Autor Tema: Levi brisac ne radi  (Pročitano 973 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nidza BGZapočeo temu

Levi brisac ne radi
« poslato: 28. Nov, 2019. 23:46 »
kolege, malocas je prestao bas levi brisac da radi. Otkacen je, kao da je spala poluga. Kako mogu to najbrze sanirati i vratiti na svoje mesto?
  • Vozi: Skoda Fabia MK2 1.4tdi

Van mreže Karlheinz

Odg: Levi brisac ne radi
« Odgovor #1 poslato: 29. Nov, 2019. 21:39 »
Ili se odpustio šraf? Jel' su uspeo nešto?
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Nidza BGZapočeo temu

Odg: Levi brisac ne radi
« Odgovor #2 poslato: 29. Nov, 2019. 23:53 »
Nisam, nemam kad od posla, a napolju vreme vlazno, nerviram se bas, a nisam nesto vican tim mehanickim radovima, cekam ponedeljak pa da probam sam da skinem tu plastiku ispod brisaca.
  • Vozi: Skoda Fabia MK2 1.4tdi

Van mreže drmika

Odg: Levi brisac ne radi
« Odgovor #3 poslato: 29. Nov, 2019. 23:57 »
Pre par meseci isto prestao levi, spala poluga, Vezana je nekom plastikom preko zgloba. Mora se skidati ceo mehanizam, nije lako iako je na par vijaka, nakon toga sam stubnom busilicom 3mm budio kroz sredinu tog zgloba pa urezao navoj, stavio polugu sa plastikom i vijkom protezao da ne spada.

Probaj na silux da porucis Oise da je 20e bez motora ako ti je ovo sve komplikovano

Sent from my Lenovo TB2-X30L  

  • Vozi: Fabia II ambiente 2009 1.4 16v BXW

Van mreže Nidza BGZapočeo temu

Odg: Levi brisac ne radi
« Odgovor #4 poslato: 30. Nov, 2019. 00:53 »
ok, hvala, probacu u ponedeljak da skinem pa sta mi Bog da. Ako ne budem resio uzecu mehanizam u siluxu, 2700 je trenutno.
  • Vozi: Skoda Fabia MK2 1.4tdi

Van mreže drmika

Odg: Levi brisac ne radi
« Odgovor #5 poslato: 30. Nov, 2019. 07:44 »
Nisam slikao, radio sam poceo u sumrak zavrio po mrakuu.ta poluga sto je spala ima na kraju plasticnu cauru koja se natačinje na taj zglob. To radi malo ekscentricno, i ta plastika se pojela (meni je brisač lupkao pr gornjij tacki, ja sve vreme mislio da je do metlice, dok nije spao) ti je natakneš na zglob, par pokreta ona spadne. Ja sam resio kao sto sam napisao u zglob odole rupu za navoj i kroz tu cauu isto i na taj nacin glava vijka drzi plastičnu čauru da ne spadne. Za sada radi, i trebalo bi da radi do daljnjeg.ali ako opet spadne veruj mi kupujem novi. Da mi auto nije trebao sutra ne bih se je..vao, dok sam bušio zglob, pukla mi burgija i ostala unutra pa dok sam nju izvadio, posle urezao pa nasao dovoljnu duzinu m4 vijka.

Pored toga brisače da bi skinuo treba ti radavciger kako bi ih svukao sa osovine. A mehanizam brisača stoji na 3 torex vijka. Kad sve popustis, skines dzek sa motora i potom se teško se izvlači napolje iz tog prostora, a jos teze vraća nazad

Sent from my Mi A1
  • Vozi: Fabia II ambiente 2009 1.4 16v BXW

Na mreži pajapop

Odg: Levi brisac ne radi
« Odgovor #6 poslato: 30. Nov, 2019. 08:37 »

Pored toga brisače da bi skinuo treba ti radavciger kako bi ih svukao sa osovine.

Jeste...potreban je mali radapciger..Ja sam letos skidao plastiku da bih ocistio prostor od nagomilanog trunja i necistoca. Rucice brisaca su vrlo zapekle na konusu osovina. I dok sam koristio polugu da bi ih smakao, malo jace potisnem tu plastiku koja pritisne soferku i soferka prsne....Morao sam da je menjam na predstojecem tehnickom i tako da me to ciscenje kostalo dosta jeftino..100 evrica za moj model...Posle sam naravno nabavio mali radapciger i obavio posao ali me je popravka lepo kostala... :-X
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže Nidza BGZapočeo temu

Odg: Levi brisac ne radi
« Odgovor #7 poslato: 02. Dec, 2019. 19:32 »
u Sredu idem kod majstora, zna tacno sta je, nabudzice valjda nesto :) Javljam sta je reseno i kako i koliko eu.
  • Vozi: Skoda Fabia MK2 1.4tdi

Van mreže Nidza BGZapočeo temu

Odg: Levi brisac ne radi
« Odgovor #8 poslato: 04. Dec, 2019. 19:34 »
Namesteno, spala je poluga pa je majstor sredio kao na postu iznad gde je kolega sam popravio. Uz jos neka cekiranja na autu 3500 je izaslo.
  • Vozi: Skoda Fabia MK2 1.4tdi

Van mreže drmika

Odg: Levi brisac ne radi
« Odgovor #9 poslato: 07. Dec, 2019. 08:28 »
Cena ne OK za ono koliko sam se iscimao vredi, nedjutim ukoliko imate sve gore navedeno pola sata posla.

Sent from my Mi A1  

  • Vozi: Fabia II ambiente 2009 1.4 16v BXW



Pretraga foruma [Google]