Autor Tema: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja  (Pročitano 15493 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže NaZGuLZapočeo temu

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #15 poslato: 09. Sep, 2019. 15:56 »
Ja taj auto imam vec 3 godine, naravno da ne pricam samo o podatku sa borda. Ne znam koliko puta testirano preko rezervoara
  • Vozi: Oktavija VRS

Van mreže Zarko

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #16 poslato: 09. Sep, 2019. 20:49 »
Ja sam naglasio da sa DSG-om (manuelni menjac koga salta robot) trosi manje nego sa manuelnim.
A "obicni" automatici trose vise, to da.
Ja, sam tri godine vozio octaviju 1.4 tsi dsg  prešao skoro 90 hiljada, i imamo na poslu istu tu octaviju isti motor sve isto samo manuelni menjač. Više je trošila moja sa dsg 1/1 proverena informacija za litar više je trošila ako ne nekad i više

Sent from my SM-G973F  


Na mreži Markkoni

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #17 poslato: 09. Sep, 2019. 22:03 »
Meni je uvek DSG trosio nesto vise od manuelca, stagod oni deklarisali.

Sent from my SM-G930F  


Van mreže Zarko

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #18 poslato: 09. Sep, 2019. 22:06 »
Meni je uvek DSG trosio nesto vise od manuelca, stagod oni deklarisali.

Sent from my SM-G930F
Tačno tako. On ga, drži uvek na niskom broju obrtaja kada, se normalno vozi ali to nije uvek najmanja potrošnja. Jeste najbolje za motor ali ne i za potrošnju.

Sent from my SM-G973F  


Na mreži petarp031

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #19 poslato: 09. Sep, 2019. 23:23 »
Niski obrtaji nisu najbolji za motor, oni nisu stetni u krstarecem rezimu voznje, na opterecenjima nikako ne valjaju, najvise ostecuju radilicu i lezajeve. DSG zna da radi na bas niskim obrtajima, najcesce oko 1200 rpm, ali je njegova velika prednost sto se veoma brzo adaptira na agresivniji nacin voznje, bez ikakvog zamora po vozaca, sto kod manuelca nije slucaj. Ovo se odnosi na medjuubrzanja, u preticanjima mi je uvek izmicao delic sekunde auto iste snage sa dsg, bez obzira u koju brzinu usaltao manuelnog.
Sam komfor za putnike u vozilu sa dsg menjacem, bez obzira na rezim voznje, daje mu prednost, a ta neznatna razlika u potrosnji je diskutabilna, obzirom da je na dsg i prosecna brzina u velikom broju slicajeva veca na identicnim relacijama.
Kolega, kupio si rs verziju skode, ne mozes ocekivati da takav auto ima potrosnju 5 litara na brzini od 120 kmh, u to se mozes uveriti ako uporedis obrtaje sa obicnom 2.0tdi, verujem da su znatno veci obrtaji na rs u odnosu na obicnu octaviu. Ako ti smeta potrosnja, prodas rs, kupis obicnu 2.0tdi sa manuelnim, cipujes sa dodatnih 50-60 ks pa pariras foču od 200ks kome je zamajac verovatno proleteo kroz auspuh, obzirom da ima širine
Moram malo da se nasalim, ali ja stvarno nisam video mondeo koji radi na leru kako treba, a da na stiskanju gasa ne klikce i ispusta cudne zvukove. Tacno je da svaki ide mnogo dobro, ali nazalost ne bas pouzdano.
Nadam se da si kupio ispravnu masinu i da ces promeniti svoje misljenje u odnosu na forda.
Pozdrav

Sent from my SM-A920F  


Na mreži petarp031

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #20 poslato: 09. Sep, 2019. 23:31 »
Izvinjavam se na prethodnom postu, svoje misljenje o mondeu sam izneo za motor 2.0, sa 2.2 se nisam susretao, ali je veoma verovatno da 2.2 ima manju potrosnju na otvorenom, bas kao sto 3.0tdi ima manju potrosnju od 2.0tdi na auto putu.

Sent from my SM-A920F  


Van mreže NaZGuLZapočeo temu

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #21 poslato: 10. Sep, 2019. 21:28 »


Iskreno vec sam promenio misljenje, samo me zanimalo iskustvo vas koji vozite skodu neko vreme. Ne znam kako se ponasaju noviji, ali svakako je udobnija od ovog mondea i lepasa za voznju. Ja nisam imao problema sa zamajcem ali mi turbina 2 puta se raspala. E sad opet 15god star auto, majstori koji remontuju su uzas tako da ne znam dal od cipa ili ne sobzirom da su se pre mene vozili bez tih problema mnogo vise nego ja. Skodom sam za sad jako zadovoljan, kupio sam dosta mladji i auto koji je presao svega 114.000 tako da se nadam da cu se voziti vez vecih kvarova neko vreme. Hvala svima na odgovrima
  • Vozi: Oktavija VRS

Na mreži petarp031

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #22 poslato: 10. Sep, 2019. 23:17 »
U, pa ti si kupio nova kola, skoro pa da nisu razradjena. Da nije to onaj crni rs, koza, dsg, prodavao se dosta dugo, a auto deluje nov. Mislim da je vlasnik nekada bio aktivan na forumu, ljubitelj je rs masina. Ako je to taj auto, nema sta da brines, radi se o vrhunskom primerku.
Pozdrav i uzivaj.

