Autor Tema: Skoda connect problem  (Pročitano 5282 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Joker

Odg: Skoda connect problem
« Odgovor #30 poslato: 15. Sep, 2021. 13:22 »
Radi i kod nas. Ali to je običan (dobro prilagođen za škoda/vw automobile) OBD dijagnostički uređaj koji na ebayu košta 5€│i komunicira preko blututa sa aplikacijom instaliranom na telefonu

https://www.skoda-auto.rs/tehnologije/skoda-connect-lite

https://www.ebay.com/itm/274299034260?epid=22034364228&hash=item3fdd7f1a94:g:rYsAAOSw6NNeY6QQ
Edit:
već ste napisali dok ja nisam iskucao poruku :)
  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Van mreže zverko

Odg: Skoda connect problem
« Odgovor #31 poslato: 15. Sep, 2021. 13:24 »
Ima i za Karoq a on je od 2017. :). Elem:

"Aplikacija ŠKODA Connect LITE je za sada dostupna u šest evropskih zemalja, među kojima su Velika Britanija, Irska, Španija, Italija, Poljska i Finska. Postepeno proširujemo dostupnost i na drugim tržištima. Da li je dostupna i Vašoj zemlji? Kontaktiirajte ovlašćeni ŠKODA servis i saznajte."

Ja sam hteo da uzimam za moju OKtaviju koja je 2014.godište i Alpros mi je rekao da ne radi u Srbiji još uvek, ne znaju kada će. A to je bilo pre sigurno 9 meseci, možda čak i godinu dana.

Evo, čim mi stigne data plug (za 7 dana) ja ću to ugraditi (jako je jednostavno, video sam na YouTubu) pa ću javiti.

A i ti možeš da odeš do alprosa i zamoliš da ti stave u servisu na 5 minuta da vidiš da li sve radi. Pa ako radi kupis.

Van mreže zverko

Odg: Skoda connect problem
« Odgovor #32 poslato: 15. Sep, 2021. 13:27 »
Radi i kod nas. Ali to je običan (dobro prilagođen za škoda/vw automobile) OBD dijagnostički uređaj koji na ebayu košta 5€│i komunicira preko blututa sa aplikacijom instaliranom na telefonu

https://www.skoda-auto.rs/tehnologije/skoda-connect-lite

https://www.ebay.com/itm/274299034260?epid=22034364228&hash=item3fdd7f1a94:g:rYsAAOSw6NNeY6QQ
Edit:
već ste napisali dok ja nisam iskucao poruku :)

Ma to je glupost obična. Moj telefon komunicira sa autom preko kabla. I sve je već beležio. Poenta je da data plug uopšte nije potreban (barem za moje vozilo iz 2019.g ali su oni to uveli kako bi prodavali taj uredjaj. Razlika je samo sto komunicira preko bluetootha a ne kabla. A kabl bi trebalo da je pouzdaniji.

Ne znam dal sam već rekao ali sam ogorčen :) kao da je 16. vek a ne 21. bruka

Van mreže Joker

Odg: Skoda connect problem
« Odgovor #33 poslato: 15. Sep, 2021. 13:36 »
Kao što sam već napisao, ubeđivali su me da moje vozilo nema sve potrebno za uslugu daljinskog pristupa, da bi nakon godinu koje je trebalo da bude besplatno sve proradilo. I sad odjednom ima sav harder potreban za ispravno funkcionisanje usluge.
  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Van mreže zverko

Odg: Skoda connect problem
« Odgovor #34 poslato: 15. Sep, 2021. 13:40 »
Kao što sam već napisao, ubeđivali su me da moje vozilo nema sve potrebno za uslugu daljinskog pristupa, da bi nakon godinu koje je trebalo da bude besplatno sve proradilo. I sad odjednom ima sav harder potreban za ispravno funkcionisanje usluge.

Zato sto ni oni sami ne znaju. Većina kupaca ni ne zna da koristi aplikacije i te napredne digitalne stvari. Ti ja i još par ljudi smo verovatno jedini u Srbiji koje to interesuje.

Tako meni pricaju da ne mogu da uzmem Apple Carplay sa wireless povezivanjem (Smartlink+) kao to mora da se ugradi kroz Columbus radio. A znam da već ima mogućnost i da samo treba softverski da se aktivira. Isto kao i obična carplay usluga (Smartlink) kad udjes u salon pa klikneš na opciju “app” a auto ti kaže “obrati se dileri”. Znaci može ali nemaju pojma. Ni oni a bogami ni ovi slepci u matičnoj Škodi. Ili je fora da pljuneš 800€ za columbus.

Van mreže zverko

Odg: Skoda connect problem
« Odgovor #35 poslato: 05. Okt, 2021. 14:28 »
Obećao sam da ću javiti kad stigne data plug i javiti utiske. U principu radi, manje više sve ok.

Jedino nekad ne zabeleži GPS rutu pa prikaze praznu mapu.

Mada kakvi su Skoda programeri čudo je da ista vezano za aplikacije i kodove uopšte radi.

Nije mi jasno zašto jednostavno ne spoje sve u jednu aplikaciju. Ko ima Connect usluge on će imati više opcija. Ko nema neće. Ko ima data plug imace drugi set opcija. I slično.

Bas sam se razočarao. Ipak je 2021. godina. Doba digitalizacije, a oni ne umeju aplikaciju da naprave.

Na mreži Baltazar

Odg: Skoda connect problem
« Odgovor #36 poslato: 10. Jan, 2023. 19:42 »
Obećao sam da ću javiti kad stigne data plug i javiti utiske. U principu radi, manje više sve ok.

Jedino nekad ne zabeleži GPS rutu pa prikaze praznu mapu.

Mada kakvi su Skoda programeri čudo je da ista vezano za aplikacije i kodove uopšte radi.

Nije mi jasno zašto jednostavno ne spoje sve u jednu aplikaciju. Ko ima Connect usluge on će imati više opcija. Ko nema neće. Ko ima data plug imace drugi set opcija. I slično.

Bas sam se razočarao. Ipak je 2021. godina. Doba digitalizacije, a oni ne umeju aplikaciju da naprave.
Koliko kosta DataPlug? Hvala.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže fobia24

Odg: Skoda connect problem
« Odgovor #37 poslato: 10. Jan, 2023. 20:21 »
Meni je na O3 RS 2021 istekla opcija u novembru. Kod mene u Sloveniji dileri kada urucuju vozilo objasne sve oko Skoda Connect app jer ih Skoda Auto obavezuje na to. Ja sam rekao da ne treba da me obavestaju jer poznajem sve. Posle godinu dana sam produzio sve opcije za 88e. Jedini problem je bio da par puta nije htela app da mi radi ali mi je diler dao savet da tada deinstaliram i ponovo instaliram app i sve je radilo perfektno. Da nisam bio zadovoljan ne bih produzavao, ali da smatram da je opravdano, ne smatram jer bi po meni to trebalo da trajno drze besplatnim tim pre sto su kupci od starta izmaltretirani dugim i neizvesnim rokovima cekanja.



Pretraga foruma [Google]