Autor Tema: Problemi posle zamene kvačila  (Pročitano 825 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže HornetZapočeo temu

Problemi posle zamene kvačila
« poslato: 03. Dec, 2019. 00:10 »
Pozdrav,

Kao što naslov kaže, pre par dana sam menjao set kvačila. Kada sam došao po kola primetio sam da mi navigacija ne radi... Piše insert DVD, a nikad ga nisam imao unutra!
Drugi problem je da levi vozačev prozor kada malo jače zadržim prst neće do kraja sam da se spusti (kako obično treba), nego moram da držim sve vreme.
Ostala tri prozora šljakaju kako treba.
Pošto se menjalo kvačilo, akumulator nije ceo dan bio povezan pa kontam da ovo je sve od toga. Šta dalje raditi? Hoće li se samo od sebe povratiti :))
Ako sumnjate kao ja, kako ove bagove sa navigacijom i podizečem rešiti? >:(

Ps: Valjda sam ubo odgovarajuću temu
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Van mreže vnov

Odg: Problemi posle zamene kvačila
« Odgovor #1 poslato: 03. Dec, 2019. 08:06 »

Barem za prozor da ti pomognem.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže HornetZapočeo temu

Odg: Problemi posle zamene kvačila
« Odgovor #2 poslato: 03. Dec, 2019. 11:07 »
Sređen levi prozor...hvala na pomoći :bravo: sad još navigaciju  =))
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Na mreži slobodanalex

Odg: Problemi posle zamene kvačila
« Odgovor #3 poslato: 03. Dec, 2019. 17:35 »
Ne znam, dijagnostika pa vidi jel prijavio neku gresku.
Malo mi je cudno da obrise mape zbog skidanja akumulatora.

Koliko te je izasla zamena i koji set?
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže HornetZapočeo temu

Odg: Problemi posle zamene kvačila
« Odgovor #4 poslato: 03. Dec, 2019. 18:47 »
I meni je čudno, zato i pitam...
52k komplet set Luk-ov originalni valjda.
+ Ulje za heldex sam hteo i ruke.. 70k :o
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Van mreže HornetZapočeo temu

Odg: Problemi posle zamene kvačila
« Odgovor #5 poslato: 04. Jan, 2020. 10:13 »
I dalje je aktuelan problem sa navigacijom, niko ne zna?  :-X
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Van mreže sale.kriminale

Odg: Problemi posle zamene kvačila
« Odgovor #6 poslato: 04. Jan, 2020. 12:55 »
Da li si kvačilo menjao u ovlašćenom servisu ? Ne znam da li je moguće da je majstor nešto pogrešno uradio sa elektrikom/elektronikom dok je menjao kvačilo i ne razumem se da ti pomognem savetima šta da čačkaš ali ja bih se obratio servisu koji je menjao kvačilo bez da se svađam. Samo bih pitao da li znaju šta bi moglo biti i da li su voljni da pomognu ako je problem nastao nakon zamene kvačila. Kontam platio si njihovu uslugu pa nema razloga da te otkače sa vrata a ipak su majstori pa nešto znaju. Naivno i bezazleno do ostvarenja cilja. Ako to nije bio ovlašćeni servis i ako te otkače, onda u ovl.servis odeš lično (ne telefonom) i razgovaraš sa majstorima pa možda ti kažu da je neka sitnica što ne košta puno. Ako nema pomoći na forumu, ja bih tako uradio.
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži pajapop

Odg: Problemi posle zamene kvačila
« Odgovor #7 poslato: 04. Jan, 2020. 14:02 »
Pa u uputstvu o koriscenju kola lepo pise da prilikom skidanja akumulatora hoce da dodje do problema u radu pojedinih potrosaca. Konkretno, za moj model navodi, se preblem u radu podizaca stakala i radija. U tom slucaju, bar kod mene je tako, pise da ako dodje do problema rada podizaca stakala, problem se resava tako sto se automobil zakljuca kljucem, drzi se kljuc u pravcu zakljucavanja dok se svi prozori ne zatvore. Prekine se radnja a zatim se ponovo okrene ljuc u pravcu zakljucavanja i tako drzi bar 3 sekunde. Nakon tog postupka sistem rada podizaca treba da se normalizuje. Sto se tice radija, ukucava se kod i bila je tema oko toga...Verovatno je nesto slicno i sa navigacijom...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže sale.kriminale

Odg: Problemi posle zamene kvačila
« Odgovor #8 poslato: 04. Jan, 2020. 14:22 »
Ako Hornet ima uputstvo onda eto rešenja, a ako nema onda se to verovatno može rešiti savetom iz ovlašćenog servisa. Zavisi da li je kupio nov auto, a uputstva se mogu skinuti sa škodinog sajta.   
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže HornetZapočeo temu

Odg: Problemi posle zamene kvačila
« Odgovor #9 poslato: 04. Jan, 2020. 17:30 »
Vozio sam kod mog majstora koji nije ovlašćeni. Uradio je čovek posao kako treba ali mu nije jasno zašto navigacija ne radi kada sam reklamirao.
Auto nisam kupio nov nego polovan i nemam uputstvo ali ima ga na netu. Gledao sam i nisam mogao naći pomoć za moj problem ili nisam dovoljno dobro gledao. Radio mi radi a navigacija kada se klikne učitava i izbaci upozorenje da ubacim dvd :-X
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Van mreže Pistone

Odg: Problemi posle zamene kvačila
« Odgovor #10 poslato: 06. Jan, 2020. 21:45 »
prethodni vlasnik(Yeti,5L) je nesto mjenjao na navigaciji, jedino da nadjem taj papir negdje, ako ti moze biti od pomoci?
  • Vozi: Škoda YETI, 2010, 1.8TSI, 4x4, 118kw (152ks)

Na mreži slobodanalex

  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue



Pretraga foruma [Google]