Autor Tema: Pomoc - Kupovina Octavie MK3  (Pročitano 3142 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TimmydjameZapočeo temu

Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« poslato: 24. Jul, 2019. 19:25 »
Kolege forumasi,
promenom posla dobio sam mogucnost da sa firmom kupim auto, koji cu 4 godine voziti za firmu, a posle pripada meni. Opcije su polovna vozila, sa kilometrazom max oko 120.000 km...cene do 13.000 hiljada eura...
Kolege voze Golf 7, a ja posto vec privatno vozim Octaviu A5 2.0TDI,  uzeo bih:
Octaviu 2015-16 godiste, dizel (posto se prelazi 10-15 hiljada godisnje), ali ne bi uzimao DSG posto dok ga otkupim, imace oko 200 hiljada, a sto se tice motora bas i nisam upucen kako se koji pokazao pa mi tu i treba najvise vasa pomoc i preporuka...
Naravno svaka sugestija je dobro dosla..tipa ako gresim i za DSG...

Hvala unapred.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 TDI 2006. Elegance

Van mreže fobia24

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #1 poslato: 24. Jul, 2019. 20:27 »
Zar nije bolje za tu km ipak neki benzinac stedljiv koji je i povoljniji sto se odrzavanja tice?

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk


Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #2 poslato: 24. Jul, 2019. 20:54 »
Slazem se za tu kilometrazu godisnje moze komotno benzin . Ali u svakom slucaju iako si za dizel 2.0 tdi slobodno , sto se tice benzinaca ja bih licno jurio 1.4 tsi
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže TimmydjameZapočeo temu

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #3 poslato: 24. Jul, 2019. 21:30 »
Realno je da ta km bude i veca, jer cu ga voziti i privatno. O benzinica nisam ni razmisljao previse posto ne znam kako ide 1.4 tsi (nekako sam mislio da je slab za porodicni auto), a znam da veci benzinci cugaju poprilicno. Interesantno je da su na oglasima bas retki.
Jos jedna stvar, koliki je hendikep 5-stepeni manuelni menjac?
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 TDI 2006. Elegance

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #4 poslato: 24. Jul, 2019. 21:43 »
1.4tsi i 2.0tdi imaju oba 6 brzina manuelni . 1.4tsi 140ks i 2.0tdi 150ks idu isto , razlika im je u 1-2 l proseka na 100km . Od ova 2 po meni koji god da odlucis neces imati greske .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže TimmydjameZapočeo temu

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #5 poslato: 24. Jul, 2019. 22:02 »
1.4tsi i 2.0tdi imaju oba 6 brzina manuelni . 1.4tsi 140ks i 2.0tdi 150ks idu isto , razlika im je u 1-2 l proseka na 100km . Od ova 2 po meni koji god da odlucis neces imati greske .

Hvala  bravo2 :bravo:
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 TDI 2006. Elegance

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #6 poslato: 24. Jul, 2019. 22:55 »
Nema na cemu , tu smo svi da pomognemo :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Filip BG

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #7 poslato: 25. Jul, 2019. 08:32 »
Dobar dan Timmydjame,
ne znam koliko vremena imate na raspolaganju za kupovinu auta. Način koji bih preporučio zahteva vreme, tj. strpljenje da se takav auto i prodavac pojave. Preporučio sam ga kolegi i on je posle nekoliko meseci čekanja dobio ono što je želeo. Odete u Auto Čačak (ili neki drugi salon sa dobrim prometom vozila) i kažete šta želite. Kada se pojavi čovek koji hoće takav auto da da kao učešće za kupovinu novog oni će vas direktno spojiti sa vlasnikom jer vi možete da mu date bolju ponudu nego oni. Razlog je što oni moraju dva puta da plate porez na "dobit" od 2.5% i preuzimaju rizik dalje prodaje. Kolega je kupio odličnu Oktaviju Style 2016, 1.6 tdi sa 32.000km u okviru vašeg budžeta. Ja sam bio prijatno iznenađen stanjem vozila. Prvi vlasnik je kupio novi Kodiaq.
Srećno i čuvajte posao u toj firmi.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #8 poslato: 25. Jul, 2019. 08:35 »
Oni ne placaju taj porez vec traze od vlasnika vozila da odjavi vozilo i plati porez, provereno.
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže Filip BG

