Autor Tema: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro  (Pročitano 15661 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže domac5

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #120 poslato: 01. Dec, 2020. 23:36 »
Ako preko cariste iskljucim use low beam as drl jel cu uspjet tak napravit da mi ne pali kratka cim okrenem kljuc?
Mislim da zato i krepavaju cesto zarulje, on kad vergla da upali tih sekundu-dvije dode do blagog pada napona zaruljice i to ih unistava a pomoci nema, cak i ako je na 0 stavljen prekidac svijetla svejedno mi pali kratka odmah prije paljenja motora
  • Vozi: Octavia 2 fl 1.6 tdi 2011

Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #121 poslato: 01. Dec, 2020. 23:41 »
Da, Carista ne podrzava sve iz VAG grupacije. Ima na sajtu  tacno da se vidi sta je sve podrzano i na kojim vozilima.
https://caristaapp.com/vehicles
Npr. radi i BMW od 2008. do 2012.

Postoji jos jedna app koja moze da kodira mozda i vise u nekim slucajevima od Cariste.
Car Scanner (za 350din (ili 500din) moze da se kupi PRO verzija, tako da nije skupo)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ovz.carscanner

Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #122 poslato: 01. Dec, 2020. 23:50 »
Ako preko cariste iskljucim use low beam as drl jel cu uspjet tak napravit da mi ne pali kratka cim okrenem kljuc?
Mislim da zato i krepavaju cesto zarulje, on kad vergla da upali tih sekundu-dvije dode do blagog pada napona zaruljice i to ih unistava a pomoci nema, cak i ako je na 0 stavljen prekidac svijetla svejedno mi pali kratka odmah prije paljenja motora
Zar ti nemas posebno dnevno svetlo pored maglenke? Ako vozis Oct a5 fl

Van mreže domac5

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #123 poslato: 02. Dec, 2020. 00:39 »
Zar ti nemas posebno dnevno svetlo pored maglenke? Ako vozis Oct a5 fl
Nemam, ovo je neki greenline paket opreme.. Ima tempomat, automatske brisce, automatska svjetla, parking senzore, automatski retrovizor i to je to od opreme.. Prednje maglenke nisu isle u greenline modele nazalost, mozda nekad u buducnosti ubacim, a ovo sa svijetlima zelim onemogucit jer planiram xenon stavljat pa da mi ne crkne i to zbog tih padova napona pri verglanju
  • Vozi: Octavia 2 fl 1.6 tdi 2011

Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #124 poslato: 02. Dec, 2020. 00:52 »
Aha, ok.
Da, mozes preko Cariste da iskljucis to sto te muci (dnevno svetlo preko kratkih svetala)

Van mreže domac5

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #125 poslato: 10. Dec, 2020. 18:40 »
Nemam opciju iskljucivanja start stopa preko cariste, a na yt sam vidio da lik preko cariste gasi start stop.. Jel imate vi tu opciju?
Ja koristim 3.8.4 verziju pro
  • Vozi: Octavia 2 fl 1.6 tdi 2011

Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #126 poslato: 10. Dec, 2020. 23:37 »
Nisu sve opcije dostupne na svakom vozilu, razlikuju se of vozila do vozila.
Instaliraj najnoviju Caristu sa Playstore-a i otkljucaj je pomocu Lucky Patcher-a.

Van mreže domac5

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #127 poslato: 11. Dec, 2020. 17:45 »
Nisu sve opcije dostupne na svakom vozilu, razlikuju se of vozila do vozila.
Instaliraj najnoviju Caristu sa Playstore-a i otkljucaj je pomocu Lucky Patcher-a.
Probao ali svejedno me trazi pretplatu, mozda krivu opciju u lucky patcheru biram. Koje od ovoga da stisnem?
  • Vozi: Octavia 2 fl 1.6 tdi 2011

Van mreže dixon

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #128 poslato: 11. Dec, 2020. 18:46 »
4. ставку бираш

Van mreže fobia24

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #129 poslato: 20. Feb, 2021. 12:07 »
Oktavija RS TDI 2018, pomerio sam interval aktiviranja prskalica farova sa 10 na 40to pranje stakala (moze od 0 do 100), promenio sam napon limit za aktiviranje startstop sistema na najnizi 7v (bila predzadnja vrednost). Mada mi ti naponi nisu jasni, tako nizak napon je nemoguc. Meni juce za 80km voznje i dosta kolona nije aktivirao ni jednom. Pre toga se dugo nije vozio. Ispraznjenost akumulatora je i poprilicna rekao bih. Videcemo danas jel sam nesto postigao jer cu opet voziti cca 100km do grada. Zeleo sam da se startstop aktivira i na nizem naponu akumulatora.
Usput je nasao i neke greske. Greska oko muzickog sistema je postajala i ranije od kad sam dodavao Kenwood navigaciju na Bolero, ostale greske nisu bile na zadnjem redovnom servisu pre cca 1000km. U medjuvremenu je cipovan i skidan je akumulator zbog punjenja, a 2 puta je punjen akk bez skidanja klema.

Van mreže cameldriver

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #130 poslato: 21. Feb, 2021. 10:05 »
Naručen Vgate iCar Pro Bluetooth sa kp. videćemo rezultate kod Fabie 2013 g.
  • Vozi: Citroen AX 1,1 TRE 1990

Van mreže cameldriver

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #131 poslato: 24. Feb, 2021. 19:00 »
Vgate iCar pro  radi odlično sa aplikacijama: Carista, Torque, In Car Doc Pro, Obd Mary.
VagDPF još nije isproban ali auto nema ni dpf.
  • Vozi: Citroen AX 1,1 TRE 1990

Van mreže cameldriver

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #132 poslato: 06. Mar, 2021. 08:41 »
Pozdrav
Mogu da dobijem pomoć oko analiza rezultata:
  • Vozi: Citroen AX 1,1 TRE 1990

Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #133 poslato: 06. Mar, 2021. 16:15 »
Ne znam sta te konkretno zanima, ali ja mislim da ti je sve ok. Za 11min je odradio regeneraciju, sto je dobro, da ne kazem odlicno.
To sto je ostalo na kraju regeneracije 4.3g je opet ok.

Na mreži slavisa982

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #134 poslato: 06. Mar, 2021. 16:24 »
Kod mene odradi za 8-9 minuta, i spusti na oko 5 grama, i radi regeneraciju na 100-120 km, sve gradska voznja. Egr je iskljucen pa pretpostavljam da je zbog toga na toj kilometrazi. Inace motor je 2.0 103kw CR. Do sada nije bilo problema vec nekih 20k...
  • Vozi: Skoda Octavia A5 FL 2012 2.0 TDI CR



Pretraga foruma [Google]