Autor Tema: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?  (Pročitano 5804 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže WEST 014

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #15 poslato: 20. Nov, 2013. 17:41 »
Pravi majstori za ugradnju TNG uredjaja u Srb se verovatno mogu nabrojati na prste jedne ruke. (Pod ovim ne mislim na ugradnju venturija u Yugo 55) Svaki dundjer zna da napravi da to radi, ali kako ce da radi, koliko ce da trosi plina i koliko je sve to dobro po motor je sasvim druga stvar. Ja licno znam za 3 coveka koji ugradjuju plin kako treba. Dora NS, Rasic i AC Babic. Ovaj zadnji mi je popravio nestrucno ugradjen uredjaj i zahvalan sam mu do neba.

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #16 poslato: 20. Nov, 2013. 20:41 »
Pravi majstori za ugradnju TNG uredjaja u Srb se verovatno mogu nabrojati na prste jedne ruke. (Pod ovim ne mislim na ugradnju venturija u Yugo 55) Svaki dundjer zna da napravi da to radi, ali kako ce da radi, koliko ce da trosi plina i koliko je sve to dobro po motor je sasvim druga stvar. Ja licno znam za 3 coveka koji ugradjuju plin kako treba. Dora NS, Rasic i AC Babic. Ovaj zadnji mi je popravio nestrucno ugradjen uredjaj i zahvalan sam mu do neba.
A koji auto imas,koji uredjaj,kako te sluzi,imas li zamerke na 2 pomenuta servisa ili na poljski uredjaj ili na italijanski,koliko te kostala ugradnja,jesu ti dali garanciju....? Izvini sto pitam sve to,ali zato sam otvorio temu!  O:-)

Van mreže Nesas

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #17 poslato: 20. Nov, 2013. 21:20 »
West gde se nalazi ovaj zadnji servis, koji je uredjaj i na kom motoru. Daj koju informaciju vise. Hvala

Van mreže WEST 014

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #18 poslato: 20. Nov, 2013. 21:21 »
Vozim Oktaviju RS 1.8T 180 ks. Uredjaj je Stag, isparivac Zavoli, prvo su bile valtekove dizne, auto se vukao ko prebijen, onda odem lepo kod Babica, sve sto ne valja prepravi, stavi Hanna dizne, auto ide kao metak. Nema razlike benzin - plin. Ugradio sam u mom gradu uredjaj iz razloga sto sam na prethodna dva automobila imao dobro iskustvo, jedan je takodje bila Skoda (Oktavija 1.8 20v 125 ks) Ali tu se prica zavrsava. 1.8t odlicno podnosi plin, ali mora covek sa znanjem da ga ugradi i nasteluje. Ovaj iz Va to nije znao, morao sam da zapalim za BG. Krivo mi je sto sam gubio zivce, i sto odmah nisam otisao kod Babica na preporuku prijatelja koji se razumeju u 1.8T.
Tvoj motor nije komplikovan, izaberi pravi servis i nece biti problema. A da.. Odlicna poslovica od jednog majstora. Biraj servis, a ne uredjaj.. To sto ces ti traziti ne znam lovato ili zavoli, ne znaci da ce to dobro raditi na autu. Jako je bitno opet ponavljam znanje i strucnost.

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #19 poslato: 21. Nov, 2013. 00:11 »
Vozim Oktaviju RS 1.8T 180 ks. Uredjaj je Stag, isparivac Zavoli, prvo su bile valtekove dizne, auto se vukao ko prebijen, onda odem lepo kod Babica, sve sto ne valja prepravi, stavi Hanna dizne, auto ide kao metak. Nema razlike benzin - plin. Ugradio sam u mom gradu uredjaj iz razloga sto sam na prethodna dva automobila imao dobro iskustvo, jedan je takodje bila Skoda (Oktavija 1.8 20v 125 ks) Ali tu se prica zavrsava. 1.8t odlicno podnosi plin, ali mora covek sa znanjem da ga ugradi i nasteluje. Ovaj iz Va to nije znao, morao sam da zapalim za BG. Krivo mi je sto sam gubio zivce, i sto odmah nisam otisao kod Babica na preporuku prijatelja koji se razumeju u 1.8T.
Tvoj motor nije komplikovan, izaberi pravi servis i nece biti problema. A da.. Odlicna poslovica od jednog majstora. Biraj servis, a ne uredjaj.. To sto ces ti traziti ne znam lovato ili zavoli, ne znaci da ce to dobro raditi na autu. Jako je bitno opet ponavljam znanje i strucnost.
Ali ja servis upravo i biram, mozda nisi primetio naziv teme.
Ako dobar majstor ugradi los uredjaj-imas problem,ako los majstor ugradi dobar uredjaj opet-imas problem, tako da ta poslovica prikazuje jednu stranu medalje,a postoji i druga...
Da ne objasnjavam sad opet sta trazim i kako,vec sam napisao. Verovatno ce pasti ugradnja Poljaka,a za ova dva servisa cu videti,cekam jos po neko ISKUSTVO pa da dogovaram posao  O0

