Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Karoq, farovi magle, kondenzacija  (Pročitano 2094 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže nidza

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #60 poslato: Februar 03, 2021, 16:09:14 posle podne »

Da li je bitno da li si dao 5, 20 ili 200 hiljada EUR, koliki će to uticaj imati za jednu prirodnu zakonitost, o kojoj ste učili u osnovnoj školi?

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0

S'obzirom na istovremeno dve ključne komponente - zasićenost vazduha vodom i temperatura, bar na jednu od komponenti mora _aktivno_ da se deluje da do pojave ne bi došlo.

1) isušiti vazduh - da li se nekom možda pali lampica oko vrelih halogenih farova i šta se tu dešava
2) izolovati far

Hermetički ne sme da se zatvori, iako bi to rešilo problem vlage u nastanku, jer bi ga fabrički zatvarali u suvoj sredini.

Da li je moguće napraviti far da ne magli? Naravno da jeste. Pitanje je samo novca i uticaja na ostale parametre koji su mnogo važniji, a to je osnovna funkcija, što bolje osvetljavanje puta. Pošto ispravni farovi mogu da zamagle samo u specifičnoj kombinaciji uslova i ne utiču na njihovu funkciju, sem privremeno estetsku, u neku ruku je opravdano da se time ne opterećuju proizvođači, a ni kupci, jer ni oni nisu spremni da daju još par stotina EUR više za vozilo. Ja znam da ja ne bih.

Druga je stvar kad je vlaga unutar fara velika i utiče na funkciju, to je za reklamaciju i rešava se. Drugačije izgleda kad far ima hroničan problem ove vrste, umesto akutnog koji prođe čim se auto provoza malo.

• Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže Maksimus

« Odgovor #61 poslato: Februar 03, 2021, 16:28:22 posle podne »
Cekaj Nidzo kako prodje kad se malo provoza kad malopre napisah da mi je far imao izmaglicu uz drl i posle 5 sati voznje?
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

« Odgovor #62 poslato: Februar 03, 2021, 16:43:10 posle podne »
Zakoni fizike koje smo učili u osnovnoj školi su važili i pre ovih novih modela pa farovi nisu maglili. Znači nije do fizike nego do fabričke greške koja postoji.
A vrlo je bitno šta se kupi i koliko plati.Kad kupiš polovan auto za 5000evra, može svašta od problema da se očekuje. kada kupiš nov auto, ne sme da bude bilo kakvih problema.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Na mreži MAKS

« Odgovor #63 poslato: Februar 04, 2021, 12:42:04 posle podne »
Zakoni fizike koje smo učili u osnovnoj školi su važili i pre ovih novih modela pa farovi nisu maglili. Znači nije do fizike nego do fabričke greške koja postoji.
A vrlo je bitno šta se kupi i koliko plati.Kad kupiš polovan auto za 5000evra, može svašta od problema da se očekuje. kada kupiš nov auto, ne sme da bude bilo kakvih problema.

Upravu si sto posto.
Ni na jednom automobilu koji sam imao farovi nisu maglili. Maglili su jedino ako su bili suplji.

Volvo 345 automatik, 1980 god. nisu maglili, kupljen polovan u nemackoj.
Kadet 1,6 1990 automatik ,kupljen polovan ovde, doteran iz nemačke nisu maglili.

Skoda FABIJA 1,2 TSI automatik 2011 . Kupljena u ALPROSU nova , nisu maglili.
Skoda OCTAVIJA 2012 TDU DSG ,doterana iz nemačke 2019, magle samo kad ih operem. Znaci hladno toplo i to samo jedan far. Znaci da je jedan negde supalj.

Znaci fabrika ugrađuje ono što joj isporuči dobavljač. I nezaboravite jedno . Svi ali svi proizvođači gledaju da uštede negde.
Zato ako se kupi nov auto i ima problema odmah na reklamaciju.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže hardmaxTopic starter

« Odgovor #64 poslato: Mart 11, 2021, 18:29:18 posle podne »
Ovo kao na hardmax-ovoj slici sa početka teme je vrlo slično i kod mene i bilo je tako od početka. Ja sam siguran da to nije od kondenza jer nikad nisam primetio ni najmanji kondenz na farovima a izgleda kao da su se kapi slivale. Mislim da je najverovatnije u pitanju nekakav zaštitni premaz sa unutrašnje strane stakla koji je tako nanet. Meni ne smeta jer se može primetiti samo noću kada su uključeni farovi, ali pratim priču ostalih pa ću videti dal da diram nešto pre kraja garancije.
Nije od kondenza verovatno.
Ja sam mislio da se desio kondenz pa ostale fleke ali definitivno nakon zamene farova 6 meseci ponovo su se pojavile fleke, a nije bilo kondenza u farovima.
Ja ne bih preporučio zamenu i slučaju kada su halogeni farovi upitanju jer će se očigledno ponovo desiti, a posebno zbog toga što ih ovi u Auto Čačku tako zamene da auto posle izgleda kao da je imao čeoni sudar. Dva puta sam reklamirao ugradnju novih farova jer ih nisu fiksirali i podesili kako treba i moracu i treci put jer ponovo jedan far nije podešan kako treba.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.0 TSI

Na mreži petarp031

« Odgovor #65 poslato: Mart 11, 2021, 20:02:56 posle podne »
Po mom misljenju ti farovi na novim autima su odradjeni od bednih materijala, tanke plastike (bilo kakvo prislanjanje pucaju kao ledenica), nemaju nikakvu izolaciju, a jos gore od svega ventilacija fara nije logicno resena. Drugar je pre par dana menjao masku na audi A6 2017/18 godiste (far je made in PRC- fabricki), okacicu sliku koliko je crevo ventilacije fara, ima sigurno metar. To zapusi, plus kako da ga izventilira na toj duzini creva, pogotovu po hladnom vremenu. Na sve to kada dodamo hladne led sijalice, prosto je jasno da ne moze biti bolje.