Autor Tema: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro  (Pročitano 15672 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži cameldriver

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #135 poslato: 06. Mar, 2021. 19:12 »
Ne znam sta te konkretno zanima, ali ja mislim da ti je sve ok. Za 11min je odradio regeneraciju, sto je dobro, da ne kazem odlicno.
To sto je ostalo na kraju regeneracije 4.3g je opet ok.
Hvala na odgovoru.
Zanima me taj za egr šta znači?
  • Vozi: Citroen AX 1,1 TRE 1990

Van mreže AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #136 poslato: 06. Mar, 2021. 20:50 »
Znaci da je 100% zatvoren pri regeneraciji.

Van mreže columbus

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #137 poslato: 31. Mar, 2021. 22:10 »
Imam Octaviju 2.0 TDI iz 2020. i stigao mi danas iCar Vgate Pro...

Spojio sam ga s Vag Dpf aplikacijom 3.6.0 i Caristom 5.4.2. koje sam skinuo preko linkova na ovoj temi...

Vag Dpf nije pokazao nikakve podatke, vjerojatno tip motora nije podržan (ispravnost Vgatea sam provjerio pomoću one aplikacije ELM identifyer i sve je zeleno osim 2.1 ili 2.2)

Carista je pronašla 10tak grešaka...opcije za otključati su bile prikazane dvije ili tri (neusporedivo sa svim onim opcijama koje su ovdje na temi pokazivane)...u servisnom dijelu jedina opcija, uz prikaz servisnih intervala, bio je test emisija...nigdje one dpf regeneracije, što me najviše zanimalo...

Možda iz razloga jer Carista nije skroz otključana...pri pokretanju mi je izbacila obavijest nešto kao "osnovni OBD2"...

Probat ću još Car Scanner, ako ima negdje puna verzija za naći...

Ili jednostavno nema rješenja za SPD zaštitu novih modela...

Van mreže AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #138 poslato: 31. Mar, 2021. 22:45 »
Carista je skroz otkljucana, kao i VAG DPF, ali jednostavno jos uvek aplikacije nemaju podrsku za novu MQB Evo koja izmedju ostalog ima SFD zastitu.

Na mreži hakkler

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #139 poslato: 01. Apr, 2021. 16:36 »
@columbus možda ti je problem u elm327 koji jednostavno je loše kvalitete pa samim tim ni ne možeš doći do podataka iz ecua koji te zanimaju..dok neki podaci su prolazni i carista ih očitava.

Nešto slično imam ja..dpf mi npr neće analizirati jer je kao elm mini low quality (osnovni obd2) i vag dpf apl. jednostavno ne radi. Sve se zazeleni..poveže i onda razmišlja i napiše mi da je elm  327..banana.

dok recimo tourqe aplikacija radi. Ali ona mi ne treba i nije mi interesantna.

Van mreže columbus

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #140 poslato: 01. Apr, 2021. 16:59 »
A provjerio sam Vgate s ELM identifier i sve je zeleno...

Čitao sam malo strane forume i SFD je problem...većina proizvođača tih dijagnostičkih programa imaju napomenu vezanu upravo za SFD...neki trenutno pregovaraju s VAGom oko toga...

OBD11 ima mogućnost prikazivanja određenih live podataka za Octaviju 4...










Na mreži Br@n@

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #141 poslato: 11. Apr, 2021. 19:27 »
Pozdrav!

Kakva je situacuja trenutno sa bluetooth obd2 skenerima - koji provereno radi na VAG grupaciji konkretno na 2.0 TDI CR 140Ks motoru sa Bosch EDC 17 ECU?

Konkretno koji sve obd2 skener podržava DPF info, VAG DPF i Carista  aplikacije i radi na gore pomenutom motoru? Znam da je Vgate iCar Pro nahvaljen i da pomenute aplikacije bi trebalo da rade sa njim. Ali koliko vidim na Ali-ju su se izbezobrazili u poslednje vreme, pa je cena što samog uređaja, što shippinga znatno skočila. Ima ga i kod nas po oglasima ali cena je očekivano višestruko veća (nisam našao ispod 40 evra) nego da se poruči iz inostranstva. Takođe postoji i Vgate iCar 2 (nije pro) koji je tu oko 15-tak evra sa shipping-om, a ima i masa onih providnih plavih ELM327 skenera za par evra na kojima pretpostavljam da ne bi radile pomenute aplikacije?


Na mreži Br@n@

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #143 poslato: 11. Apr, 2021. 22:17 »
Da, to je ta skuplja Pro varijanta. Nju nisam uspeo da nađem ispod 15 evra sa shipping-om. Je l ima neke prednosti te Pro verzije u odnosu na iCar2? Ovako nešto sam našao ispod 12 evra: https://m.aliexpress.com/item/1005002035546396.html
« Poslednja izmena: 23. Maj, 2021. 08:59 Karlheinz »

Na mreži petarp031

Ovo imas u Siluxu za slican novac, radi lepo Caristu, uzeo drugar. Bude nekad neka akcija, pa se moze uzeti za 10 eur sa postarinom. Lakse je nego da cekas 30 dana.
Pozdrav

Na mreži Br@n@

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #145 poslato: 12. Apr, 2021. 01:35 »
Nisam znao da Silux ima u ponudi vgate  skenere. Trenutna cena za Bluetooth varijantu u Siluxu je 1800 dinara. Samo piše da je iCar, a izgleda na slici isto kao iCar2. Kapiram da je to isto. Samo mi sumnjiva cena. Obično su identične stvari u Siluxu barem 3 puta skuplje nego te iste na Aliju. Recimo u Siluxu je onaj providni plavi super  mini ELM 327 skener 1100 dinara, a on je u Kini oko 3 evra.

Na mreži Br@n@

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #146 poslato: 12. Apr, 2021. 22:51 »
https://www.ebay.com/itm/VGATE-ICAR-PRO-Bluetooth-3-0-V2-2-OBD2-Car-Diagnostic-Scanner-Tool-For-Android-/264746550704?_trksid=p2349624.m46890.l49286
Je l ima neke razlike između ovog iCar Pro i običnog iCar2 ili ovog iCar što ima da se pazari u Silux-u u smislu da neke aplikacije rade samo na Pro verziji ili da Pro verzija ima neke dodatne funkcije?

Van mreže AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #147 poslato: 12. Apr, 2021. 23:19 »
Sve isto. Samo sto Pro ima bolji Standby mod tj. manje trosi u standby modu ako ti ostane prikacen u autu.
Bitno je samo da je pravi ELM327 firmware u njemu.

Na mreži Br@n@

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #148 poslato: 13. Apr, 2021. 01:18 »
Pala mi je na pamet potrošnja struje kad je nakačen skener sve vreme. Mada ne vidim poentu da držim skener stalno nakačen jer sam se ionako cimao da izmestim OBD tako da mi onda to sa izmeštanjem OBD-a gubi smisao ako stalno budem držao skener nakačen. Pretpostsvljsm da kao i za druge dijagnostike ne samo za real time već za bilo koje očitavanje mora da bude uključen kontakt ili upaljen motor.

Na mreži Br@n@

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #149 poslato: 22. Apr, 2021. 21:55 »
Trenutno je upitno da li uopšte stižu porudžbine sa Alija.
Da li neko može da mi potvrdi da li je ovaj iz Siluxa Vgate icar ili icar2 pošto na slici izgledaju isto, odnosno da li sigurno sa tim modelom Vgate iz Silux-a koji god bio (mislim na bluetooth varijantu) sigurno rade pomenute aplikacije Carista, VAG DPF i i slične?



Pretraga foruma [Google]