Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Problem sa ventilatorom kabine  (Pročitano 246 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Nelle333Topic starter

Problem sa ventilatorom kabine
« poslato: April 06, 2020, 04:26:08 posle podne »
Škoda fabia 2004, ventilator neće da se upali na 1-3brzinu,radi samo na 4. Šta bi moglo biti?
« Poslednja izmena: April 09, 2020, 08:37:17 posle podne Karlheinz »
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP 2004

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa ventilatorom kabine
« Odgovor #1 poslato: April 06, 2020, 05:13:26 posle podne »
Škoda fabia 2004, ventilator neće da se upali na 1-3brzinu,radi samo na 4. Šta bi moglo biti?

Reostat je otisao .
  • Vozi: Roomster TDI, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži pajapop

« Odgovor #2 poslato: April 06, 2020, 08:16:01 posle podne »
Sto pise Buca, najverovatnije je otisao reostat ventilatora kabine. Ja sm ga kod mene menjao jesenas. Ali, pre nego sto sam ga kupio proverio sam instalaciju. reostat se otkaci sa dzeka i glinericom se proveri da li dolazi struja sa prekidaca...time proveravas sam prekidac i taj deo elektroinstalacije. Da ne bi bilo sumlje da nije zbog losih kontakata u samom dzeku, unimerom se proveri sama provodljivost reostata. Ako nema provodljivosti izmedju kontakta za masu i pojedinih onda je sam reostat crkao...Samo, jako ga je tesko zameniti, dosta je zavucen..treba malo vestine...Dok sam to radio, toliko sam se "izvio" da mi je pukao medjurebarni misic...mesec dana me je bolelo da nisam mogao da duboko udahnem.... >:(
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp sedan 47kw (6y3) 2003.

Na mreži Neba

« Odgovor #3 poslato: April 06, 2020, 10:33:45 posle podne »
Reostat je otisao .

99% да је рикнуо отпорни разделник као што Буца каже, тј термални осигурач на истом. У 4тој брзини вентилатор се напаја директно (не иде кроз отпрорни разделник).

Није баш лако прићи му али није ни нуклеарна физика а и онако је стање напољу какво јесте па:
https://www.youtube.com/watch?v=Wi1sCr0uTO0
Ако си вичан лемилици и/или знаш неког ко јесте можеш и сам термални осигурач да замениш
http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=5977

• Vozi: Fabia 1.9 SDI

« Odgovor #4 poslato: April 07, 2020, 01:27:48 pre podne »
Skine se kaseta kod suvozacevih nogu i pristupacno je . Posao od 10 min sve ukupno

Na mreži Neba

« Odgovor #5 poslato: April 07, 2020, 04:40:10 posle podne »
Skine se kaseta kod suvozacevih nogu i pristupacno je . Posao od 10 min sve ukupno

:) нису сви вични томе као ти  ;)
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži pajapop

« Odgovor #6 poslato: April 07, 2020, 05:55:40 posle podne »

Pa nije problem skinuti kasetu...Srafovi od napred, sa strane kokpita...povesti racuna o sijalicnom mestu osvetljenja kasete...tu je i crevo za hladni vazduh za hladjenje kasete (koje bas dosta smeta)...Al je problem izvuci reostat iz svog lezaja...Mora pod posebnim uglom i vadjenje i vracanje...Manevarski prostor je vrlo mali, nema dovoljno mesta za saku...Pri tome treba i osvetljenje, da ne bude bas "naslepo...na pipanje"...E..kad to sad neko radi cesto ili vise puta onda se izverzira i posle bude lako..Ali prvog puta i sada pa posle vise nikad...e to moze biti problem...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp sedan 47kw (6y3) 2003.

« Odgovor #7 poslato: April 07, 2020, 06:57:24 posle podne »
:) нису сви вични томе као ти  ;)

Ma dobro ne gledajuci to , stvarno nije toliko tesko , prvi put kad sam menjao secam se da je sve bas lako islo . Ali opet ko se ne bakce sa tim da voli sve sam da menja niti se bas razume , najbolje je dati 1000din majtoru da to zameni .

Evo kolega je bas u kaludjerici poslacu broj na privatnu elektricar iz kaludjerice koji ce to da resi .

Van mreže Nelle333Topic starter

« Odgovor #8 poslato: April 09, 2020, 07:06:18 posle podne »
Problem rešen, kupljen nov reostat i zamenjen. Hvala svim kolegama na pomoći
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP 2004