Sent from my SM-A920F  


Van mreže NaZGuLZapočeo temu

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #23 poslato: 10. Sep, 2019. 23:42 »
Mat beli je, prodavao se mozda 2 meseca pre nego sto sam kupio. Iz cacka je auto a uvoz iz svice. Dobru opremu ima, iskreno ne znam sta moze da fali sem tipa grejaci soferke tj to sam primetio. Odrzavan i ocuvan, bas sam zadovoljan. Iskreno vise volim manuelni menjac al sta je tu je. Namestilo se
  • Vozi: Oktavija VRS

Na mreži AcoSk

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #24 poslato: 11. Sep, 2019. 00:04 »
Ja, sam tri godine vozio octaviju 1.4 tsi dsg  prešao skoro 90 hiljada, i imamo na poslu istu tu octaviju isti motor sve isto samo manuelni menjač. Više je trošila moja sa dsg 1/1 proverena informacija za litar više je trošila ako ne nekad i više

Sent from my SM-G973F
Za litar vise? Nesto mi to nije moguce, ne zameri...
A iskljucivo si samo ti vozio i jednu i drugu?

Druga stvar, moze vozac da vozi tako sto potapa gas u visokim stepenima prenosa (ne nizira) pri preticanju, a dsg svakako to ne dozvoljava, nego ga salta ispred crvenog polja.
Ako je stil voznje jednog vozaca takav, naravno da ce dsg vise da trosi.
Sve zavisi od vozaca, ali fabricki podaci su da manje trosi i bolje ubrzava sa dsg-om.

I da, niski obrtaji nikako i nikada nisu bili, niti ce biti najbolji za motor (pogotovu pri ubrzanju).

Van mreže NaZGuLZapočeo temu

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #25 poslato: 11. Sep, 2019. 00:33 »
Ne znam kako drugi funkcionisu ali ovaj ima nesto kako mi bivsi vlasnik rekao dupli gas. Tipa ako noralno pritisnes on menja na tih 1.2-1.5obrtaja i sporo ubrzava, ako pritisnes na 2/3 onda menja na oko 2.5-3k  a ako stisnes do kraja odma vraca u nizu (cak iz pete u trecu) i puni i u crveno malo i kao da ima vise snage nego u drugoj varijanti.
  • Vozi: Oktavija VRS

Van mreže Zarko

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #26 poslato: 11. Sep, 2019. 00:54 »
Možeš da veruješ ili ne tako je kako je. Nisam ja vozio oba ja sam vozio dsg ali, dosta često smo išli zajendo tako da, stilovi vožnje se ne razlikuju. A i da fabrički je deklarisano da dsg troši više od manualnog.

Sent from my SM-G973F  


Van mreže Zarko

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #27 poslato: 11. Sep, 2019. 01:01 »
Za litar vise? Nesto mi to nije moguce, ne zameri...
A iskljucivo si samo ti vozio i jednu i drugu?

Druga stvar, moze vozac da vozi tako sto potapa gas u visokim stepenima prenosa (ne nizira) pri preticanju, a dsg svakako to ne dozvoljava, nego ga salta ispred crvenog polja.
Ako je stil voznje jednog vozaca takav, naravno da ce dsg vise da trosi.
Sve zavisi od vozaca, ali fabricki podaci su da manje trosi i bolje ubrzava sa dsg-om.

I da, niski obrtaji nikako i nikada nisu bili, niti ce biti najbolji za motor (pogotovu pri ubrzanju).
Istekao mi edit nešto si pobrkao niti ubrzava bolje niti manje troši, tako kaže fabrika ne ja. Naravno da je neuporedivo bolji dsg za vožnju ali ovo je realnost. Pozz

Sent from my SM-G973F  


Na mreži AcoSk

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #28 poslato: 11. Sep, 2019. 23:44 »
Izgleda da si ipak ti pobrkao nesto, pogledaj malo bolje...
Fabricki podaci su da sa dsg-om manje trosi. Tako je za skoro sve motore. Postoje, u manjem procentu, neki gde sa dsg-om trosi vise.
Za ovu vRS octaviu pise da trosi vise sa dsg-om (verovatno zbog samog softverskog setup-a dsg-a s obzirom da je vRS).

Sto se tice ubrzanja (nije tema o tome, ali...), ne znam gde sam ja procitao da je bolje sa dsg-om, ali neka, mozda je negde greskom pisalo pa je meni ostalo upecatljivo. Svakako je mala razlika, svega 0,1 sekunda u korist manuelnog.
A konkretno za ovu vRS octaviu, ubrzanje je isto sa manuelnim i sa dsg-om.

p.s. A to da poredis potrosnje dva auta na nekoj velikoj kilometrazi, a nije ih vozio isti covek, necu ni da komentarisem. Bas neozbiljno od tebe.

Van mreže Zarko

Odg: Octavia vrs 2012 tdi potrošnja
« Odgovor #29 poslato: 12. Sep, 2019. 00:00 »
Nema sta da, ti kažem na to tvoje očigledno je da imaš iskustva više nego ja verovatno si vozio sve te automobile što pričaš. Tako da neću da komentarisem to ali evo posto ne mogu da, nadjem spec. Za 1.4 našao sam za 1.5 što su malte ne isti motori. I opet ponavljam da svaki dsg a nisam ih vozio malo doduše najviše u vagenu, je trošio više od manuelnog. Pozz P. S. Ovo je samo moje iskustvo i moje mišljenje.

Sent from my SM-G973F  




Pretraga foruma [Google]