Autor Tema: Registyracija vozila u vreme corone.  (Pročitano 1003 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži MAKSZapočeo temu

Registyracija vozila u vreme corone.
« poslato: 20. Mar, 2020. 18:11 »
Postovani evo nesto da podelim sa vama u vezi registracije vozila u ovo vreme.
Ovako pise i izaslo u sluzbenom glasniku.
Ali situacija je sasvim drugacija. Mup neradi iako pise da ce raditi bar za ono kategoriju pod brojem dva.
Drugo.
Registraciju mozete izvrsiti samo na tehnickim pregledima. Znaci u mup-u nemoze kontakt sa gradjanima a  ljudi koji rade na tehnickim mogu. Znaci neki ce da mozda zivite a drugi ko vas sisa. Izvlacenje u toku.

I jos jedno. Taksisti i invalidi mogu registrovati automobile na tehnickim pregledima. Naravno invalidi ako plate punu registraciju-bedak. Jer neko nezna u mup-u da napravi sistem za tehnicke preglede kao sto je na salterima mup-a. Porazavajuce.
I naravno lica koja imaju preko 65 nemogu registrovati auto.
I jos nesto nigde objasnjenja ko snosi troskove u slucaju nedo bog nekog sudara a polisa je istekla. Predsednik rece da dokumenta vaze dokle god je vanredno stanje.
Doduse ovih dana mi se cini da ljudi voze pazljivije.
Eto toliko od mene.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #1 poslato: 20. Mar, 2020. 20:10 »
Prijatelj je isao u sup da registruje a6 pre 2 dana rekose mu da vozi auto normalno . Kome je istekla registracija od pocetka vanrednog stanja nema nikskvih problema .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži MAKSZapočeo temu

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #2 poslato: 20. Mar, 2020. 20:34 »
Daj boze da bude tako.
Samo je nedoreceno oko obaveznog osiguraanja.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #3 poslato: 20. Mar, 2020. 21:08 »
Nije nedorečeno. Nemaš osiguranje ako to je isteklo.
Logično bi bilo da uplatiš polisu regularno, bar da se obezbediš.
E sad, kad prođe vanredno stanje pitanje je kako će MUP tretirati datume...
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #4 poslato: 20. Mar, 2020. 21:34 »
Nije nedorečeno. Nemaš osiguranje ako to je isteklo.
Logično bi bilo da uplatiš polisu regularno, bar da se obezbediš.
E sad, kad prođe vanredno stanje pitanje je kako će MUP tretirati datume...

Verovtno se nastavlja od datuma isteka
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Šiki

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #5 poslato: 20. Mar, 2020. 22:08 »
 Ja sam upravo juče bio na tehničkom pregledu registrovao - produžio registraciju za vozilo i uplatio osiguranje. Dosta sam razmišljao o ovome, ali na kraju sam odlučio da sve obavim pre isteka registarske nalepnice(22.03.). Lično mislim da je glavni razlog prebacivanja ovih aktivnosti na agencije, koje se bave poslovima tehničkog pregleda i registracije vozila, prevelika opterećenost i odgovornost radnika MUP-a oko sprovođenja aktivnosti u vreme vanrednog stanja, uz redovne poslove.(prvenstveno ovde mislim na kontrolu poštovanja mera samoizolacije za sugrađane, koji su došli iz ugroženih područja..., ima ih dosta, a što je jako bitno za sve nas u aktuelnom momentu.)
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #6 poslato: 20. Mar, 2020. 22:10 »
Šalteruše na registraciji nemaju veze sa tim aktivnostima koje pominješ.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže Šiki

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #7 poslato: 20. Mar, 2020. 22:17 »
 Naravno, ali su možda u vreme vanrednog stanja dobile druge zadatke i obaveze...,koje u redovno vreme nisu deo njihovog opisa posla, ne znam,... samo pretpostavljam.
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

Van mreže Neba

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #8 poslato: 20. Mar, 2020. 23:07 »
Ево да поделим мој случај. Регистрација ми је истицала 4.4.2020. али и саобраћајна дозвола 5.4.2020. По основу поменутое објаве у службеном гласнику важење саобраћајне дозволе се продужава докле год траје ванредно стање, тако да сам регуларно добио налепницу до 4.4.2021.

Е сад једног лепог дана кад престане ванредно стање шта и како видећемо. Оно што је сигурно ако не региструјете ауто коме истиче регистрација остајете без осигурања, можете возити неће вам полиција правити проблем али ако начините неком штету нисте покривени осигурањем.
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži MAKSZapočeo temu

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #9 poslato: 21. Mar, 2020. 06:20 »

Оно што је сигурно ако не региструјете ауто коме истиче регистрација остајете без осигурања, можете возити неће вам полиција правити проблем али ако начините неком штету нисте покривени осигурањем.

Naravno to je problem . Nazalost osiguravajuce kuce su trebale da izadju sa predlogom , ali mislim da se to nije dogodilo.

Znaci momci samo polako sa gasom i prezivecemo mi  ovo.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Neba

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #10 poslato: 22. Maj, 2020. 08:52 »
Другари јел има још неки срећник коме је истицала саобраћајана и регистрација у време ванредног стања ? Ја сам уредно регистровао ауто и добио налепницу до 4.4.21. Оно што нисам сигуран да ли то значи и да ми је валидност саобраћајне продужена до 4.4.21. или је иста истекла с престанком ванредног стања ? (на саобраћајној стоји да истиче 5.4.20)
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži MAKSZapočeo temu

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #11 poslato: 22. Maj, 2020. 09:45 »
Другари јел има још неки срећник коме је истицала саобраћајана и регистрација у време ванредног стања ? Ја сам уредно регистровао ауто и добио налепницу до 4.4.21. Оно што нисам сигуран да ли то значи и да ми је валидност саобраћајне продужена до 4.4.21. или је иста истекла с престанком ванредног стања ? (на саобраћајној стоји да истиче 5.4.20)

Da vazi ti dok gospoda nekazu drugacije.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže dzon

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #12 poslato: 22. Maj, 2020. 13:32 »
Saobraćajne sada važe neograničeno, naša policija ne bi trebalo da te smara za to iako na njoj piše da je istekla, ali ako ideš u inostranstvo moraš da vadiš novu saobraćajnu na kojoj piše da nema rok trajanja.
Meni je saobraćajna na fabiji "istekla" u decembru 2018. godine, dva puta sam registrovao auto od tada, u januaru 2019. je bila priča da im je produženo trajanje još 2 godine, sad u januaru mi je rečeno da je trajna, ali oba puta su mi napomenuli tu varijantu da moram da je menjam ako idem u inostranstvo.
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Van mreže SuperB

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #13 poslato: 22. Maj, 2020. 13:56 »
Preciznije ne vaze neograniceno nego do 9999 godine  :)


Saobraćajne sada važe neograničeno, naša policija ne bi trebalo da te smara za to iako na njoj piše da je istekla, ali ako ideš u inostranstvo moraš da vadiš novu saobraćajnu na kojoj piše da nema rok trajanja.

Na mreži MAKSZapočeo temu

Odg: Registyracija vozila u vreme corone.
« Odgovor #14 poslato: 22. Maj, 2020. 15:24 »
Preciznije ne vaze neograniceno nego do 9999 godine  :)

Sve nove saobracajne koje se prave sada imaju datum  do 9999 godine.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE



Pretraga foruma [Google]