Autor Tema: Sraf, ekser u gumi! Resenje?  (Pročitano 2579 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SuperBZapočeo temu

Sraf, ekser u gumi! Resenje?
« poslato: 24. Maj, 2020. 17:53 »
Hankook guma 215 55 R17, posle predjenih 500km dobila.... vidi se sta je dobila  na slici ispod... Da li kemoimpex radi krpljenje guma i na koji nacin rade? Da li ima neko neka iskustva, ako sam pogresio temu izvinjavam se, nisam nasao odgovarajucu

IMG-20200524-171350" border="0

Na mreži petarp031

Odg: Sraf, ekser u gumi! Resenje?
« Odgovor #1 poslato: 24. Maj, 2020. 18:17 »
Moze da se sanira, meni se desio takav peh, kod vulkanizera reseno cepiranjem i dodatnom flekom iznutra. Nisam imao nikakav problem, vozio 2 godine i prodao gume pre neki dan, napomenuo coveku, on odneo kod vulkanizera i kaze super, moze.
Pozdrav

Van mreže SuperBZapočeo temu

Odg: Sraf, ekser u gumi! Resenje?
« Odgovor #2 poslato: 24. Maj, 2020. 18:23 »
Hvala ti za savet, onda cu i ja te dve metode sanacije da trazim da odrade.  bravo2



Moze da se sanira, meni se desio takav peh, kod vulkanizera reseno cepiranjem i dodatnom flekom iznutra. Nisam imao nikakav problem, vozio 2 godine i prodao gume pre neki dan, napomenuo coveku, on odneo kod vulkanizera i kaze super, moze.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Sraf, ekser u gumi! Resenje?
« Odgovor #3 poslato: 24. Maj, 2020. 19:52 »
Na proslom setu guma verovao ili ne 4 puta sam vadio eksere klasicnim krpljenjem , cep bez skidanja gume . Izgurale su svoje 4 godine bez problema . Tako da ne brini :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Sraf, ekser u gumi! Resenje?
« Odgovor #4 poslato: 24. Maj, 2020. 20:25 »


cep bez skidanja gume
Standard metoda.
Mislim da sada u ovih osam guma koje imam imam i 4-5 čepova.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Na mreži AcoSk

Odg: Sraf, ekser u gumi! Resenje?
« Odgovor #5 poslato: 24. Maj, 2020. 21:03 »
Ako je cepovanje = uvlacenje one "gliste", onda i ja imam jednu u gumi i tako vozim bez problema. Imam samo "glistu", bez flekovanja.

p.s. Mada je flekovanje bolja stvar, ali mora da se skida guma...

Van mreže SuperBZapočeo temu

Odg: Sraf, ekser u gumi! Resenje?
« Odgovor #6 poslato: 24. Maj, 2020. 21:11 »
Znaci najbolje resenje je "hladna vulkanizacija, gde se fleka lepkom za tu namenu pričvršćuje na mesto oštećenja"? Mada ona varijanta sto je Petar predlozio je najbolja, e sada da li ce svaki vulkanizer prihvatiti to da uradi... Videcemo....

Na mreži Mihailo

Odg: Sraf, ekser u gumi! Resenje?
« Odgovor #7 poslato: 24. Maj, 2020. 21:13 »
Nije ovo mesto koje moze da napravi problem, sa cepom eventualno moze lagano da ispusta vazduh, tako da se naknadno moze uraditi fleka ako bude potrebe... U prevodu, dovoljno je da samo cepiras, jer ne zahteva skidanje gume, ako bude ispustala vazduh, onda radi fleku...
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Na mreži AcoSk

Odg: Sraf, ekser u gumi! Resenje?
« Odgovor #8 poslato: 24. Maj, 2020. 23:09 »
Ako flekujes nema nikakve potrebe za cepovanjem ("glustom"). Cak se ona ni ne stavlja kada se flekuje

Van mreže Super 20

Odg: Sraf, ekser u gumi! Resenje?
« Odgovor #9 poslato: 25. Maj, 2020. 11:34 »
Znaci najbolje resenje je "hladna vulkanizacija, gde se fleka lepkom za tu namenu pričvršćuje na mesto oštećenja"? Mada ona varijanta sto je Petar predlozio je najbolja, e sada da li ce svaki vulkanizer prihvatiti to da uradi... Videcemo....

Sve se moze uraditi, pitanje jesi ti spreman da platis to. Recimo ako obicno krpljenje sa cepom je 300dinara, ovo sto ti hoces ce ti svakako potraziti mozda i 1000+dinara jer ima dosta vise posla i treba da se zeza sa tvojom gumom. E sada kada razmislis da i cep metod je siguran gotovo 99% nikada u zivotu nisam imao problem al da ne pisem 100% onda djaba ces da bacas novac.
  • Vozi: Superb

Van mreže milosgranice

Odg: Sraf, ekser u gumi! Resenje?
« Odgovor #10 poslato: 25. Maj, 2020. 13:29 »
200 din. komplet za čepovanje kod kineza, sam uradiš kod kuće i ostane ti u rezervi još za naredne gume  =)) =))
3 godine drži, 2 gume na desnoj strani, kupio nove i posle 3 meseca supruga ga provoza  =)), ne znam samo kako nadje toliko šrafova, za verovali ili ne
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže SuperBZapočeo temu

Odg: Sraf, ekser u gumi! Resenje?
« Odgovor #11 poslato: 25. Maj, 2020. 16:54 »
Hvala ljudi, danas je guma dobila čep u kemoimpexu, bolje čep u u gumi nego u guzici  :) hvala na savetima



Pretraga foruma [Google]