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #9 poslato: 25. Jul, 2019. 09:37 »
Zavisi od slučaja do slučaja.
Suština je da Timmydjame može da ponudi bolju cenu nego Škoda diler nekome ko hoće da menja auto staro za novo. Onda su i prvi vlasnik i Timmydjame na dobitku. A i diler jer je prodao novi auto, a nije uzeo stari da stoji kod njega radi dalje prodaje.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži Mihailo

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #10 poslato: 25. Jul, 2019. 10:42 »
Slazem se za tu kilometrazu godisnje moze komotno benzin . Ali u svakom slucaju iako si za dizel 2.0 tdi slobodno , sto se tice benzinaca ja bih licno jurio 1.4 tsi

Ja se ubacujem samo gde se prica o 1.4tsi...   :B=)

Nazalost, benzinaca gotovo i da nema u poslednje vreme, pogotovu 1.4tsi. Posle Adamovog, bio je jos jedan u Nisu, sa ocigledno farbanim zadnjim delom i jednim zadnjim vratima.
Ali Filipova ideja mi se cini odlicna, pa cu i sam nazvati AC da probam... Kad vec cekam od septembra, jos koji mesec nece biti problem...  :'(

  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Van mreže TimmydjameZapočeo temu

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #11 poslato: 26. Jul, 2019. 21:32 »
Dobar dan Timmydjame,
ne znam koliko vremena imate na raspolaganju za kupovinu auta. Način koji bih preporučio zahteva vreme, tj. strpljenje da se takav auto i prodavac pojave. Preporučio sam ga kolegi i on je posle nekoliko meseci čekanja dobio ono što je želeo. Odete u Auto Čačak (ili neki drugi salon sa dobrim prometom vozila) i kažete šta želite. Kada se pojavi čovek koji hoće takav auto da da kao učešće za kupovinu novog oni će vas direktno spojiti sa vlasnikom jer vi možete da mu date bolju ponudu nego oni. Razlog je što oni moraju dva puta da plate porez na "dobit" od 2.5% i preuzimaju rizik dalje prodaje. Kolega je kupio odličnu Oktaviju Style 2016, 1.6 tdi sa 32.000km u okviru vašeg budžeta. Ja sam bio prijatno iznenađen stanjem vozila. Prvi vlasnik je kupio novi Kodiaq.
Srećno i čuvajte posao u toj firmi.
Hvala na predlogu Filipe, popricacu sa sefom transporta pa videti da li i ovo moze biti opcija, posto ce se auto voditi na firmu u pocetku, pa nzm da li je problem kupovina od privatnog lica ili mora sa placa zbog fakture i ostalih peripetija. U svakom slucaju, ova opcija je baaas na ruku i dobitna onima koji ne zure da uzmu vozilo, a nisam znao da auto saloni hoce tako da izadju u susret.
Hvala jos jednom. bravo2

  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 TDI 2006. Elegance

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #12 poslato: 27. Jul, 2019. 07:25 »
Mislim da bi bilo pametno da dođeš danas na skup u Novi Sad, mogao bi svašta da čuješ i saznao o Školama a lakše je uživo pričati.
Naravno, mogao bi i da probaš neka od vozila što bi svakako vredelo i pomoglo u izboru...
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže TimmydjameZapočeo temu

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #13 poslato: 27. Jul, 2019. 10:42 »
Mislim da bi bilo pametno da dođeš danas na skup u Novi Sad, mogao bi svašta da čuješ i saznao o Školama a lakše je uživo pričati.
Naravno, mogao bi i da probaš neka od vozila što bi svakako vredelo i pomoglo u izboru...
Vrlo rado, bas bih voleo da upoznam ekipu, ali morace da priceka neko drugo druzenje, posto je supruzi juce bio termin za porodjaj tako da sam "dezuran" i u pripravnosti. Nadam se da ce do tog drugog druzenja biti dve prinove.

Sent from my SM-G925F  

  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 TDI 2006. Elegance

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Pomoc - Kupovina Octavie MK3
« Odgovor #14 poslato: 29. Jul, 2019. 09:01 »
Bravoooooo, samo napred!

Ima li kakvih vesti?
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket



Pretraga foruma [Google]