Autor Tema: Treće stop svetlo OCTAVIA karavan  (Pročitano 4747 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži DonKihotZapočeo temu

Treće stop svetlo OCTAVIA karavan
« poslato: 28. Sep, 2019. 09:30 »
Kako mi treće stop svetlo nikako nije radilo, rešio sam da ga napravim.
Lampa je zatvorena i ima led panelčić unutra koji se ne može zameniti.
Sama lampa je skupa, pa sam ja uzeo led traku 14,4W koja se može kratiti u IP zaštiti.
Plan je da bijaksom (graverkom) otvorim štop, ubacim traku i sve zatvorim ponovo.
Nisam stigao previše da slikam, i nema tu neke nauke, želim samo da pokažem onima koji razmišljaju
da mogu to sami napraviti.
Od alata i materijala ja sam koristio bijaks, pištolj za plastiku, lemilicu, led traku i sitni alat...
Najpre treba poskidati plastike sa gepek vrata i skinuti lampu. Lampu drže tri plastična srafa M13.
Treba razdvojiti konektor za napajanje i prskalicu za staklo gepeka. Sve je po principu lego kockica..
Ja sam otvarao lampu sa strane da ne poremetim nosače.

Stari led panel sam iskoristio da za njega nalepim led traku jer mu je nesvetleća strana ravna.


Zadnju stranu (između kućišta lampe i zadnje strane led trake) sam dobro zalio pištoljem za plastiku.
Zatim sam vratio isečeni deo i zalio takođe plastikom. Koristio sam plastiku jer volim da radim sa njom.
Ima dobra svojstva nije agresivna i brzo se hladi. Elastična je a lepi dobro ako se pravilno upotrebi.

I na kraju:


Potrebno vreme za operaciju je nekih 1,5-2h sa sve pripremom i laganim radom, dok se skine, otvori,
zalemi, popije kafa, vrati sve i prikupi alat.
Napomenuo bih da sam ja prvo hteo da zadržim konektor pa sam skinuo pinove sa panela i zalepio ih za lampu
da bih mogao da stavim džek, ali sam na kraju izveo žice iz lampe, skinuo konektor i stavio redne kleme.
Planiram da nađem dvopolni konektor i da ubacim umesto originalnog. Deluje mi sigurnije, a baš ne verujem
da će se ovo više ikada otvarati. A i da hoće, stari konektor se lako može vratiti.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Treće stop svetlo OCTAVIA karavan
« Odgovor #1 poslato: 28. Sep, 2019. 12:44 »
Sve isto sam uradio i kod mene , evo vise od 2 god radi bez problema .  bravo2
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži DonKihotZapočeo temu

Odg: Treće stop svetlo OCTAVIA karavan
« Odgovor #2 poslato: 28. Sep, 2019. 12:51 »
Realno, mnogo je dati 30e za zamensku lampu čiji je kvalitet upitan. Sa kvalitetnom LED trakom kojih ima na pretek, štop koji ne gori stalno bi trebao godinama da traje, pogotovo u IP zaštiti bez oksidacije moze stradati neka dioda kroz par godina a da se i ne primeti...

Poslato sa EML-L29  

  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Treće stop svetlo OCTAVIA karavan
« Odgovor #3 poslato: 28. Sep, 2019. 13:32 »
Ja ih imam dosta a opet sam stavio traku . Ne zbog kvaliteta , zatamnio sam i 3 stop pa sam stavio led i mnogo se bolje vidi kada kocim .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži DonKihotZapočeo temu

Odg: Treće stop svetlo OCTAVIA karavan
« Odgovor #4 poslato: 28. Sep, 2019. 14:17 »
Sto je jako bitno, pogotovo sto je ovaj najuocljiviji.

Poslato sa EML-L29  

  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Arkoo88

Odg: Treće stop svetlo OCTAVIA karavan
« Odgovor #5 poslato: 30. Jul, 2020. 08:30 »
Kako skunuti plastike s unutrasnje strane,a da sve nepocupam,nisam nesto vjest u tome,zamenuo bih sam sebi stopku al neznam skinuti plastike
  • Vozi: Octavia 1.6 2012

Na mreži DonKihotZapočeo temu

Odg: Treće stop svetlo OCTAVIA karavan
« Odgovor #6 poslato: 30. Jul, 2020. 13:44 »
Plastike su na žabicu. Moraš povući i to je to.  Za tapacire ima i alat da se nabavi ali opet ne garantuje sa plastična žabica neće pući. Na gepek vratima su nešto drugačije i teško da će pući.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Arkoo88

Odg: Treće stop svetlo OCTAVIA karavan
« Odgovor #7 poslato: 30. Jul, 2020. 13:51 »
Hvala ma za gepek i pitam,posto se nista nevidi,nezz sta je iza,a nezelim silu pretjerano koristiti ;)
  • Vozi: Octavia 1.6 2012

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Treće stop svetlo OCTAVIA karavan
« Odgovor #8 poslato: 30. Jul, 2020. 18:58 »
Slažem se. Moje pravilo je - ništa na silu, daj veći čekić!
:)
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4



Pretraga foruma [Google]