Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Trese i varira na malom gasu, fabia 1.4 16v  (Pročitano 7762 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Nesas

Odg: Trese i varira na malom gasu, fabia 1.4 16v
« Odgovor #45 poslato: Decembar 04, 2013, 09:20:37 posle podne »
Verovatno da sam tako nastavio da vozim bi otisla skroz, na zeninom renou vec mesec dana se muci nikako da otkaze. Na momente pocne da zeza  kako upalim auto naglo poveca broj obrtaja pa smanji i pocne da se trese, a gas usporeno prima i gusi se auto.  Dovoljno je da ti je oslabila . 

« Odgovor #46 poslato: Decembar 04, 2013, 09:50:36 posle podne »
Planirao sam da yamenim, ali nisam bio siguran dali moye da bude do toga a cena nije mala. Sad barem ynam da je verovatno to, kad yamenim javicu dali je resen problem s tim sto na mojoj fabiji nemoye da se menja jedna menjaju se sve jbg....ma samo da ga resi. Hvala ti puno na informaciji...!!! ;)

« Odgovor #47 poslato: Decembar 04, 2013, 10:23:31 posle podne »
Kad resim auto voleo bih da se pojavim na tom skupu i ja, eto ja cu doneti nesto da se popije......

Van mreže početnik

« Odgovor #48 poslato: Decembar 05, 2013, 10:35:08 pre podne »
Kompjuter me zeza par dana pa evo sa zakašnjenjem.
Sličan problem sam imao samo je u pitanju Fabia 1,4, 8 ventila, 44 kw, 2002. Pre skoro mesec dana odjednom počela da trese , trokira ma hoće motor da iskoči. Oteran auto na dijagnostiku i ništa ne pokazuje. Majstor odvio dva imbus šrafa od bobine i skidanjem i vraćanjem iste ustanovi da dva cilindra ne rade. Kupio "beru"-ovu i posle zamene normalno radi. Cene su bile od 4.000,00 din polovna do 8.000,00 nova. Ja uzeo novu. Inače je iz jednog komada, elipsoidnog oblika,  sa četiri gumena nastavka koji idu na svećice.

« Odgovor #49 poslato: Decembar 20, 2013, 07:41:33 posle podne »
Izgleda da sve ove Fabi-e imaju taj ucestali problem da variraju obrtaji na tom malom gasu, jako nezgodna stvar. Juce naletim na TAXI-stu njegova je presla oko180.000 i isto varira, treperi mu osvetljenje i farovi kad okrece volan na leru, doduse nije mi rekao da motor nerevnomerno radi i da trese kao moj. Doduse dosta se smirio ali idalje se oseca. Imam neki utisak da je sve to nekako povezano ali ovi danasnji majstori....
Ako neko zna majstora koji bi znao da ustanovi sta je po sredi dobrog majstora neka javi bas me sve ovo jako nervira. Nikako da auto sredim da radi kako valja. Moze i ovako da se vozi ali me nervira...A da menjam delove napamet neide a i neisplati se.... :o