Autor Tema: Problem s dsg-om  (Pročitano 4834 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže StolePaZapočeo temu

Problem s dsg-om
« poslato: 18. Okt, 2019. 11:26 »
Zdravo svima!
Imam Superb 2 2008 2.0 tdi
Jel moze neko da mi preporuci dobrog majstora za dsg menjace, samo da nije “Cacak”  :)
Auto jedva ubacuje u brzine skripi i udara
  • Vozi: Skoda Superb 2 2.0 TDI

Na mreži AcoSk

Odg: Problem s dsg-om
« Odgovor #1 poslato: 18. Okt, 2019. 15:34 »
Moram da pitam, zasto ne Cacak? :)

Van mreže StolePaZapočeo temu

Odg: Problem s dsg-om
« Odgovor #2 poslato: 18. Okt, 2019. 17:49 »
Oni ne popravljaju dsg menjace
Menjaju mehatronik ako treba, zamajac ili kvacilo. A to je preskupo, po narocito mehatronik, tako za te novce mogu skoro 3 ispravna polovna menjaca da kupim.
Ali s obzirom da je to “macka u dzaku” reko da vidim dal mogu da ga popravim.
  • Vozi: Skoda Superb 2 2.0 TDI

Na mreži MAKS

Odg: Problem s dsg-om
« Odgovor #3 poslato: 18. Okt, 2019. 22:17 »
Imas firmu mislim u sopotu koja se bavi odavno automatskim menjacima. A i sto tako mislim da ima negde od beograda prema pancevu. Pa proguglaj pa vidi. A popravka sigurno da nije jeftina. Ili stavi sve na papir pa vidi neki polovan menjac.

Da i jos sam  jedno pitanje. Menjac sa 6 ili 7 brzina.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže StolePaZapočeo temu

Odg: Problem s dsg-om
« Odgovor #4 poslato: 18. Okt, 2019. 23:00 »
Imas firmu mislim u sopotu koja se bavi odavno automatskim menjacima. A i sto tako mislim da ima negde od beograda prema pancevu. Pa proguglaj pa vidi. A popravka sigurno da nije jeftina. Ili stavi sve na papir pa vidi neki polovan menjac.

Da i jos sam  jedno pitanje. Menjac sa 6 ili 7 brzina.

Sa 6 brzina
Prvo mi je izbacio ove 2 greske kad je poceo problem



Sent from my iPhone  
  • Vozi: Skoda Superb 2 2.0 TDI

Van mreže StolePaZapočeo temu

Odg: Problem s dsg-om
« Odgovor #5 poslato: 18. Okt, 2019. 23:00 »

Sa 6 brzina
Prvo mi je izbacio ove 2 greske kad je poceo problem



Sent from my iPhone




Sent from my iPhone  
  • Vozi: Skoda Superb 2 2.0 TDI

Van mreže StolePaZapočeo temu

Problem s dsg-om
« Odgovor #6 poslato: 18. Okt, 2019. 23:06 »




Sent from my iPhone
Zamenio ulje, reko da probam i uradio adaptaciju kvacila
Onda jos gore postaje, mogu da krenem samo ako naglo ubrzavam i izbacuje mi da je crko mehatronik a one prve 2 greske se ne pojavljuju



Sent from my iPhone
« Poslednja izmena: 18. Okt, 2019. 23:15 StolePa »
  • Vozi: Skoda Superb 2 2.0 TDI

Van mreže Karlheinz

Odg: Problem s dsg-om
« Odgovor #7 poslato: 19. Okt, 2019. 22:16 »
Servis "Slavko" Jakovo.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Nidza Opc

