Autor Tema: Kilometar sat ne pomera brojcanik  (Pročitano 514 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DoctorWhoZapočeo temu

Kilometar sat ne pomera brojcanik
« poslato: 07. Jun, 2020. 16:48 »
Pozdrav forumaši. Felicia 1.3, kilometar sat meri bryinu, ali kilometraza se ne pomera, ni ukupna i ona koja se resetuje.... Šta proveriti i šta raditi?
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3LX

Na mreži pajapop

Odg: Kilometar sat ne pomera brojcanik
« Odgovor #1 poslato: 07. Jun, 2020. 18:36 »
 Pa...ja mislim da ipak moras do "preciznog mehanicara" koji se specijalizovao za popravku kilometar satova, tahometara i sl...Tu ti se taj satni mehanizam pokvario. Ili se nesto podglavilo, ili se pomerilo iz lezista ili se "razjelo" sto je najerovatnije. Taj mehanizam je sistem zupcanika i "puznih" zupcanika, plasticni su i podlozni potrosnji. Ako se neka trun podglavila ili su se zupcanici pomerili, na primer ako si u toku voznje ponistavao dnevnu kilometrazu...lako ce se namestiti. A ako se nesto razjelo, pa se zupci ne dodiruju, trebaju se supcanici zameniti, a to moze da ima samo neko ko se za to specijalizovao i moze da ima te rezervne delove wac1...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže DoctorWhoZapočeo temu

Odg: Kilometar sat ne pomera brojcanik
« Odgovor #2 poslato: 07. Jun, 2020. 20:06 »
Ponistavao sam kilometrazu u toku voznje....
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3LX

Na mreži pajapop

Odg: Kilometar sat ne pomera brojcanik
« Odgovor #3 poslato: 07. Jun, 2020. 21:34 »
Ponistavao sam kilometrazu u toku voznje....

Eto..napravio si pocetnickku gresku...Cak i u uputstvu o koriscenju vozila stoji upozorenje da se to ne radi dok je vozilo u pokretu...Ali, ne brini, i meni se to jednom desilo, jos na pocetku mog koriscenja tog vozila ;)...Ali, ja sam ga zaustavio i vise puta uzastopno, brzo, ispritiskao taster....i odglavilo se ili se samo namestilo...Probaj tako... bravo2
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.



Pretraga foruma [Google]