Autor Tema: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?  (Pročitano 5777 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« poslato: 18. Nov, 2013. 18:23 »
Pozdrav svima, kao sto se iz naslova vidi ne mogu vise na benzin puno je,jos kad uhvati minus odrace mi kozu. Naime dvoumim se izmedju 2 servisa pa bih vas zamolio za preporuku na osnovu iskustva sa njima ili bar uredjajima koje nude.
1. SVE ZA VAS AUTO kod Sajmista nude za 350e AC STAG sa 5 godina garancije boca u rezervnom tocku + moze na rate cekove itd...
2. MAKEDO GAS ZEMUN kod BN Bosa nude za 380e AC STAG 5 god garancije i neki italijanski za 420e 7 godina garancije i gratis svecice,isto tocak bocaza odlozena placanja nisam pitao.

Znacilo bi mi ako ste bilo sta radili sa ova dva servisa a i ako niste ako imate iskustva sa ovim poljskim uredjajem,da ne dam 1dinar da udjem a 5 da izadjem. i odmah da se ogradim,znam da je lovato i brc od 700+ eura pravi izbor ali ja toliko jednostavno nemam a i trebalo bi mi vise godina eksploatacije da vratim ulozeno. Hvala unapred,pa izvol'te...
« Poslednja izmena: 19. Nov, 2013. 10:36 pedja »

Van mreže bugarin

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #1 poslato: 18. Nov, 2013. 18:45 »
ne znam od kolikog znacaja je ovo sto cu napisati al ajd da probamo:

servis svezavasauto:

drugar kod njih zakazao zatamnjivanje stakala na pezou 807
dosao u zakazano vreme, ostavio auto, vratio se kad su rekli, platio dobio racun i neku garanciju.
sad ide ono bitno:
ISFUSARILI su do zla boga: stakla naravno nisu skidana nego je sve radjeno kao sto 90% servisa radi zatamnjivanje u beogradu. sa 5 metara sve izgleda ok, ali kad se pridje vide se pikne (ostaci vazduha).
pogledajte na slici vozila zadnje staklo. drzi se kao na jugicu onaj leptir. znaci sraf. od tog srafa do ivice stakla folije nema. kada se pridje staklima, vidi se da folija ne ide do kraja stakla, plus toga je iz vise puta secena, pa se vidi gde su nastavljali rad skaplerom.

bolje smo dulefontana i ja zatamnili moju fabiu nego ovaj servis za 70 eura.

nema veze sa ugradnjom plina, ali ima sa generalnim stavom prema musteriji.

izvinjavam se ako je off
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže milosgranice

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #2 poslato: 18. Nov, 2013. 19:11 »
nema veze sa ugradnjom plina, ali ima sa generalnim stavom prema musteriji.
dosta si mu pomogao,ugradnja gasa nije nauka,ovo kazem jer znam decka koji je ugradio sekvent u svoj auto a to nikad nije radio i trebala mu je neka selna za atest, ode kod servisera da kupi on pita ko ti ugradjivao plin, on kaze ja, kaze majstor evo ti ne treba nista da platis i bezi iz radnje, da ne vide ljudi kako je pedantno uradio, hteo sam reci svi znaju kako da odrade pitanje je ko kako shvata posao
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže djordje cacak

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #3 poslato: 18. Nov, 2013. 19:42 »
Ne rezmisljej nego uradi taj poljski,ja sam uradio to u Cacku u servisu Kotlajic koji je prvi u Srbiji poceo sa ugradnjom plina,a i covek mi je rodjak tako da sam imao vise varijanti za ugradnju i to sledece-
da mi da gratis hrvatski uredjaj ali da mi on ne ugradjuje
da mi da gratis madjarski uredjaj i takodje da mi on to neradi
i treci da mi ugradi poljski uredjaj da mu platim samo nabavnu cenu materijala i da momcima za ugradju dam 30e
Pitam ga zasto nevaljaju ovi uredjeji i covek mi kaze da su te uredjaje radili dok su bili dobri ali sada svakih sedam dana dolaze ljudi na kompijutersko stelovanje protoka plina,kaze to im je velika mana.
A za taj italijanski mislim da mu je mana da kada se pojavi problem sa diznom bilo kojom moraju da se menjaju sve a jedna kosta 50e,bez rada.
|Ja sam ugradio taj poljski i do sada nikakav problem nisam imao.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže djordje cacak

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #4 poslato: 18. Nov, 2013. 19:46 »
dosta si mu pomogao,ugradnja gasa nije nauka,ovo kazem jer znam decka koji je ugradio sekvent u svoj auto a to nikad nije radio i trebala mu je neka selna za atest, ode kod servisera da kupi on pita ko ti ugradjivao plin, on kaze ja, kaze majstor evo ti ne treba nista da platis i bezi iz radnje, da ne vide ljudi kako je pedantno uradio, hteo sam reci svi znaju kako da odrade pitanje je ko kako shvata posao

