Autor Tema: Ogrebotine  (Pročitano 5939 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milosn8Započeo temu

Ogrebotine
« poslato: 24. Jul, 2019. 19:29 »
Pozdrav svima, primetio sam nekoliko vecih ogrebotina na autu, komsijina deca se vozaju bajsom i nekoliko automobila su izgrebala  >:( da li ima neki proizvod kojim se moze bar malo sakriti/ublaziti te ogrebotine, nije nista strasno ali me nervira kad vidim. Otvaram novu temu jer nisam pronasao da je neko pisao o ovome.
Hvala svima!  :)

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Ogrebotine
« Odgovor #1 poslato: 24. Jul, 2019. 20:06 »
Uzmi 3m polir pastu zeleni cep , rucno ispoliraj koliko moze , sitne ogrebotine se skinu lako
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže milosn8Započeo temu

Odg: Ogrebotine
« Odgovor #2 poslato: 25. Jul, 2019. 06:52 »
Hvala na odgovoru, pretpostavljam da je imaju u prodavnicama auto kozmetike? Kako polirati? Naneti na neku krpu i trljati?

Van mreže Karlheinz

Odg: Ogrebotine
« Odgovor #3 poslato: 05. Avg, 2019. 10:51 »
Imaju je, ja npr. imam polir pastu staru nekoliko godina, sve "završavam" sa njom. Krpa za poliranje mi je takođe stara par godina, kupio sam je sa pastom, tražio u auto radnji krpu za poliranje, liči na gazu. :-)

Amaterski i u kućnoj radionosti, ja to radim ovako: Opereš detaljno površinu koju poliraš i sačekaš da se osuši. Naneseš polir pastu (jednom) krpom u tankom sloju. Sačekaš da se osuši npr. max 10 min, u hladovini, nikako na suncu! Uzmeš što mekšu, (drugu) čistu i suvu krpu i trljaš npr. kružnim pokretima, menjaš pravac pokreta ponekad, malo po malo zahvatajući površinu pod pastom. Npr. površinu 0,5x0,5m, poliraš 4-5 min. Polir pasta će "nestati" prilikom prvog prelaza krpom, ali nastavi da poliraš - pasta je na krpi. I to je to.
Ovako sam ja u više navrata najobičnijom pastom, skinuo fine ogrebotine, npr. kada prođeš kolima a neka grančica ti zakači krov ili vrata, i ostanu jedva vidljivi tragovi na laku.

Nije ogrebotina, ali tako sam pre neki dan skinuo "uspomenu" iz Grčke, od crvenog auta, na suvozačevim vratima. Polirao sam haubu ustvari, jer je posle pranja neadekvatnim sunđerom ostalo dosta sitnih tragova po laku, pa sam "usput" skinuo i ovaj crveni trag, istom procedurom opisanom gore, ali sa malo jačim stiskom nego inače, crvena farba ostala je na krpi.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže milosn8Započeo temu

Odg: Ogrebotine
« Odgovor #4 poslato: 14. Avg, 2019. 09:03 »
Hvala Karlheinz na detaljnom objasnjenju, probacu kad se vratim sa odmora. Nisu neke velike ogrebotine ali opet me nerviraju, volim kad je sve kako treba.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Ogrebotine
« Odgovor #5 poslato: 14. Avg, 2019. 13:24 »
Ja samo ne bih cekao da se pasta osusi , kada profesionalno poliraju ne cekaju nista tako da sve kao sto je opisao Pedja samo bez toga
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !



Pretraga foruma [Google]