Autor Tema: Kupiti ili ne - Superb 2  (Pročitano 6191 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #135 poslato: 03. Apr, 2020. 17:17 »
Srdjane ima li neka fotkica Superba. Neki utisak nakon kratkog vremena  ;)

Otvorena je garaza ima sve tamo .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Milos1976

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #136 poslato: 22. Maj, 2020. 08:39 »
Pozdrav svima, nov sam ovde, a možda ću postati i kolega po Škodi, pa bih voleo da dobijem par saveta, mišljenja, komentara, šta god a u vezi kupovine.. E sad, obzirom da mi po svemu Oktavija ili Superb zadovoljava kriterijume, nadam se da sam na pravom mestu. Oprostićete ako sam malo konfuzan, gledam razne varijante, motore koji nemaju veze jedan sa drugim možda, ali gledam šta dolazi u obzir..U principu tražim porodičan, prostran auto, u što boljem stanju (kao i svi, zar ne?), a neki limit je do 11 hilj..Za sada su mi ovi zapali za oko..

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16240049/skoda-superb-20-tdi

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16115833/skoda-octavia-12-tsi-ambition

Kao što rekoh, jedan sa drugim veze nema, ali zanima me svako mišljenje..

Naravno, ako imate preporuke, rado ću saslušati..

Hvala unapred :)
  • Vozi: Zastava 10

Na mreži petarp031

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #137 poslato: 22. Maj, 2020. 08:56 »
Ne znam da objasnim, ali meni ova octavia deluje da je presla barem upola manju km od superb. Konkretno u ovom slucaju, dosta octavia deluje svezije i modernije. Razvice se diskusija, ali moj glas ide za octaviu, mozda zato sto je benzinac i zbog boje
Inace, porede se dva auta koja nemaju mnogo zajenickog, octavia koja je sa ovim motorom iznosila oko 15.000 i superb koji je kostao skoro pa duplo vise kao novo vozilo.
Pozdrav

Van mreže Super 20

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #138 poslato: 22. Maj, 2020. 09:01 »
Zavisi za sta ti prvenstveno treba, ako je grad onda benz oktavija, ako za otvoreni put ili mozda imas jos jedan auto superb bez razmisljanja. (od ova dva koje si ponudio). Naravno prvo da ih odvedes u servis i pod uslov da su oba u stanje kako su opisani.
  • Vozi: Superb

Van mreže Milos1976

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #139 poslato: 22. Maj, 2020. 09:19 »
Znam da nemaju mnogo veze, cenovno, oprema, itd, i da je superb "klasa" više, ali koštaju tu negde, pa čisto da vidim ako već dajem te pare.. :)
@Super20: pa vidi, auto mi treba u toku nedelje za grad, vikendom za neku bežaniju van grada i naravno duža putovanja 1-2 puta godišnje..Naravno,ako je sve kako piše slažem se..

Hvala..
  • Vozi: Zastava 10

Van mreže Super 20

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #140 poslato: 22. Maj, 2020. 09:55 »
Ako zadrzis zastavu koju vozis idi na Superb. Ako prodas i ostanes na jedan auto idi na Oktaviju. Superb +dizel + grad nije dobitna kombinacija. Imam i znam. Ali imam jos dva manja auta za grad, a Superb vozim za vikende i setnje van grada, odmori i slicno. Na moji koji sam prvi vlasnik ima 48k km i uplaila se lambica za dpf filter jer se nije vozio zbog korone ili uglavnom su bile kratke relacije zbog to da se ne isprazni akumulator. Morao sam da ga izvadim na autoput 60km da bih izgasnio labicu i regenerirao dpf. Zato ti kazem niti je lak za voznje u guzvi ako ga svaki dan vozis niti dpf filter bice srecan. Sa druge strane nov je kostao 25k eu ti ces ga uzeti za 10k a oktavija nova je bila 15 i nju ces uzeti od prilike za isti novac. Tvoja je matematika jer niko ti ne zna koliko vozis, koliko novac imas i planiras da odvajas za auta...
  • Vozi: Superb

Van mreže Milos1976

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #141 poslato: 22. Maj, 2020. 10:44 »
Da, u pravu si. Prelazim oko 15 hilj godišnje, ima logike to što pričaš. Zato i pitam..Planiram oko 10k da izdvojim..
  • Vozi: Zastava 10

Van mreže Maksimus

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #142 poslato: 22. Maj, 2020. 11:11 »
Dpf isto pogadja i oktaviju i superba dizela.
Razlika je u velicini,superb je nesto nespretniji za parkiranje. Za samu voznju po gradu ja iskreno ne vidim razliku u odnosu na oktaviju.