Van mreže WEST 014

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #20 poslato: 21. Nov, 2013. 00:48 »
Dobar majstor nikada nece ugraditi los uredjaj. Iza ove trojice koje sam spomenuo stoje godine iskustva i ko zna koliko ''gasiranih'' automobila. Problem je sto nas narod ide tamo gde je jeftinije, i uvek na kraju plati skuplje. Ucite se na tudjim ne na svojim greskama kao ja. Uostalom guglajte malo iskustva sa autogas serviserima pa ce vam sve biti jasno.  ;)

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #21 poslato: 21. Nov, 2013. 01:02 »
Dobar majstor nikada nece ugraditi los uredjaj. Iza ove trojice koje sam spomenuo stoje godine iskustva i ko zna koliko ''gasiranih'' automobila. Problem je sto nas narod ide tamo gde je jeftinije, i uvek na kraju plati skuplje. Ucite se na tudjim ne na svojim greskama kao ja. Uostalom guglajte malo iskustva sa autogas serviserima pa ce vam sve biti jasno.  ;)
Tvoj savet i greska prihvaceni - nikada necu ugraditi plin u Valjevu  :))

Van mreže WEST 014

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #22 poslato: 21. Nov, 2013. 14:17 »
Ugradite u auto plin da pali kao vojni magacin... Potpis jednog auto gas majstora :D

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #23 poslato: 21. Nov, 2013. 15:09 »
 :-[

Van mreže djordje cacak

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #24 poslato: 21. Nov, 2013. 22:20 »
Najbolje ti je da ugradis plin negde u blizini,zbog 1000 stvari.?Ja sam licno prisustvovao nebrojeno puta kada ljudi iz crne gore,bgd-a,subotice,ns-a,....... zovu u servis Auto gas Kotlajic da zakazu ugradnju plina i kud ces boljeg majstora i on mi je rekao da poljski uredjaj skoro najbolje funkcionise,ovi italijanski su skuplji i neki su dobri a neki su smece.Raspitaj se jos malo oko cene odrzavanja,dizni,ventila.. od odredjenih uredjaja.Evo ja kazem ti imam taj poljski i jos nisam imao ni najmanji kvar za dve godine.I dobro biraj servis jer su danas svi majstori
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #25 poslato: 21. Nov, 2013. 22:58 »
hvala Djordje  ;)

Van mreže WEST 014

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #26 poslato: 21. Nov, 2013. 23:20 »
Ja licno nisam imao afinitete da studiram problematiku tng instalacije, ali sam bio primoran. Mislio sam da platim, dobijem auto na gas i vozim se. Ali nije bilo tako, morao sam da ucim, zasto pada pritisak, zasto trza, zasto creva od 6mm ne mogu na moj auto, zasto valtekove dizne mogu na 1.2 ali ne i na 1.8t.. Onda sam otisao kod pravog majstora, on mi sve objasnio detaljno. Onda mi pokazao mapu, kako treba da izgleda i kako je izgledala kod mene. Onda je sve to sredio, i zajedno smo se odusevili kako moze da ide auto na gas. :D
Nemam nista od toga sto ga hvalim, samo vam dajem savet, da ne bi gubili zivce kao ja, vec odmah bili zadovoljni...

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #27 poslato: 22. Nov, 2013. 11:16 »
A koji je tacno savet? Da i ja naucim instalaciju tng ili sta?

Van mreže WEST 014

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #28 poslato: 22. Nov, 2013. 21:21 »
Sto se mene tice ugradi uredjaj gde hoces. Ja znam kome bih sada terao auto i uopste ne bi razmisljao o plinu. Kad nadjes dobrog auto gas servisera, ne pitas ga koji ce plin da ugradi, koje dizne, gde ce da stavi mesac. Samo mu predas auto, kasnije dodjes po njega, platis, ides na pumpu tocis plin i pocinjes da stedis. :-)
« Poslednja izmena: 23. Nov, 2013. 10:49 pedja »

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Ugradnja plina fabia 1.4 16v, preporuka za servis?
« Odgovor #29 poslato: 22. Nov, 2013. 23:49 »
Hvala svim kolegama koje svojim iskustvom i znanjem doprinose da napravim pravi izbor servisa za ugradnju plina najiskrenije.
Hvala
« Poslednja izmena: 23. Nov, 2013. 10:48 pedja »



Pretraga foruma [Google]