Ako je taj tvoj uradio sekvent iz prve i sve to pokacio kako treba i zakacio na komp da odradi podesavanja onda mu reci da odmah otvori servis za ugradnju plina
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #5 poslato: 18. Nov, 2013. 20:14 »
#bugarin nije off,znaci dosta jer je taj servis u pitanju,mada znas kad bih im ja platio folije a da primetim da ne valja  ;D  ali opet svi mi imamo drugaciji nastup,ali opet na plinu ne mogu da provalim na oko jel ok pogotovo sto sam laik i stoga cenim tvoj komentar vrlo.

#milosgranice slazem se da svako radi i zeli najbolje svom autu,ali od dundjera se jezim, imam ih par u okruzenju i uvek mi je jevtinije kada mi oni ne prilaze kolima.Imam i ja jednog sve radi,rastura menjac,steluje plin,radi limariju,farba kola, itd jer to bolje zna od drugih...svoj auto za koji je pre svih poduhvata mogao prodati za 1500e prodao jedva za 700,jer jednostavno se sve to vidi. Svak cast svakome,ali ja se sa ozbiljnijim stvarima bas ne bih igrao nikako.

#djordjecacak ako ti imas tog poljaka onda on vodi 1:0 kod mene,imacu to na umu

Van mreže milosgranice

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #6 poslato: 18. Nov, 2013. 20:33 »
Ako je taj tvoj uradio sekvent iz prve i sve to pokacio kako treba i zakacio na komp da odradi podesavanja onda mu reci da odmah otvori servis za ugradnju plina

sve odradio sam,montazu i podesavanja, i veliki servis odradio na autu i slatko se vozi sa njim

dutja ne vredi tebi ne znam kakav uredjaj ako ga ugradjuje neko ko ima odnos prema poslu kakav imaju majstori u tom servisu koji je bugarin naveo, o tome ja pricam, a i moram da kazem da cenim ljude koji zele  i pokusaju nesto da urade sami,bilo iz radoznalosti ili nedostatka novca,jer nemamo svi iste finanskijske mogucnosti, i ja bih bez problema oterao moj auto kod ovog drugara da mi ugradi plin
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #7 poslato: 18. Nov, 2013. 20:40 »
sve odradio sam,montazu i podesavanja, i veliki servis odradio na autu i slatko se vozi sa njim

dutja ne vredi tebi ne znam kakav uredjaj ako ga ugradjuje neko ko ima odnos prema poslu kakav imaju majstori u tom servisu koji je bugarin naveo, o tome ja pricam, a i moram da kazem da cenim ljude koji zele  i pokusaju nesto da urade sami,bilo iz radoznalosti ili nedostatka novca,jer nemamo svi iste finanskijske mogucnosti, i ja bih bez problema oterao moj auto kod ovog drugara da mi ugradi plin
Slazem se sa tobom u potpunosti,ali kad oni to rade na svojim kolima,a ne kad me savetuju da i ja to uradim na mojim.I ja radim sve sto mogu i umem na mojim,ali je nemoguce da bas znam svaki deo,za sta sluzi,kako se montira itd...A dosta stvari na kolima nije bas za DIY. Slazem se i za servis sto si rekao,ali ja bas i zato pitam za iskustva za ova 2 jer su mi blizu a i povoljni su,inace bih oterao kola u prvi i boli me uvo,a svi cemo se sloziti da nije tako :-)

Van mreže vlada320

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #8 poslato: 18. Nov, 2013. 23:18 »
Poljski AC sekvent plin je ugradio moj burazer na Opel Astru pre vise od 2 godine i jos uvek sve savrseno funkcionise i sto je najbitnije - vec posle manje od 500 metara voznje sam prebacuje sa benzina na plin. Jedino zimi pomalo gubi antifriz na selnama oko isparivaca, ali to se i drugima desava. Tada je kostalo oko 410 evra sa tocak bocom, zaboravio sam ime servisa, ali je na Zvezdari u Cingrijinoj ulici.
Jedino ne znam kako taj 1.4 16v AUB motor podnosi plin, s obzirom da je to visokoturazna masina predvidjena za benzin od 98 oktana, a TNG je gorivo sa dosta slabijim karakteristikama. I ja bih voleo da se javi neko ko vec ima plin u Skodi 1.4 100ks i kaze kakva su mu iskustva.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže bokilava

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #9 poslato: 19. Nov, 2013. 00:25 »
Sto se tice oktanske vrednosti tu nisi u pravu, tng ima vecu oktansku vrednost i vecu temperaturu razvija prilikom sagorevanja, zato se i desava na tim motorima koji ne podnose plin da izgore ventili, sedista ventila itd  ;)

