Autor Tema: Osvetljenje instrument table mk1  (Pročitano 1113 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Sinisa70Započeo temu

Osvetljenje instrument table mk1
« poslato: 06. Maj, 2020. 18:50 »
Vozim oktaviju karavan 1.9 tdi ambiente 2004 godište. Već neko vreme mi se pojavio problem da zatrreperi pozadinsko osvetljenje instrument table i  digitalne klime. I osvetljenje ručica, ili se desi da potpuno nestane osvetljenja  na neko vreme ili nekoliko dana, pa se naknadno samo ponovo pojavi ili ponovo počne da treperi. Lampice na instrument tabli sve rade. Čini mi se da sve ostalo od elektrike radi, kilometar sat, brzinomer, svetla, pokazivači pravca itd. Ima li neko iskustvo ili predlog šta može biti i kako rešiti. Ovo mi je problem već neko duže vrreme... Problem je kad se desi u toku vožnje noću jer se onda uopšte ne vidi instrument tabla. A dešava se da neko vreme se uopšte ne javlja problem., kao da ne postoji. Već sam jednom vozio kod električara i on kad je kontrolisao nije našao gde je problem jer je tada bilo proradilo osvetljenje i nije prekidalo. Molim za pomoć.
  • Vozi: Skoda Octavia 19 tdi karavan ambiente 2004. godiste

Van mreže Karlheinz

Odg: Osvetljenje instrument table mk1
« Odgovor #1 poslato: 23. Maj, 2020. 21:26 »
Šta je kontrolisao električar?
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži petarp031

Odg: Osvetljenje instrument table mk1
« Odgovor #2 poslato: 23. Maj, 2020. 22:00 »
Ovo deluje kao da problem pravi potenciometar za stelovanje unutrasnjeg osvetljenja, nalazi se do prekidaca svetala sa leve strane volana.
Pozdrav

Van mreže miletabtdi

Odg: Osvetljenje instrument table mk1
« Odgovor #3 poslato: 01. Jul, 2020. 09:27 »
Ja sam imao isti problem na Oktaviji 1999. godište, bio je ostao upaljač uključen. Nakon što sam ga izvadio, proradila su svjetla instrument table i klime.

  • Vozi: Škoda Oktavija 1.9 tdi 1999 slx

Van mreže lipovaccc

Odg: Osvetljenje instrument table mk1
« Odgovor #4 poslato: 02. Jul, 2020. 15:52 »
Ja sam imao na dve oktavije problem je bio i isti kao tvoj

Na prvoj problem se pojavio na kontetoru sto ide ka servo  letvi. Tebi je servo letva elektricna i imaju dva dzeka i hoce da dudje voda. Znam da nema veze sa vezom servo i svetlo ali veruj mi ima .

Na drugoj oktaviji  desilo se to da je usla voda u kutiju sa osiguracima ispod haube. Rastavio tablu izduvao vazduhom vidljivu vlagu i to je bilo to

A moze biti i potenciometar osvetljenja. ali i sam prekidac probaj prkidac zameni ili ako neko ima da ti pozjami za probu.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god



Pretraga foruma [Google]