Odg: Problem s dsg-om
« Odgovor #8 poslato: 24. Jan, 2020. 09:19 »
Posto i sam imam problem sa dsg menjacem isto na superbu samo 2012
Moja iskustva su sledeca maistora;
ima malo koji zaista bez lazi i prevara zna da ti kaze:problem je to i to,tacno te prisiljavaju da uradis kod njih.
Ja sam zvao slavka,bg automatik,one u sopotu,par druagara mehanicara me je slalo kod nekih koji se iole ista razumeju
ali sve je to na principu dodji,skinemo menjac ustanovimo kvar,skidanje menjca 100e procena kvara se nenaplacuje,ako odgovara osinu ti cenu 700-80e0 uglavnom i to je to,sta mi znamo sta je ventil solenoida obican narod moze me prevariti kad hoce ;),ako neodgovara pozoves slep stave ti menjac u gepek i vozis auto kuci
Meni se kvar manifestuje na sl principu,po nekad auto nece iz d da krene u r,pocne da lupka dva put i prebaci,ide mi to na zivce
ali opet slavko mi rece popravka 800e  :o problem  potrebna zamena zamajca 500e+100e skidanje menjaca 100e zamena ulja+100e vracanje menjaca
Nije problem ja mogu i sam skinuti menjac sa mehanicarom,kupiti taj famozni zamajac,ali opet moje znanje zatezanja tog zamajca i montaze je veoma malo ,sta ako nije zamajac  :o

Stole ja bi za pocetak u tvom slucaju prvo uradio zamenu ulja u menjacu  i videti sta se desava,ali iz pril slika tebi je mali pritisak ulja i a to mi se cini da je mehatronik neki od solenoida dal je crkao,mozes cak i sam skinuti plocu i odneti nekom elektronicaru da ih ispita
javi se na pp ako je potreba pomoc oko skidanja mehatronika
« Poslednja izmena: 24. Jan, 2020. 09:28 Nidza Opc »
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year

Van mreže milosgranice

Odg: Problem s dsg-om
« Odgovor #9 poslato: 24. Jan, 2020. 10:43 »
ali iz pril slika tebi je mali pritisak ulja i a to mi se cini da je mehatronik neki od solenoida dal je crkao,mozes cak i sam skinuti plocu i odneti nekom elektronicaru da ih ispita
javi se na pp ako je potreba pomoc oko skidanja mehatronika
Pravi savet, verovatno je neki od releja otisao, najbolje skinuti plocu i odneti na proveru
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže StolePaZapočeo temu

Odg: Problem s dsg-om
« Odgovor #10 poslato: 24. Jan, 2020. 11:02 »
Ovako...nisam mehanicar ali dosta dobro se razumem za nekog ko je non-stop na 4 ili 2 tocka.
Mene je taj menjac zezao od kad sam kupio auto. Sa njim sam tako presao 250.000 km (sad ima 468.000km)
Prvo su mi rekli zamajac. Skinuo menjac, sa iznenadjenjem, stari zamajac je zaribao, tj on kad crkne razloka se a ovaj kao da je fiksni nema ni u jednoj osi ni milimetar lufta.
Reko super tjt. Stavim nov isti k.... poludeo sam
Na 425.000km majstor mi oredlozi neko Motulovo ulje, kao to ja ta specifikacija za dsg.
Sipam, auto drugi, extra.
Nakon 40.000 km u Rumuniji krene da zeza jedva sam dosao kuci.
Ne bude mi tesko, opet zamenim ulje (sipam orginal njegovo) ma nista.
Na kraju nadjem drugi dsg za 400evra i zamenim.
Sad je sve ok
Narovoucenije...stari dsg ima toliko lufta na spojnickoj, toliko se razlokao da je ono ulje koje sam sipao skroz pocrnelo za 100 km voznje.
Tako da moj savet, nadjite nekog ko hoce da vam ugradi i da ga testirate, provozate pa tek onda pare.
PoZz
  • Vozi: Skoda Superb 2 2.0 TDI

Van mreže Nidza Opc

Odg: Problem s dsg-om
« Odgovor #11 poslato: 24. Jan, 2020. 15:07 »
Onda je za tebe najbolje da odes kod slavka iz jakova,meni je iz razgovora preko telefona izgledao kao neko ko zna posao,ali nemoj da se zamlacujes i da ga zoves vec otidi licno,ja sam se zeznuo i nisam otisao pa se sad presabiram dal sam dobro cuo za cenu i da li je do toga ispostavi mu problem reci da sumnjas na mehatronik ventile solenoide(nisam skidao),pitaj ga dal moze da ti ispita i kol to kosta,sta on predlaze
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year



Pretraga foruma [Google]