Autor Tema: Servis karburatora, podesavanje smese, povecanje performansi  (Pročitano 6850 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži mar_cogZapočeo temu

Pozdrav ekipa.. kao sto se moglo videti iz prethodnih tema, imam feliciu 1.3, karburator, noviji model. Auto ima lovato plinski uredjaj, i vozen je uglavnom na plin. U pocetku je sve to bilo dobro, jer realno za bolje nisam ni znao.. medjutim, nakon malo citanja, proucavanja, gledanja kojecega, dodjem do zakljucka da nesto sa felcedesom nije u redu.. Naime, preko 110km/h moze da ide samo nizbrdo ili sa vetrom u ledja. A u Vojvodini brda nema. Pritom, nekad se oseti i neobican miris izduvnih gasova...Iscitao gomilu tema po ovom i briskoda forumu, i zakljucio da karburator ili ne valja ili nije podesen. E, sad, ne budem lenj i kontaktiram clana foruma (Dobrivoja), i dogovorim se sa covekom da dodjem da pogledamo sta je sa autom.. I bio sam u pravu. Karburator, sam po sebi i nije bio u losem stanju, iako sam ja mislio da je prljav, da ga treba cistiti ili menjati membrane, ali zato nista drugo nije valjalo. Naime, rasprsivac je neko od priucenih majstora fino oskrnavio, razbusivao ga, lepio silikonom pa to osim sto nije izgledalo kako treba, isto je tako i radilo. E sad, cim sam dosao, covek lepo stavio sondu, proverio izduvne gasove na plin, pa zatim na benzin, pa to podesio. Smesa bila izuzetno bogata, auto se bukvalno gusio. Onda smo zatvorili rupe u kucistu filtera za vazduh, koji je malo ostecen i pukao na par mesta. Zatim je prekontrolisana cela instalacija plina, prestelovano paljenje, i gomila stvari jos. U saradnji sa Dobrivojem, to jest uz njegovu pomoc, napravimo nacrt adaptera za sportski filter vazduha (razlog je samo lepsi zvuk, nista drugo), nadjemo resenje kako da obidjemo taj rasprsivac jer nam smeta za postavljanje adaptera, i krenem ja po malo skeptican kuci... Docepao se autoputa, pritisnuo skodu.. a ono, felcedes prede. Ide oko 130 na plin (ta brzina je pre podne bila misaona imenica za isti taj auto) pri oko 3500 obrtaja.. nisam imao srca da je stiskam vise da bi otvorila i drugo grlo. Bukvalno od onda se auto preporodio. Mnogo bolje prima gas, iako ona sama po sebi nije bas startna, a i potrosnja je malo manja. Za sad je to kako treba, cekamo da se sredi taj adapter pa onda na jos jedno stelovanje smese i montazu istog pa cemo videti kako ce ici. U svakom slucaju, kolege forumasi, ako imate problema sa krburatorima, znate kome treba da se obratite, a ako se neko odluci za modifikaciju slicnu ovoj (mislim na sportski filter vazduha), rado cu pomoci koliko mogu.
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Van mreže Filo

Odg: Servis karburatora, podesavanje smese, povecanje performansi
« Odgovor #1 poslato: 24. Jul, 2019. 09:23 »
AKo ti se vakuuum creva od razvodnik i ono drugo od poklopac gde dolivas ulje osteteni, promeni ih.
Kod mene u zadnje vreme osetio sam los rad na plin i nisam mogao da nastelujem idealno.
Samo sto sam opipao obe creva, onu su se raspadnale.
Promenio sam i te creva, nastelovao sam plin i evo vec 5-6 dana motor radi perfektno.
Obrati paznju i na to.
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 LX 1995

Na mreži Dobrivoje

Odg: Servis karburatora, podesavanje smese, povecanje performansi
« Odgovor #2 poslato: 04. Jan, 2022. 15:06 »
Hvala mar_cog na iskrenim recima, tu sam da pomognem koliko mogu.  bravo2
  • Vozi: skoda 1000 MB



Pretraga foruma [Google]