Autor Tema: Razni zvukovi u automobilu  (Pročitano 307 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži MAKSZapočeo temu

Razni zvukovi u automobilu
« poslato: 08. Apr, 2020. 18:14 »
Evo ovo da nazovem ovu temu.
Ima tu raznih zvukova koji nam smetaju i neznamo ili znamo sta je to. =))

U zadnje vreme kada otkljucam moju octaviju /1.6 dsg 2012 / koja ima fabricki alarm i posle 10-tak sekundi cujem tupo BIP. To se ponavlja svakih mozda 10-tak ili manje sekundi. Sve dok nestartujem i nevozim normalno . Kada posle toga stanem mislim da toga nema. Inace zvuk je tu sve dok nestartujem auto. Mislio sam da je zbog nezatvorenih vrata ali ne.

Auto je godinu dana kod mene i siguran sam da do sada to nisam cuo. Pojavilo se pre jedno meseca dana. Sta bi to moglo da bude. Mislim da dolazi iz levih vrata - nisam siguran.

Pozdrav narode i ako neko zna sta je nek kaze i kako se otklanja.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži pajapop

Odg: Razni zvukovi u automobilu
« Odgovor #1 poslato: 08. Apr, 2020. 18:58 »
... i posle 10-tak sekundi cujem tupo BIP. To se ponavlja svakih mozda 10-tak ili manje sekundi. ...Mislio sam da je zbog nezatvorenih vrata ali ne.



 A da li si u toku tih 10tak sekundi privezao pojas?...Savremeni automobili u standardnoj opremi opremljeni su sistemom upozoravanja koji su propraceni vizuelnim simbolima na displeju i zvucnim signalilma koji ih prate. Ti zvucni signali mogu biti od 1 do vise BIPOVA ili nekim dugim BIPOM od na primer 6 sekundi. E sad...sta je problem??? Problem je u tome sto vecina nas kupi polovan auto, star vise godina, koji je prosao sto sta kod bivsih vlasnika. U medjuvremenu, mnoge od tih stvari mogle su se pokvariti...najcesce je to sitnica kao gubitak kontakta u snopu kablova u vratima...Mi kupimo takav auto, neka "nepravilnost" nam se ne ukljucuje zbog toga a mi ni neznamo da postoji...Mislimo da je sve u redu. Kad...posle nekog vremena, uspostavi se neki kontakt, nesto od toga proradi...i mi smo zbunjeni...Sta je sad??? A uputstvo koje de dobija sa novim automobilom nemamo (uglavnom) i ne znamo sta taj auto sve stvarno ima od takve opreme...Eto..na primer...mozda ti ne stavis pojas u roku a ne pali ti se lamppica za pojas...a proradio je zvucni signal koji je oduvek postojao a nije pre radio zbog loseg kontakta...Na Primer... wac1...Ili..mozda ti se oglasava sijalica stop svetla koja ne radi a ne radi ti signal na displeju??? To ces na kraju morati sam da "rascivijas"... searchplz
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Na mreži MAKSZapočeo temu

Odg: Razni zvukovi u automobilu
« Odgovor #2 poslato: 08. Apr, 2020. 19:23 »
Hm...
Zvucni signal za pojas radi. Lampice kad mi neka sijalica neradi rade. To se sve desava dok jos nisam seo u auto.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE



Pretraga foruma [Google]