, ambition za kes uvek moze da se dobije uz neki popust barem meni tako rekli na sajmu kad sam bio.. jedino mi se svidja white moon boja bela ubija kako izgleda i lava blue.. ambition sa dodacima je jos uvek dosta jeftiniji nego da se uzme klot active.

Sent from my SM-J730F  

  • Vozi: renault laguna 1.9dci

Van mreže -nebojsa-

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #6 poslato: 05. Jun, 2019. 21:27 »
Na brzinu, sa konfiguratora; ako su cene bar priblizno tacne:
-Kodiaq 2.0TDI 150ks MT 4x4 Active+metalik+osnovne alu felne+klimatronik+bolero+zadnji senzori je oko 30300€. Najosnovnije doplate.
-Kodiaq 2.0TDI 150ks MT 4x4 Ambition + metalik je oko 31900€.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže StriborZapočeo temu

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #7 poslato: 05. Jun, 2019. 22:04 »
Ma mislim, dodao sam na konfigurator i ja neke stvari na Active: metalik boju, felne, Led i maglenke, Amudsen umesto Bolero i zadnje parking senzore ali zamenio bio ostale stvari za panoramu koja mi je lepa, tipa:

Dvozonska klima (mislim da je obicna dovoljna, to je isto zar ne samo sto je jedna, nije levo/desno? Nije slabija ili gora...)
Keyless go (moze i obican kluc)
Grejaci sedista, zatamljeni retrovizori, el.zatvaranje prtljaznika, ostalo, prezivecu...
Ne znam, razmisljam na glas, to zavisi od osobe do osobe sta mu je potrebno, ali mislim da ne gubim mnogo, a slicno mi izadje...
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4

Van mreže StriborZapočeo temu

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #8 poslato: 05. Jun, 2019. 22:05 »
Nije bas konfigurator tacan... I ja gledam 1.5, 150 konja, benzinac, sa manuelnim... Jeftiniji je dosta...
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4

Van mreže -nebojsa-

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #9 poslato: 05. Jun, 2019. 22:13 »
Ja sam gledao model koji je verovatno najcesci, 2.0TDI.
Standardna klima je ili obicna "manuelna" kod Active-a; ili klimatronik kod ostalih paketa.
Opet je slicno; Active 1.5TDI MT Kodiaq+metalik+alu17+klimatronik+Bolero+zadnji senzori je oko 25400€. Ambition Kodiaq 1.5TSI MT +metalik je oko 27000 €  :) Jos ako dodas led svetla na Active; eto te vec na ceni Ambition paketa; a i dalje dosta toga nemas sto je standard na Ambition paketu.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže vnov

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #10 poslato: 06. Jun, 2019. 08:25 »
Stribor pogledaj u mojoj temi ja sam po stavkama napisao šta ide u Active.
http://forum.skodaforum.rs/moj-suv/skoda-kodiaq-1-4-tsi-by-vnov/
Ono što se još razlika pored te zaštite na vratima je i da Activ nema gornju fijoku ispred suvozača.
Predpostavljam da gledaš 1.5TSI u activu sa ručnim menjačom i taj je na najvećem popustu 19.990 i odmah da ti kažem da za ambition nećeš dobiti toliki popust, možeš da očekuješ oko 5% i gratis metalik boju sve preko toga ili lična poznanstva i veze.Razlika izmedju activa i ambitiona sa trenutnim popustima je 5.500e to je ogromna razlika.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Na mreži markopn88

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #11 poslato: 06. Jun, 2019. 08:32 »
Nije bas konfigurator tacan... I ja gledam 1.5, 150 konja, benzinac, sa manuelnim... Jeftiniji je dosta...
ja isto gledam njega 1.5 150ks-a.. u ambition opremi sa nekim dodacima, ja mislim da je dosta za normalan porodicni auto 150ks-a. sad kako resetaju sa kaznama nema gde da se vozi brzo a i nema potrebe za tim..

Sent from my SM-J730F  

  • Vozi: renault laguna 1.9dci

Van mreže vnov

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #12 poslato: 06. Jun, 2019. 08:34 »
Po mom skromnom misljenju taj Active jedino kod Superba lici na nesto, sto se opreme tice. Kod Kodiaqa nema ni automatsku klimu, ni led farove, ni alu felne ako se ne varam. Obicno se dodavanjem par opcija na Active cena priblizi srednjem paketu opreme koji je gotovo uvek najpovoljniji.
Nema ni Superb u activu alu felne i zadnje parking senzore jedina razlika je automatskoj klimi.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže vnov

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #13 poslato: 06. Jun, 2019. 08:41 »
ja isto gledam njega 1.5 150ks-a.. u ambition opremi sa nekim dodacima, ja mislim da je dosta za normalan porodicni auto 150ks-a. sad kako resetaju sa kaznama nema gde da se vozi brzo a i nema potrebe za tim..

Sent from my SM-J730F
Nevezano od opreme kolege jeste upoznate sa problemom 1.5TSI motora koji još nisu rešili, bolje sačekajte malo da li će sa novim softverom to rešiti.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Na mreži markopn88

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #14 poslato: 06. Jun, 2019. 08:44 »
Nevezano od opreme kolege jeste upoznate sa problemom 1.5TSI motora koji još nisu rešili, bolje sačekajte malo da li će sa novim softverom to rešiti.
nisam upucen u to, a sta je problem? hvala na informacijama kolega

Sent from my SM-J730F  

  • Vozi: renault laguna 1.9dci



Pretraga foruma [Google]