Autor Tema: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY  (Pročitano 17437 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dechaZapočeo temu

Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« poslato: 06. Nov, 2013. 14:32 »
Problem neba koje se odlepljuje mi se dešava evo već treći put sa različitim automobilima. Tako da mi ovo nije prvi put da ga lepim. Na škodi mi se odlepilo skroz do zadnjeg levog ćoška.



Nadam se da se dobro vidi na ovoj slici. Posao lepljenja neba traje barem dva dana. Jedan za skidanje, čišćenje i lepljenje. Drugi za vraćanje u kola. Takođe potreban vam je bar još jedan kolega za pomoć. Ja sam iskoristio drugara kome se odlepilo nebo u astri G pa smo zajedno radili oba auta.

Prvo naravno treba skinuti i izvaditi nebo tako što se skinu suncobrani Very Happy srednje svetlo, dva mala bočna svetla i četiri rukohvata. Kederi na vratima se samo povuku na dole negde do pola vrata pa se kad se izvadi nebo vrate nazad. Plastike na srednjim stubovima (gde su pojasevi) se samo povuku pri vrhu primenom brutalne sile zato što se kao i sve ostale plastike drže onim brutalnim metalnim tiplovima (ne znam kako se tačno zovu) Moja je preporuka da se sve to radi upravo kad su ovakve vrućine jer su sve plastike kao žvaka i uglavno će vam svi ti tiplovi ostati u šasiji pa ćete ih naknadno vaditi kad budete sve vraćali. Kad se izvadi nebo skine se stara tkanina i onda se ošisti ribaćom četkom sav stari sunđer.



Ovako izgleda kad je očišćeno.



Nakon toga lepiti. Ja već treće nebo lepim lepkom za drvo, onim belim tutkalom, i nijedno mi se do sada nije naknadno odlepilo. Kod ovog sam imao malo problem zato što su mnogo jaki pregibi tamo gde su ručke i oko srednjeg svetla pa sam samo na tim mestima koristio sintelan. Inače njega izbegavam zato što mi se prvo nebo koje sam lepio sa njim na Golfu totalno iskrivilo tj sagoreo ga je. Sa drvofiksom nema tog problema samo što se suši 24h.



Materijal koji sam lepio je originalni materijal za nebo koji ima na sebi sloj sunđera. Na mesta koja sam zalepio sintelanom (to su ova udubljenja za ručke) sam stavio polupune vrećice sa peskom da bi mi pritiskale, a ostatak sam samo blago rukama ispritiskao i ostavio do sutra da se osuši. Sutradan ide odsecanje viška tkanine svuda u krug i vraćanje obrnutim redosledom u kola ( oko 2h)



Ovo je gotov proizvod.



Slike možda nisu najbolje ali videćemo se na skupovima pa koga interesuje moći će da pogleda. Ako sam nekom pomogao, pomogao sam, a mene za dan bezbednosti ako se sete , sete se...Very Happy
Pozdrav

Original posted by Decha on www.skoda-klub-srbija.com
« Poslednja izmena: 07. Nov, 2013. 09:14 dulefontana »
  • Vozi: skoda fabia 1.9tdi 2006

Van mreže Nenad75

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #1 poslato: 25. Nov, 2013. 06:11 »
Хвала на савету и детаљним сликама, мислим да ћу и ја пробати да сам залепим

Van mreže dechaZapočeo temu

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #2 poslato: 28. Nov, 2013. 00:17 »
Ako hoces ja imam nebo koje sam izvadio iz moje Fabie karavan, posto sam nabavio polovno koje sam odradio ba stavio u auto. Dacu ti gaako hoces,  posto vidim da si komsija iz Zemuna  :)) Uradis lepo sve na njemu i posle samo spakujes....
  • Vozi: skoda fabia 1.9tdi 2006

Van mreže Badja

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #3 poslato: 19. Dec, 2013. 18:59 »
Svaka cast druze, kum ima veliki problem na svom Golfu 3-ci pa ako nije problem u pp mi posalji Br da te eventualno kontaktiramo oko nekog saveta sta kako.
Unapred ti hvala

Van mreže durmitor2000

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #4 poslato: 24. Maj, 2014. 14:59 »
Svaka cast na zameni neba. Mada se ne vide poslednje slike gotovog rada ne sumljam da je super uradjeno. Pošto planiram sam da menjam tapacirung na vratima interesuje me gde si kupio materijal sa sundjerom koji se koristi za tapaciranje.

