Autor Tema: Povecan nivo ulja u motoru  (Pročitano 12964 puta)

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ninozZapočeo temu

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #15 poslato: 05. Avg, 2019. 10:02 »
Najverovatnije je dpf uzrokovao problem, kolega je lepo objasnio i tu ne treba ništa dodavati. Ja bih te samo pitao da li do tog problema imao pretežno gradskih vožnji koje upravo uzrokuju prisilne nedovršene regeneracije? Ako jesi, put je samo pomogao da se pasivno regeneriše dpf ako je još ispravan. Treba praktikovati vožnje na tempomatu na autoputu makar 15-ak minuta posle cca 500km isključivo gradske vožnje.

Da vecinom je bila gradska voznja. Znaci preporuka je na  500 km  izaci na auto put i vozi  brzinom vecom od 80, koliko ?
  • Vozi: skoda superb II

Na mreži observer

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #16 poslato: 05. Avg, 2019. 10:42 »
Na zalost, ne odredjujes ti nego ECU kada ce da se dogodi regeneracija. Sta to znaci: mozes voziti 3000 km na autoputu i kad se vratis kuci i parkiras u garazu - krene regeneracija. E to mi je vrh debilizma i u takvim momentima pozelim da zapalim ceo auto (onda se setim da trosi 4.8 u proseku pa se malo smirim :) )
Tako da preventivne voznje puno ne pomazu - kad pocne pasivna regeneracija, onda ga isteraj na put.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže ninozZapočeo temu

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #17 poslato: 05. Avg, 2019. 15:14 »
Na zalost, ne odredjujes ti nego ECU kada ce da se dogodi regeneracija. Sta to znaci: mozes voziti 3000 km na autoputu i kad se vratis kuci i parkiras u garazu - krene regeneracija. E to mi je vrh debilizma i u takvim momentima pozelim da zapalim ceo auto (onda se setim da trosi 4.8 u proseku pa se malo smirim :) )
Tako da preventivne voznje puno ne pomazu - kad pocne pasivna regeneracija, onda ga isteraj na put.

Molim te samo malo posto mi je ovo skroz nepoznato, kako mogu ja da vidim ili osetimtu regeneraciju
  • Vozi: skoda superb II

Na mreži observer

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #18 poslato: 05. Avg, 2019. 15:54 »
Duzi put moze samo da koristi. Regeneracija DPF se najlakse poznaje po tome sto su tada na leru obrtaji oko 1000 (inace su oko 800). Ako primetis da je u toku ne treba gasiti motor. Obicno je dovoljno voziti narednih 15 min. Auto treba da je u pokretu, brzina najmanje 60 km/h i cetvrti stepen prenosa (konsultovati uputstvo za auto jer se ovo moze razlikovati od modela do modela i godista). Koliko je presao auto?

Citiracu samog sebe, sa prethodne stranice :)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže ninozZapočeo temu

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #19 poslato: 05. Avg, 2019. 18:54 »
Citiracu samog sebe, sa prethodne stranice :)

Hvala, pomogao si mi, pozdrav
  • Vozi: skoda superb II

Van mreže djordje48

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #20 poslato: 05. Avg, 2019. 19:10 »
A da se aktvira regeneracija nasilno preko vcds? :o

Van mreže Jovana

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #21 poslato: 16. Avg, 2020. 08:41 »
Isti problem i kod mene , između malih servisa ( 15.000 km ) digne nivo ulja za litru. Uglavnom gradska vožnja . Na dijagnostici ( dve različite ) pokazuje da uradi regeneraaciju i da su dizne OK za tu kilomatražu ( 194.000 km. ) . Čađav auspuh , potrošnja goriva OK. Otvoren put , tempomat 135 km/ h , klima , 70 % auto put upali rezervu na 815 km. Jedan majstor kaže dizne , drugi DPF . Inače Octavia kraj 2012 140 ks DSG u vrlo dobrom stanju . MOLIM ZA SAVET 
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 Tdi 2012

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #22 poslato: 16. Avg, 2020. 15:03 »
Sta pokazuje na dijagnostici za stanje dpf a , i na koliko km radi regeneracije ?

Koje su brojke dizni ? To sto nekim majstorima bude ok nije bas tako ok .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Jovana

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #23 poslato: 16. Avg, 2020. 21:36 »
Ako sam dobro razumeo majstora , dizne su na 5 / 10 % . Nakon vožnja od nekih 40 km. ( autoput ) , stajalo da je uradio regeneraciju i da je DPF na 12 % . Do sad mi nije na tabli ni jednomm izbacio obaveštenje o DPF, kod mene auto godinu i po.
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 Tdi 2012

Van mreže AcoSk

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #24 poslato: 16. Avg, 2020. 21:52 »
Auto sa ispravnim dpf-om ne sme da ima cadjav auspuh.
Bar se meni beleo auspuh na svakom autu sa dpf-om.

Ne znam tacno sta je problem, ali verovatno cesta regeneracija, prekidanje iste zbog gradske voznje isl....

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #25 poslato: 16. Avg, 2020. 21:53 »
Nema to na % oko dizni . Moraju brojke da se vide tipa 0.23 0.89 1.34 2.12 itd itd . Slicno je i za dpf ima nekoliko stavki koje treba pregledati . Predpostavljam da je to neka univerzala dijagnostika , tesko da sa tim moze da se uradi nesto
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Jovana

Odg: Povecan nivo ulja u motoru
« Odgovor #26 poslato: 16. Avg, 2020. 22:13 »
Ako sam dobro razumeo majstora , dizne su na 5 / 10 % . Nakon vožnja od nekih 40 km. ( autoput ) , stajalo da je uradio regeneraciju i da je DPF na 12 % . Do sad mi nije na tabli ni jednom izbacio obaveštenje o DPF, kod mene auto godinu i po.
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 Tdi 2012



Pretraga foruma [Google]