Van mreže sasaj

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #10 poslato: 19. Nov, 2013. 07:44 »
pazi sto se tice garancije koju ti oni daju mislim da je vise formalnost nego sto je to prava garancija,posto delovi koji tebi crknu obicno bas na njih nema garancije i obicno nije njihova greska nego tvoja....
e sada ja sam u dva auta ugradjivao plinski uredjaj  i mogu ti reci da sam sa oba bio prezadovoljan
u opel astri g sam imao poljski oscar koji sam uradio u Cacku  i imao sam jedan jedini problem neki osigurac na nekom kablu se otkacio i imao los rad na leru,to je bio jedini problem koji sam imao za nesto preko dve godine, sada sam na skodi ugradio AC STAG nisam napravio veliku km ali su prvi utisci isto tako dobri,na skodi sam ugradjivao u Kosjericu,mada mi se cini da Cacak ima ozbiljnijeg majstora,bar kod koga sam ja iso....
  • Vozi: SKODA OCTAVIA 2001g. KARAVAN 1.8 T (110KW,150KS)

Van mreže djordje cacak

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #11 poslato: 19. Nov, 2013. 07:57 »
nema razloga da bilo ko brine da li plin moze na 100 ks,rade i na autima od 5000 kubika.Samo je bitan servis j majstori koji ugradjuju plin.Nego je kod nas u Srbiji problem sto je svako majstor.
http://www.autogaskotlajic.com/--- nije reklama ali kome treba neka pita
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #12 poslato: 19. Nov, 2013. 20:13 »
pazi sto se tice garancije koju ti oni daju mislim da je vise formalnost nego sto je to prava garancija,posto delovi koji tebi crknu obicno bas na njih nema garancije i obicno nije njihova greska nego tvoja....
e sada ja sam u dva auta ugradjivao plinski uredjaj  i mogu ti reci da sam sa oba bio prezadovoljan
u opel astri g sam imao poljski oscar koji sam uradio u Cacku  i imao sam jedan jedini problem neki osigurac na nekom kablu se otkacio i imao los rad na leru,to je bio jedini problem koji sam imao za nesto preko dve godine, sada sam na skodi ugradio AC STAG nisam napravio veliku km ali su prvi utisci isto tako dobri,na skodi sam ugradjivao u Kosjericu,mada mi se cini da Cacak ima ozbiljnijeg majstora,bar kod koga sam ja iso....
Ma garancija mi jedino bitna u smislu da njihov uredjaj nece prouzrokovati stetu na kolima,pozar i slicno,a sto se delova tice to mi je sve jasno da je o mom trosku i to je u redu. Vidim da dosta vas koristi poljski uredjaj i da ste zadovoljni,tako da mi to znatno olaksava posao. I jos stvar koja mi je bitna,da mi je servis blizu i dostupan ako bude kvarova. Mislim rado bih ja ugradio u Kosijericu ili Cacku kod super majstora koje preporucujete ali bih da mi isti majstor i servisira uredjaj. Najvise me nervira kad dodjem negde a prvo pitanje bude KO TI JE OVO UGRADIVAO?  :o Hvala vam svima na doprinosu  ;)

Van mreže sumadinac1.4 16v

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #13 poslato: 19. Nov, 2013. 21:15 »
ja sam ugradio ladirenco...garancija je dve godine ..potrosnja je letos bila oko 7.4 sada je 8.5 l...prebacuje na pli na 18 c i 1700 obrtaja a postoji i vremenska zadrska.To znaci uvek pali na benzin ali iako je temp motora 90 c nece bas momentalno prebaciti na plin.Stavio sam zimske gume pa je to zajedno sa vremenom uticalo na potrosnju.Ugradio sam u kg u firmi ovlastenoj od ladirenco firme.cena je 430 eura ugradnja atest je 11000 u amss

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #14 poslato: 19. Nov, 2013. 22:28 »
ja sam ugradio ladirenco...garancija je dve godine ..potrosnja je letos bila oko 7.4 sada je 8.5 l...prebacuje na pli na 18 c i 1700 obrtaja a postoji i vremenska zadrska.To znaci uvek pali na benzin ali iako je temp motora 90 c nece bas momentalno prebaciti na plin.Stavio sam zimske gume pa je to zajedno sa vremenom uticalo na potrosnju.Ugradio sam u kg u firmi ovlastenoj od ladirenco firme.cena je 430 eura ugradnja atest je 11000 u amss
Pa tolika je meni benzina  ;D skoro,potrosnja se povecava za nekih 20ak procenata,ali samo da radi da ne budem duze u servisu nego na putu...



Pretraga foruma [Google]