Pozzz....

Van mreže dechaZapočeo temu

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #5 poslato: 29. Maj, 2014. 11:21 »
Materijal sam kupio u Dermi u ulici Kralja Petra 57  http://www.dermabg.com/

Pozdrav
  • Vozi: skoda fabia 1.9tdi 2006

Van mreže dechaZapočeo temu

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #6 poslato: 29. Maj, 2014. 11:34 »
Evo slika završenog posla ali nažalost bolje nemam pošto sam u međuvremenu zanovio limuzinu.

Pozdrav
  • Vozi: skoda fabia 1.9tdi 2006

Van mreže durmitor2000

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #7 poslato: 29. Maj, 2014. 12:46 »
Uuu pa super je ispalo. A jel si kupio materijal koji vec ima Sundjer ili si lepio sundjer za nebo pa preko platno.
Hvala za link.

Van mreže durmitor2000

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #8 poslato: 29. Maj, 2014. 12:48 »
A vidim da je vec bilo sundjera to je najbolja varijanta. Samo da nadjem to i bice extra.

Van mreže sasacalko

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #9 poslato: 06. Mar, 2017. 20:41 »
     Ovako, ko nema zivce neka ostavi zamenu neba majstorima. Skidanje rucica, suncobrana, osvetljenja je lako. Skidanje plastika je tezak triperaj. Probao sam da vucem rukama i to ide dosta tesko, pa sam slomio jednu plastiku. ( http://forum.skodaforum.rs/kupujem-skodu-delove-saveti/k-plastiku-za-stub/new/#new). Kada sam slomio i video da su zabice metalne, uzeo sam dugacak srafciger i ostale plastike skinuo bez lomljenja.  Za ponovnu montazu je potreban jedan pomocnik koji ce da pridrzava nebo dok usrafite rucice, suncobrane i svetlo.  Stalno treba paziti da se karton ne slomi.
     Na kraju sam ipak zadovoljan uradjenim poslom.
     

Van mreže milosgranice

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #10 poslato: 26. Avg, 2017. 11:53 »
kako se skida ovo srednje malo svetlo? sve mi je drugo jasno pa da krenem sa poslom
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Na mreži djordjebg

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #11 poslato: 26. Avg, 2017. 12:02 »
Pazljivo skines masku koja ide preko sijalica( kao kod zamene istih), zatim ces viditeti dva mala PH srafa neposredno pored sijalicnih grla, oni drze ovaj beli okvir, kada ga izvuces izvadices dzek instalacije.

Van mreže milosgranice

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #12 poslato: 26. Avg, 2017. 20:00 »
mislio sam na mala svetla iznad stubova sa strane a nisam lepo napisao i nadovezao sam se na onu sliku
skinuo sam nebo, ta svetla idu sa nebom i onda je lakse da se skinu, sad lepljenje
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže bushido

Odg: Lepljenje (tapaciranje) neba – DIY
« Odgovor #13 poslato: 21. Nov, 2017. 17:58 »
Pitanje, kako se skida kukica koja drzi drugu stranu sjenila?
Moze neka uputa (slikovna, video bilo kako) jer jednu sam potrgao, htio bi drugu bez skidanja skinuti...
Nasao sam uputu od kolege  krcaerdoglija oko toga, ali rezltat je gore vec spomenut  :B=)



Pretraga foruma [Google]