Van mreže Super 20

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #143 poslato: 22. Maj, 2020. 11:50 »
Lepo bi bilo da se navratis jednu stranu nazad i da vidis da je rec o "Oktaviji 1.2tsi"(ne dizel) ,znaci benzinac nema dpf ni gdf. Manji benzinski motor je uvek bolja kombinacija  ako vecinu vremena se vozi u grad.
  • Vozi: Superb

Van mreže vojkan85

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #144 poslato: 22. Maj, 2020. 13:12 »
Benzinci imaju GPF.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Super 20

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #145 poslato: 22. Maj, 2020. 15:04 »
Ohohooo aj i tebi da odgovorim. Hajde navrati se jednu stranu unazad i vidi o kojoj Oktaviji pricamo,OK? Covek gleda polovnu oktaviju iz 2014g a tada veruj mi na rec nema gpf, a ne novu iz 2020god. Lepo bi bilo pre nego se komentira da se pogleda strana ispred ako vec na novoj strani nema dovoljno informacija o temi za koju se komentira.
  • Vozi: Superb

Van mreže vojkan85

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #146 poslato: 22. Maj, 2020. 15:16 »
Aj odgovoricu i ja tebi. Nigde nisam spomenuo model i godiste. GPF je krenuo od 2018.godine ako se ne varam, pa je My2019 imao u sebi GPF. Moj odgovor je bio konstatacija, bez da sam ciljao godiste koje kolega trazi ;).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Super 20

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #147 poslato: 22. Maj, 2020. 18:41 »
Mislio sam da pomazemo sa savetom coveku da odabere auto a ne pricamo o tvom autu  :) :) :) Al dobro... bravo2
  • Vozi: Superb

Van mreže lonely_wolf

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #148 poslato: 22. Maj, 2020. 21:28 »
http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16240049/skoda-superb-20-tdi
http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16115833/skoda-octavia-12-tsi-ambition

U nekim normalnim uslovima ova dva modela se ne bi mogla porediti, nisu ista klasa, nemaju istu/sličnu motorizaciju i nemaju istu opremu. Tako da sem osnovnih funkcija koje ima svako auto ovde se nema šta porediti.
Po meni Octavia nema šta tražiti pored Superba, naravno uzimajući u obzir da su oba auta ispravna i u stanju kakvo je navedeno u oglasu i da je cijena Superba realna. Jednostavno razlika u cijeni od 1000€ ne daje Octaviji nikakvu šansu, jer samo razlika u točkovima gotovo prelazi tu razliku, a da ne spominjemo dalje razliku u ostaloj opremi.
Imao sam prilike voziti ovakvog Supreba i na osnovu moje (sad već bivše) Octavije 2 (A5FL) nisam imao problema sa gabaritima vozila, da osjeti se tih 20-30cm razlike ali ne toliko vani koliko to ostavlja utisak većeg prostora unutra, tako da po meni veličina vozila ne bi trebala da bude odlučujući faktor.
Ovde samo treba povesti računa o jednoj stvari, a to je održavanje. Kao što se ne mogu porediti tako ni održavanje nije isto i ovde Octavija ima itekako prednost.
Mislim da bi treblao otići i pogledati oba vozila jer možemo mi ovde napisati šta hoćemo ali ukusi su nam razlićiti kao i potrebe, a bogami i đepovi tako da....
Drug @Milos1976 otiđi pogledaj oba auta, prvo Octaviju pa Superba (Superb će sigurno ostaviti jači utisak na tebe zbog opreme), ako budeš u prilici probaj oba vidi šta tebi bolje leži, skontaj se oko održavanja i ne razbijaj glavu oko nekih stvari jer jednostavno to ne možeš promjeniti. Prvenstveno mislim na DPF filter jer svi koji voze auta sa ovim filterom po defaultu navode to kao najveću manu ali ja ne vidim da iko prodade auto samo zbog toga, a u skorije vrijeme svi će mo imati takvo jedno auto htjeli mi to ili ne.
Ja da uzimam sebi, ukoliko je sve uredno i ispravno, uzeo bih Superba i sa kilometražom koju si ti naveo da prelaziš bio miran sigurno narednih 5-6 godina uz redovno održavanje.
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Van mreže Milos1976

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #149 poslato: 22. Maj, 2020. 21:32 »
Hvala @lonely_wolf 👍
  • Vozi: Zastava 10



Pretraga foruma [Google]